کد خبر: ۴۸۹۳
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۶
تمامی کشتی گیران، مربیان، داوران و عوامل روسیه و بلاروس از حضور در مسابقات بین المللی کشتی محروم شدند و میزبانی رویداد‌های کشتی نیز از آنان گرفته شد.

به گزارش سرویس ورزشی مخاطب ۲۴ به نقل از ایسنا؛ سرانجام اتحادیه جهانی کشتی یک هفته پس از حمله روسیه به اوکراین و پس از محرومیت‌های گسترده این کشور در رشته‌های مختلف ورزشی، کشتی گیران، مربیان و داوران روسیه و بلاروس را از حضور در کلیه رقابت‌های بین المللی کشتی محروم کرد.

 

کشتی هم روسیه را تحریم کرد

 

 

بیشتر بخوانید: تحریم همه جانبه روسیه توسط فیفا و یوفا


اتحادیه جهانی کشتی همچنین، میزبانی روسیه و بلاروس را از تمامی رقابت‌های بین المللی لغو کرد.
اتحادیه جهانی این تصمیم را بر مبنای توصیه کمیته بین المللی المپیک به فدراسیون‌های جهانی و در راستای حمایت از صلح میان کشور‌ها اعلام و تاکید کرد: متعاقب با تغییر شرایط نسبت به اتخاذ تصمیمات جدید اقدام خواهد شد.پیش از این بی توجهی اتحادیه جهانی کشتی به تحریم روسیه همزمان با بسیاری از فدراسیون‌های جهانی، انتقاداتی را به دنبال داشت.

بلاروس نیز به دلیل حمایت از حملات روسیه و مشارکت در حمله به اوکراین شامل محرومیت شده است.

طبق تقویم اتحادیه جهانی کشتی، روسیه تا پایان سال جاری میلادی قرار بود میزبانی ۹ رویداد بین المللی کشتی در رده‌های سنی مختلف را عهده دار شود.

روسیه از قدرت‌های سنتی کشتی در جهان است و غیبت کشتی گیران روس در سطح کیفی رقابت‌های کشتی تاثیر زیادی خواهد داشت.

این کشور در اولین گام از حضور در رقابت‌های ۲۳ سال قهرمانی اروپا که طی هفته جاری در بلغارستان برگزار می‌شود، محروم شده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار