کد خبر: ۴۸۴۲
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۴
دولت انگلیس اعلام کرد که قصد دارد با اعمال تحریم بر بانک مرکزی روسیه، اقدامات محدود کننده اقتصادی بیشتری برضد مسکو به دلیل عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین انجام دهد.

به گزارش سرویس اقتصادی مخاطب ۲۴ به نقل از مهر.  وزارت خزانه داری انگلیس اعلام کرد که همراستا با متحدان اروپایی و آمریکا، تحریم‌هایی را برضد بانک مرکزی روسیه اعمال می‌کند.

 

بانک مرکزی روسیه توسط انگلیس تحریم شددر بیانیه‌ای در این رابطه آمده است که این اقدام توسط وزیر خزانه داری و با هماهنگی رئیس بانک انگلیس «در هماهنگی با ایالات متحده و اتحادیه اروپا» اتخاذ شده است.

 


این بیانیه می‌افزاید: این اقدام به منظور جلوگیری از استقرار ذخایر خارجی بانک مرکزی روسیه به نحوی که تأثیر تحریم‌های اعمال شده توسط ما و متحدانمان را تضعیف کند و همچنین کاهش توانایی بانک مذکور برای شرکت در معاملات ارزی برای حمایت از روبل روسیه، اجرا می‌شود.

وزیر خزانه داری انگلیس در این باره گفت: این اقدامات نشان دهنده عزم ما برای اعمال تحریم‌های اقتصادی شدید در پاسخ به حمله روسیه به اوکراین است. ما این اقدام را با هماهنگی سریع با متحدان آمریکایی و اروپایی خود اعلام می‌کنیم تا یک بار دیگر با همکاری نزدیک با شرکای بین المللی خود، عزم استوار خود را در تحمیل بالاترین هزینه‌ها به روسیه و قطع ارتباط این کشور از سیستم مالی بین المللی تا زمانی که این درگیری ادامه داشته باشد، نشان دهیم.

«اندرو بیلی» رئیس بانک انگلستان نیز گفت که این بانک به انجام دادن همه اقدامات لازم برای حمایت از پاسخ دولت انگلیس به «تهاجم روسیه به اوکراین» ادامه می‌دهد.

همچنین «لیز تراس» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد: با همراهی هم پیمانان خود به اعمال تحریم‌ها علیه روسیه ادامه می‌دهیم تا ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به حاکمیت اوکراین احترام بگذارد

گفتنی است، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه صبح روز پنجشنبه گذشته دستور آغاز عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد. این اتفاق پس از آن رخ داد که آمریکا و کشور‌های غربی حاضر به ارائه تضمین‌های امنیتی به مسکو نشدند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار