کد خبر: ۴۸۲۷
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران
انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، این تجاوز را محکوم کرده و خواستارِ پایان‌بخشی کشتار ملتِ اُوکراین از سوی جنگ‌طلبانِ کشورِ روسیه شدند

به گزارش سرویس فرهنگی مخاطب ۲۴؛ انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران مداخله و تجاوزِ قدرت‌ها در خاک و مناسباتِ دیگر کشورها را محکوم‌ کرد. کودکان، زنان و سالمندانِ بی‌دفاع، اولین قربانیانِ حمله‌ی نظامی روسیه به کشورِ اُوکراین هستند. افسوس که یک کشورِ مداخله‌گر و متجاوز می‌تواند در عرصه‌ی مناسباتِ جهانی، هرگونه لایحه‌ای علیه تجاوزگریِ خود را وتو کرده و بیش از هر دورانی ضعف، ناکارآمدی و عدم قدرتِ بازدارندگیِ سازمان ملل متحد و دیگر نهاد‌ها و اتحادیه‌های جهانی را آشکار کند.

 

انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران مداخله و تجاوزِ قدرت‌ها در خاک و مناسباتِ دیگر کشورها را محکوم‌ کرد.


حمله‌ی نظامی روسیه به اُکراین در کنارِ دیگر حملات و تجاوزی که در این سال‌ها به بهانه‌های دروغینی، چون ایجادِ ثبات و صلح، مبارزه با تروریسم، آزادسازی ملت‌ها و... از سوی قدرت‌های غربی و شرقی صورت گرفته، و جز نا امن کردن کشور‌های دیگر آن‌چنان که در عراق و افغانستان و سوریه و لیبی و یمن و... شاهد بوده‌ایم، حاصل و نتیجه ی دیگری نداشته است.

ما انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران، این تجاوز را محکوم کرده و خواستارِ پایان‌بخشی کشتار ملتِ اُکراین از سوی جنگ‌طلبانِ کشورِ روسیه هستیم.
باشد که کودکان و مردمانمان در جهانی مملو از عشق، و عاری از کینه و دشمنی زندگی کنند.

انجمن صنفی نمایشنامه‌نویسان و مترجمان تئاتر ایران

۹ اسفند۱۴۰۰


* عکس از آژانس خبری AP

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار