کد خبر: ۴۷۰۰
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۳
به اتفاقات تیم‌های رقیب کاری نداریم. تمرکزمان روی تیم خودمان است و به‌دنبال حل مشکلات‌مان هستیم. آنها هم اگر مشکلی دارند خودشان باید حل کنند و این موضوعات اصلا به ما ارتباط پیدا نمی‌کند.

به گزارش سرویس ورزشی مخاطب ۲۴ به نقل از ورزش سه، جنگ روانی میان دو تیم پرسپولیس و استقلال وارد فاز تازه‌ای شده است. آبی‌های پایتخت خود را در صدر جدول می‌بینند و می‌خواهند از این فرصت استفاده کرده و به پنج سال قهرمانی پیاپی حریف سنتی خود خاتمه دهند، اما پرسپولیس هم به‌دنبال جاری‌کردن واژه دبل‌هت‌تریک در فوتبال ایران است و می‌خواهد به عدد موردعلاقه خود یعنی ششمین قهرمانی پیاپی دست پیدا کند. حال در این جنگ روانی بحث سربازی رفتن و نرفتن بازیکنان دو تیم بر سر زبان هواداران و البته رسانه‌ها افتاده است. بعد از اینکه دو بازیکن استقلال یعنی سیاوش یزدانی و حسین مرادمند با فشار رسانه‌ای و فضای مجازی سرخ‌ها در آستانه اعزام به خدمت مقدس سربازی قرار گرفتند، حالا بحث خدمت نرفتن وحید امیری هافبک ملی‌پوش پرسپولیس مطرح شده است و یک منبع آگاه در نظام‌وظیفه مدعی شده این بازیکن برخلاف ادعایش کارت معافیت ندارد و پرونده‌اش در دست بررسی است. این موضوع بهانه‌ای شد تا به سراغ مدیران باشگاه پرسپولیس برویم و در مورد این موضوع با یکی از مسئولان باشگاه صحبت کنیم. درنهایت مصطفی لشگری، مدیر روابط‌عمومی باشگاه به سوالات روزنامه «فرهیختگان» پاسخ داد که متن این گفتگو در ادامه از نظرتان می‌گذرد.

امیری معاف شده است

 


ظاهرا موضوع خدمت سربازی وحید امیری برای رقیب و رسانه‌ها سوال شده است. جریان دقیقا چیست؟


جریان خاصی نیست. وحید امیری کارت معافیت از خدمت دارد و از این بابت هیچ مشکلی وجود ندارد.

پس چرا موضوع خدمت نرفتن او بر سر زبان‌ها افتاده است؟
آقای امیری معاف شده است. به قسمت اول موضوع (نرفتن خدمت) بیشتر توجه کرده‌اند و به موضوع داشتن کارت معافیت نخواستند که توجه کنند! جالب است چندی قبل آقای امیری در یک مصاحبه تلویزیونی هم به این موضوع اشاره کرد. نمی‌دانم چه شده که بدون توجه به حرف‌های خود این بازیکن چنین موضوعی را مطرح کرده‌اند.

اجازه بدهید واضح‌تر بپرسیم. واقعا امیری کارت معافیت دارد؟
مگر می‌شود کارت معافیت یا پایان‌خدمت یا مدرک مربوط به تحصیلات نداشته باشد و سازمان لیگ این مدارک را ندیده باشد و از ما نگرفته باشد و برای این بازیکن چندین سال کارت بازی صادر کند؟! سازمان لیگ زمانی کارت بازی صادر می‌کند که یا بازیکن در حال تحصیل باشد یا مساله خدمتش کاملا روشن شده باشد. از هر باشگاهی این مدارک را برای هر بازیکن می‌خواهند و باشگاه هم موظف است آن‌ها را ارائه کند. با اطمینان می‌گویم امیری مشکلی از بابت خدمت ندارد و سازمان لیگ همه مدارک او را رویت کرده است.

پس چرا چنین مسائلی مطرح شده است؟
احتمالا نیتی جز ایجاد حاشیه برای پرسپولیس نداشته‌اند. فکر می‌کنم چنین حاشیه‌هایی ایجاد می‌کنند تا حواس هواداران خودشان را از مشکلات داخلی تیم‌شان پرت کنند. ضمن اینکه قهرمانی‌های پیاپی پرسپولیس ظاهرا برخی را ناراحت کرده و می‌خواهند یک جوری ترمز این تیم را در مسیر کسب ششمین قهرمانی بکشند. طبیعی است برای برخی این قهرمانی‌ها خوشایند نباشد. به همین خاطر بحث‌هایی را مطرح می‌کنند که درست نیست. البته ما هم خیلی به این مسائل توجه نداریم و به دنبال رسیدن به هدف‌مان هستیم. در مورد هر اتفاقی هم که آن‌ها مطرح می‌کنند، به موقع پاسخ سوالات پیش‌آمده برای هواداران خوب پرسپولیس را می‌دهیم.

موضوع سربازی بازیکنان استقلال به این اخبار ارتباطی دارد؟‌
نمی‌دانم. ما به اتفاقات تیم‌های رقیب کاری نداریم. تمرکزمان روی تیم خودمان است و به‌دنبال حل مشکلات‌مان هستیم. آن‌ها هم اگر مشکلی دارند خودشان باید حل کنند و این موضوعات اصلا به ما ارتباط پیدا نمی‌کند. مگر پیش از این برای ما چنین مشکلاتی به وجود نیامد. زمانی‌که پرسپولیس سخت به آقایان عالیشاه و نوراللهی نیاز داشت این دو بازیکن قانونی به تراکتورسازی تبریز (که آن زمان تیم نظامی محسوب می‌شد) رفتند و خدمت‌شان را در این تیم گذراندند. پرسپولیس هم از قانون تمکین کرد و اعتراضی هم نداشت. حالا هم اگر قانون چنین حکم می‌کند که بازیکنی باید به خدمت برود باید به قانون احترام گذاشت.

امسال رقابت تنگاتنگی میان پرسپولیس و استقلال بر سر کسب عنوان قهرمانی است. این حواشی روی عملکرد تیم‌تان اثر منفی نمی‌گذارد؟‌
نمی‌گذاریم که اثر منفی بگذارد. هدف ما کسب ششمین عنوان قهرمانی پیاپی است و طبیعی است که پنج قهرمانی قبلی برخی را ناراحت کرده باشد و بخواهند برای پرسپولیس ایجاد حاشیه کنند. ما فقط جام را می‌خواهیم و با قدرت به کارمان ادامه خواهیم داد و باشگاه هم شدیدا مقابل این حاشیه‌سازی‌ها خواهد ایستاد و اجازه نمی‌دهد تمرکز تیم به‌هم بخورد.

ظاهرا تعداد نفراتی که قراردادشان در پایان فصل با پرسپولیس تمام می‌شود، زیاد است. برای تمدید قرارداد این نفرات چه برنامه‌ای دارید؟
آقای درویش اقدامات لازم را برای انجام این کار صورت داده و مشغول مذاکره با نفرات تیم است. قرارداد حامد لک تمدید شد و مذاکره با نفرات دیگر نیز ادامه دارد. طبق برنامه و البته خواسته آقای گل‌محمدی کار‌ها پیش می‌رود و هر بازیکنی که قراردادش تمدید شود حتما درموردش اطلاع‌رسانی خواهیم کرد؛ و صحبت پایانی؟
باید تاکید کنم پرسپولیس از اتفاقاتی که برایش رقم می‌زنند خیلی قوی‌تر است. همه با هم متحد شده‌ایم تا این حاشیه‌ها را پشت سر بگذاریم و پر قدرت به جلو پیش برویم. همه بدانند این تیم درکنار هوادارانش هرگز از این حاشیه‌سازی‌ها نمی‌ترسد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار