کد خبر: ۴۶۸۹
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۷
در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۴۰ میلیون و ۶۷ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش بیش از ۲۲ هزار تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۳۹۱۸ تن از ایشان وخیم است.

به گزارش سرویس اجتماعی مخاطب ۲۴ به نقل از تابناک، تاکنون ۶۲ میلیون و ۳۶۲ هزار و ۸۵۱ دوز اول و ۵۵ میلیون و ۲۱۴ هزار و ۷۸۲ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۲۲ میلیون و ۴۹۰ هزار و ۴۳ نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۴۰ میلیون و ۶۷ هزار و ۶۷۶ دوز واکسن در ایران که ۲۸۸ هزار و ۸۱۳ دوز از آن‌ها در شبانه روز اخیر تزریق شده است. بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۲۲ هزار و ۷۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شده و از این بیماران، ۲ هزار و ۳۹۹ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۶ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۶۳۵ تن رسید.

 

آخرین آمار کرونا ۳ اسفند ۱۴۰۰در ۲۴ ساعت اخیر، ۲۲۳ تن از مبتلایان جانشان را از دست داده‌اند؛ بنابراین، تا ظهر امروز، متاسفانه آمار جان‌باختگان این بیماری در کشورمان به ۱۳۵ هزار و ۴۹۹ تن رسیده است، در حالی که تا به امروز خوشبختانه ۶ میلیون و ۵۳۹ هزار و ۷۸۳ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.


همچنین ۳۹۱۸ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۴۶ میلیون و ۷۸۰ هزار و ۸۶۵ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۳۳۷ شهرستان در وضعیت قرمز، ۶۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۴۷ شهرستان در وضعیت زرد و صفر شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۲.۱ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۷.۹ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۷ درصد است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار