کد خبر: ۴۴۶۲۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۳

ظریف: آرزوی تحریم‌طلبان را نقش برآب کنید

ظریف وزیر پیشین امورخارجه کشور بیان کرد: این انتخابات حق ماست هشت تیر خیلی‌ها می‌خواهند شما در خانه بمانید و هرکس که دنبال حمله به ایران، تخریب و فشار به ایران و درآوردن نان از خون شماست، هرکس که از ادامه تحریم شما کاسبی می‌کند می‌خواهد در خانه بمانید، اما شما آرزوهایشان را نقش برآب می‌کنید.

مخاطب ۲۴- وزیر پیشین امورخارجه کشور گفت: زبان تحریم برای مردم ایران جواب نمی‌دهد بلکه باید برای این مردم زبان تکریم داشت.

«محمد جواد ظریف» پنجشنبه شب در گردهمایی حامیان «مسعود پزشکیان» نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درسالن ورزشی شهید کیانپور کرج افزود: اگر می‌خواهیم زیر بار تهدید نظامی و تحریم نباشیم باید نشان دهیم این ملت انتخاب دارد.

وی بیان کرد: فرد شایسته‌ای که چهارسال روند کشور را به سمت توسعه و رشد سوق می‌دهد و فردای بهتر باری فرزندان می‌سازد، رییس جمهور پزشکیان است که در روز شنبه خواهیم داشت.

ظریف که صحبت‌های خود را با شعر «همراه شو عزیز تنها نمان که این درد مشترک هرگز جدا جدا درمان نمی‌شود» آغاز کرده بود افزود: به شوق ایران و فردای بهتر، امروز شما به اینجا آمده اید.

وزیر پیشین امورخارجه کشور گفت: ما مردمی هستیم به بلندای تاریخ، هزاران سال دراین سرزمین به عنوان یک مردم زندگی کردیم، آمده اند و رفته اند، اما ما مانده ایم.

وی که در بخش‌هایی از سخنان خود با همراهی و دست زدن حاضران همراه بود اضافه کرد: این مردم ضامن پایداری، بقا، توسعه و رشد ایران بوده اند و بازهم این کار را تکرار خواهند کرد.

ظریف بیان کرد: در شرایط ناگواری که به دلیل شهادت رییس جمهور و برادر عزیز «امیر عبداللهیان» و دیگر عزیزان درآن روز شوم به شهادت رسیدند ما ناگزیر به یک انتخاب آگاهانه هستیم.

وی تاکید کرد: صندوق رای فقط انتخاب ما است، به کسانی این را می‌گویم که می‌گویند صندوق رای تاثیری ندارد، بنابراین گوش نکنید، در صندوق رای می‌توان انتخاب کرد.

بیشتر بخوانید

وزیر پیشین امورخارجه کشور گفت: برخلاف همه محاسبات و پیشگویی ها، اثر انتخاب خود را دیدید، احترام جهان و احترام همه ملت‌ها که منادی گفتگوی تمدن‌ها را داشتیم بطوریکه تمام دروغ‌ها را نقش برآب کرد.

وی یاد آور شد: هیچگاه به یک ایرانی نباید گفت نمی‌توانی، ایرانی توانسته و خواهد توانست بنابراین ۹ تیر زمانی که اعلام شود پزشکیان رییس جمهور چهاردهم است یعنی همه ما توانستیم.

ظریف ادامه داد: صندوق رای را ترک نکنید! اگر صندوق رای ترک شود ۹ تیر و ۹ تیر‌های سال‌های بعد خودمان را هرگز نخواهیم بخشید.

وی تاکید کرد: ضرب المثلی کشور‌های غربی دارند و آن این است که سیاستمداران بد را کسانی انتخاب می‌کنند که در انتخابات شرکت نمی‌کنند.

انتخاب مردم را باید پذیرفت
وزیر اسبق امور خارجه گفت: انتخاب مردم را باید پذیرفت، اما مردم نیز باید انتخاب کنند، به عنوان یک عقیده و تجربه که درسه دوره انتخابات آزموده ام، انتخاب نکردن به معنای اقلیت پرگو و پر مدعاست.

وی تاکید کرد: بنابراین انتخاب می‌کنیم برای اینکه زنان سربلند باشند، انتخاب می‌کنیم جوانان بجای پناه بردن به کشور‌های خارجی با عشق و امید در کشور بمانند، انتخاب می‌کنیم که پدران و مادران در آرزوی فرزندانشان حسرت نخوردند.

ظریف افزود: انتخاب می‌کنیم ایران و ایرانی در همه جا سرفراز باشد و تحریم نکنند تا مجبور شوند ایران و ایرانی را تکریم کنند.

وی بیان کرد: این انتخابات حق ماست هشت تیر خیلی‌ها می‌خواهند شما در خانه بمانید و هرکس که دنبال حمله به ایران، تخریب و فشار به ایران و درآوردن نان از خون شماست، هرکس که از ادامه تحریم شما کاسبی می‌کند می‌خواهد در خانه بمانید، اما شما آرزوهایشان را نقش برآب می‌کنید.

وزیر پیشین امورخارجه گفت: آرزوی تحریم طلبان، آرزوی کاسبان، کسانی که با خون این ملت میلیاردر شدند را نقش برآب کنید به عنوان کسی که از نزدیک با چهار رییس جمهور گذشته کار کردم واقعا تفاوت می‌کند چه کسی در پاستور بنشیند.

ظریف اضافه کرد: ما همه به قانون اساسی وفادار هستیم، خطوط اساسی را رهبر معظم انقلاب مشخص کردند و تبعیت از قانون مداری نیاز جامعه است.

ظریف تاکید کرد: باور نکنید رای شما تفاوت نمی‌کند، من به عنوان کسی که درک کرده ام چقدر تفاوت دارد در پاستور چه کسی بنشیند، می‌گویم گول شعار‌های شیوا، گول روشنفکری نمایی را نخورد که نتیجه آن فرستادن احمدی نژاد دیگری یا بدتر از او است.

وی یاد آور شد: ما با انتخاب واقعی روبرو هستیم اگر باور ندارید نیم ساعت دیگر تلویزیون خود را روشن و چهره‌ها را می‌بینید! آیا فرقی نمی‌کند چه کسی رییس جمهور شود؟

ظریف اضافه کرد: افرادی که سابقه اش تحریم را تحمیل کردن بوده یا فقط شعار داده اند و فقط سعی کردند آبرو برود که اگر چیز دیگری نگوییم! آیا به هزینه در به در شدن خود؟ آیا می‌خواهیم این‌ها سیاست کشور را دردست گیرند؟

وی گفت: همه با توجه به قانون اساسی و عمل به آن باید پزشکیان که پای بند به تمام بند‌های قانون اساسی من جمله فصل سوم که درباره حقوق مردم و شهروندان است را انتخاب کنیم.

ظریف بیان کرد: قانون اساسی ما اصول فراوانی دارد و اجرای این اصول، اصل استقلال که با خون شهدا بارور شده را باید مورد توجه قرار دهیم.

وی گفت: پزشکیان اجازه نمی‌دهد آزادی شما و مردم در زیر فشار‌های مختلف له شود، جز با زبان تکریم با زنان اجازه سخن نمی‌دهد.

وزیر اسبق امورخارجه کشور یاد آور شد: پزشکیان تمام تلاش را بکار می‌برد، دروغ نمی‌گوید، وعده دروغ نمی‌دهد، دیدید در سخنرانی‌ها و برنامه‌ها به وعده‌های پوچ اعتراض می‌کند، چون که پزشکیان به وعده خود متعهد است.

ظریف تاکید کرد: وعده فقط هشت تیر نیست پزشکیان گفت من گردنم را سر وعده می‌گذارم بنابراین این رییس جمهوری است که می‌خواهیم چراکه پزشکیان سال‌ها ریاست کرده و هرچه زندگی او را زیر و رو کنید یک ریال سوء استفاده نیست بنابراین این شخص یک نوبر در کشور است.

وی گفت: تلاش کنیم، مردم فرصت ما هستند مردم را تهدید فرض نکنیم چراکه پزشکیان سیاستش فرصت محور است اگر بخواهیم توسعه پیدا کنیم و نمونه شویم، باید نگاه به مردم فرصت محور باشد و نگاه به دنیا به دید فرصت مورد توجه قرار گیرد.

ظریف گفت: در مساله غزه جز مردم کسی در مقابل نیروی نظامی نایستاد درجنگ تحمیلی مردم در مقابل ارتش صدام ایستادند.

وی که در این بخش از سخنان خود با همراهی حاضران و سردادن شعار «تحریم باید شکسته شه» همراه بود یادآور شد: مردم ذلت را در تحریم‌ها نپذیرفتند و این مردم هستند که انتخاب خواهند کرد، بنابراین من یقین دارم در هشت تیر همه ما به پای صندوق‌های رای خواهیم رفت، شما هم همه را تشویق به مشارکت کنید.

وزیر پیشین امور خارجه کشور اضافه کرد: سال ۹۲ با پشتوانه شما به مذاکرات رفتم، در میز مذاکره گفتم شما تحریم کردید، اما ۷۳ درصد مردم رای دادند، بنابراین تحریم شما کارساز نخواهد بود.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
پیام بهرام رادان در پی درگذشت سعید راد title
بهرام رادان بازیگر سینما، در پی درگذشت سعید راد پیام تسلیتی در صفحه خود منتشر کرد
قطع انگشت بخاطر المپیک ۲۰۲۴ پاریس title
ورزشکار هاکی استرالیا برای از دست ندادن فرصت حضور در المپیک تصمیم گرفت قسمتی از انگشت دستش را قطع کند.
برانکو هم درگذشت سعید راد را تسلیت گفت title
برانکو ایوانکوویچ درگذشت سعید راد، بازیگر سینما، را تسلیت گفت.
ابراهیم حاتمی‌کیا به درگذشت سعید راد واکنش نشان داد title
ابراهیم حاتمی کیا در پی درگذشت سعید راد از او به عنوان یک بازیگر حرفه‌ای یاد کرد و از درگذشت‌اش ابراز تاسف کرد.
سعید راد درگذشت title
سعید راد بازیگر قدیمی سینمای ایران دار فانی را وداع گفت.
آقای خواننده از ایران رفت؟ title
معین زد با نام اصلی محسن زندی خواننده موسیقی پاپ ساعاتی پیش با انتشار تصویری در هواپیما خبر خروجش از ایران را داد.
چه زمان‌هایی لپ گلی می‌شویم؟ title
اسکن‌های مغزی نشان می‌دهد که سرخ‌شدن صورت بیشتر با حس معذب‌شدن ارتباط دارد تا افکار پیچیده‌ی مغز از آنچه دیگران در مورد ما فکر می‌کنند.
برگزیده
کشور را با اختلاف و دعوا نمی‌توان اداره کرد title
رئیس‌جمهور منتخب گفت: کشور را با اختلاف و دعوا نمی‌توان اداره کرد و باید دست به دست هم دهیم تا پاسخگوی مردم باشیم.
المپیکی ۱۵ ساله ایران با اسلحه ۲۰ هزار یورویی در جستجوی طلا title
کوچکترین عضو کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس می‌گوید همه تلاشش را می‌کند تا مدال طلای المپیک را بر گردن آویزد
پیش بینی بورس امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۳ title
ارزش معاملات خرد سهام در دو روز ابتدایی هفته در سطح پایینی قرار گرفت. روز شنبه ارزش معاملات خرد سهام ۲ هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان بود و روز یکشنبه با رشد اندک ۴ درصدی به ۳ هزار و ۱۰۶ میلیارد تومان رسید. ناظران مشکل کمبود برق صنایع را یکی از عوامل اصلی ریزش بازار و افت معاملات می‌دانند. مشکلی که با گرم‌تر شدن هوا در دو هفته اخیر جدی‌تر شد و با خبر قطع برق شرکت سایپا و تعطیلی خط تولید شرکت فولاد ارفع به سرتیتر اخبار رسانه‌ها رسید.
پزشکیان: بدون حمایت مردم نمی‌توان اقدامی انجام داد title
رئیس جمهور منتخب گفت: اگر مردم نخبگان کارشناسان تولید کنندگان صنعتگران، مذهبیان، فرهنگیان، عشایر، کشاورزان و همه اقشار مردم نباشند امکان ندارد که بتوانم به تنهایی کاری را انجام دهم.
پیام تبریک مقامات جهان به مسعود پزشکیان title
مسعود پزشکیان در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران که دیروز (جمعه پانزدهم تیرماه) برگزار شد، با کسب اکثریت آرا پیروز و نهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.
مسعود پزشکیان، نهمین رئیس‌جمهور ایران شد title
در پایان شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، مسعود پزشکیان با کسب ۵۳.۷ درصد آرا رئیس دولت چهاردهم شد.