کد خبر: ۴۴۳۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۷:۲۵

قالیباف: ما در جبهۀ انقلاب نیازمند وحدت هستیم

محمد باقر قالیباف گفت: اخلاق را باید در هر شرایطی حفظ کنیم. تا قبل از ۸ تیر باید زمینۀ رسیدن به وحدت را فراهم کنیم.

مخاطب ۲۴- انتخابات ریاست جمهوری- محمدباقر قالیباف کاندیدای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تجمع فعالان مردمی ستادی خود گفت: از همه اعضای ستاد انتخاباتی که آبروی خود را برای فعالیت در ستادها، ایران عزیز، خون شهدا و امام شهدا، دغدغه‌های مردم و حل مشکلات با اولویت محرومین و صاحبان اصلی انقلاب گذاشته‌اند، تشکر می‌کنم.
وی با مخاطب قرار دادن اعضای ستاد انتخاباتی خود تاکید کرد: یک پیمانی با هواداران و اعضای ستاد خودم می‌بندم؛ بی شک شما برای خدا، کشور، انقلاب، امام و شهدا و تحقق اوامر مقام معظم رهبری پا به صحنه گذاشتیم و من در مسجد و خانه خدا و در شب عرفه و در آستانه عید قربان به شما می‌گویم که اگر عنایت خدا و اراده الهی و اعتماد مردم بر این بود که من خدمت‌گذار ملت باشم، با کمک مردم به فضل الهی آنچنان کار را محکم رقم بزنیم که بتوانم عزت و منزلت را برای کشور و مردم برقرار کنیم.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: انتخابات یک فرصت بی نظیر برای پنجره تغییرات و در حقیقت فرصتی برای تقویت ضعف‌ها و فرصتی برای حفظ نقاط قوت کشور است؛ جبهه انقلاب اسلامی با تشکیل مجلس یازدهم که به بیان مقام معظم رهبری مجلس انقلابی بود و روی کارآمدن دولت سیزدهم که دولت سیدالشهدای خدمت شهید رئیسی بود، حرکت اساسی خود را آغاز کردند. این کار در شرایطی صورت گرفت که در دهه ۹۰ شرایط خوبی در کشور نداشتیم و رهبری نیز احساس نگرانی کردند که این دهه دهه موفقی نبود.

بیشتر بخوانید

مردم باید یک تصمیم بزرگ، دقیق و مطمئن بگیرند
قالیباف ادامه داد: در دهه ۹۰ رشد متوسط سالیانه اقتصادی در کشور کمتر از یک درصد بود و افزایش نقدینگی ۲۶ برابر بود که حاکی از حاد بودن شرایط اقتصادی و عمق مشکلات است. مجلس یازدهم و دولت سیزدهم ریل مسیر انقلاب را تغییر و مسیر را به سمت خدمت و پیشرفت آغاز کردند. در مجلس یازدهم اتفاقات بسیار بزرگی در حوزه قانون‌گذاری رخ داد و در اوج این قانون گذاری‌ها برنامه هفتم توسعه که برنامه مشترک دولت شهید رئیسی و مجلس انقلابی بود به تصویب رسید و این برنامه از ابتدای امسال باید اجرا شود، ولی تقدیر الهی به گونه‌ای رقم خورد که در پرواز اردیبهشت خدا سیدالشهدای خدمت و همراهان او را از بین ما برد.
وی تاکید کرد: امروز مکلفیم مسیر برنامه هفتم که میثاق همه ما، برنامه قانونی ما و سند ملی و سند راه است را در کنار هم اجرا کنیم؛ امروز در نقطه‌ای حساس قرار گرفته‌ایم مردم باید یک تصمیم بزرگ، دقیق و مطمئن بگیرند. باید تصمیم گرفته شود که خدای ناکرده مسیری طی نشود که مجددا به دهه ۹۰ برگردیم و عقب گرد داشته باشیم؛ باید مسیری که آغاز شده را پیش برویم و کار‌های نیمه تمام و کار‌هایی که آغاز نشده را تکمیل و آغاز کنیم؛ گرچه کار‌های خوبی در دولت سیزدهم و مجلس یازدهم انجام شده است، ولی هنوز شتاب حرکت برای خدمت بیشتر مناسب نیست؛ باید منسجم کنار هم بایستیم و این کار را انجام دهیم تا کام مردم عزیزمان را با حل مشکلات در عرصه‌های مختلف با رشد اقتصادی و حل مشکلات معیشتی شیرین کنیم؛ این در یک قدمی ماست و من با اطلاع، عدد، رقم و تجربه می‌گویم که کشور دارای امکاناتی است که می‌شود این تحول را بدون شک رقم زد.
فساد سایه شوم درخت ناکارآمدی است
نامزد انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر من به مدیریت قوی در کشور تاکید می‌کنم و از کارآمدی حرف می‌زدم و درباره مبارزه با فساد صحبت می‌کنم بدانید که فساد سایه شوم درخت ناکارآمدی است و وقتی که ناکارآمدی وجود دارد، فساد تولید و توسعه پیدا می‌کند. ۶ برنامه توسعه گذشته به معنای ۳۰ سال عمر، ضعیف تکرار شده و کمتر از ۳۰ درصد تحقق داشته است.
وی گفت: بخش قابل توجهی از ظرفیت‌ها و امکانات و دارایی‌هایی که می‌توانند به ثروت و سرمایه گذاری تبدیل شود تا شتاب رشد اقتصادی را بالا ببریم، هدر رفته است؛ وقتی از اشتغال، درآمد و مالیات حرف می‌زنیم همه در گروی سرمایه گذاری و رشد اقتصادی است؛ متاسفانه ما در حال حیف کردن سالانه چند ده میلیارد دلار در کشور هستیم که حاکی از ناکارآمدی و ضعف در مدیریت است؛ ما طی روز‌های آتی می‌خواهیم این مسیر را تثبیت کنیم و پیش برویم.
ضمانت وعده‌های من، کارنامه بیش از ۴۰ ساله است
قالیباف همچنین با بیان اینکه «ضمانت من برای اجرای وعده‌هایم، کارنامه بیش از ۴۰ ساله خودم در عرصه‌های مدیریتی است»، اظهار کرد: من هرگز در این سال‌ها بهانه جویی نکردم و این مدیریت قوی در همه شئونات اعم از سیاست داخلی و سیاست خارجی وجود دارد. امروز موضوعات و پرونده‌های بسیاری در حوزه سیاست خارجی داریم که یا به نتیجه نرسیدند یا اینکه اگر هم به نتیجه رسیدند، در اجرا اتفاقی نیفتاده است؛ در حوزه فرهنگی و اقتصادی نیز شرایط به همین صورت است.
وی گفت: وقتی مجموعه‌ای مثل هوا فضای سپاه که در اواخر دهه ۷۰ و اوایل دهه ۸۰ پایه‌های اساسی آن گذاشته شد و با برنامه سیر تحول خود را طی کرد؛ و این تحول در همه عرصه‌های رخ داد و قدرتی در حوزه بازدارندگی در مقابل تجاوزات دشمن ایجاد شد و در جایی نظیر عملیات وعده صادق در مقابل تجاوز دشمن عزت و افتخار را برای کشور آفرید و افتخار آفرین شد؛ سزاوار نیست در این مملکت با ظرفیت و امکاناتی که دارد امروز مردم غصه بخورند و به برخی از کشور‌های منطقه نگاه کنند و نگران وضعیت اقتصادی کشور خود شوند؛ این زیبنده ما نیست. به فضل خدا و در سایه محبت او و با کمک مردم می‌گویم که ان شاءالله در مسیر آینده و دولت چهاردهم حتما این برگ زرین را رقم خواهیم زد تا بتوانیم افتخار و شادی و نشاط را به جامعه ایرانی در عرصه مسائل پیشرفت کشور برگردانیم.
ما در جبهه انقلاب نیازمند وحدت هستیم
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پایان خطاب به اعضای ستاد انتخاباتی خود تصریح کرد: ما در جبهه انقلاب نیازمند وحدت هستیم؛ درست است که رقابت بین نامزد‌ها امری طبیعی است، اما خواهش میکنم که اخلاق را تحت هر شرایطی حفظ کنیم. همچنین باید زمینه وحدت را تا رسیدن به قبل از ۸ تیر فراهم کنیم و همه با هم بعد از ۸ تیر با همگرایی این افتخار و وظیفه را برای عزت و افتخار کشور اداره کنیم و پیش ببریم.

برچسب ها: انتخابات قالیباف
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
جماعت سایبری گویا به کارخانه تولید کثافت تبدیل شده اند؟ title
المیرا شریفی به توهین بیشرمانه کاربر اصولگرا به بانوان و ظریف واکنش نشان داد
عاشقانه‌های آقای بازیگر و همسرش title
لحظات عاشقانه سپند امیرسلیمانی و همسرش در خودرو
قیمت همستر کامبت در بازار چقدر؟ title
در بازی همستر با وارد کردن کد مورس به صورت درست می‌توانید ۱۰۰۰۰۰۰ سکه رایگان دریافت کنید
گفتگو با مادر و دختر افغانستانی که آرین ۳ ساله را ربودند title
مادر و دختر کودک‌ربا پس از بازداشت، مدعی شدند که به آرین سه ساله وابسته شده بودند به همین لحاظ او را تحویل پلیس نداده بودند.
توله روباه‌های قرمز در جنگل هیرکانی title
شکار گونه‌های مختلف حیوانی از جمله روباه توسط شکارچیان متخلف، از مهم‌ترین معضلات حیات وحش ایران است.
روایت خسرو شکیبایی از یک آدم خاص در زندگی title
او «هامون» بود و ما شیفته‌اش، اما این «هامونِ» سینما در زندگی راستین خود، آنجا که دیگر خبری از صحنه و قاب دوربین نبود، شیفته و شیدای چه کسی بود. این رازی بود که بسیاری از ما نمی‌دانستیم.
خانم مجری معروف وارد چه شغلی شده است؟ title
مژده لواسانی، مجری صداوسیما با انتشار یک عکس اعلام کرد که این روز‌ها مشغول کار وکالت است.
برگزیده
المپیکی ۱۵ ساله ایران با اسلحه ۲۰ هزار یورویی در جستجوی طلا title
کوچکترین عضو کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس می‌گوید همه تلاشش را می‌کند تا مدال طلای المپیک را بر گردن آویزد
پیش بینی بورس امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۳ title
ارزش معاملات خرد سهام در دو روز ابتدایی هفته در سطح پایینی قرار گرفت. روز شنبه ارزش معاملات خرد سهام ۲ هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان بود و روز یکشنبه با رشد اندک ۴ درصدی به ۳ هزار و ۱۰۶ میلیارد تومان رسید. ناظران مشکل کمبود برق صنایع را یکی از عوامل اصلی ریزش بازار و افت معاملات می‌دانند. مشکلی که با گرم‌تر شدن هوا در دو هفته اخیر جدی‌تر شد و با خبر قطع برق شرکت سایپا و تعطیلی خط تولید شرکت فولاد ارفع به سرتیتر اخبار رسانه‌ها رسید.
پزشکیان: بدون حمایت مردم نمی‌توان اقدامی انجام داد title
رئیس جمهور منتخب گفت: اگر مردم نخبگان کارشناسان تولید کنندگان صنعتگران، مذهبیان، فرهنگیان، عشایر، کشاورزان و همه اقشار مردم نباشند امکان ندارد که بتوانم به تنهایی کاری را انجام دهم.
پیام تبریک مقامات جهان به مسعود پزشکیان title
مسعود پزشکیان در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران که دیروز (جمعه پانزدهم تیرماه) برگزار شد، با کسب اکثریت آرا پیروز و نهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.
مسعود پزشکیان، نهمین رئیس‌جمهور ایران شد title
در پایان شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، مسعود پزشکیان با کسب ۵۳.۷ درصد آرا رئیس دولت چهاردهم شد.
پورمحمدی در کجا رای داد؟ title
محمدباقر قالیباف، محسنی اژه ای، محمود واعظی و همسرش، حسین دهقان و آملی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم شرکت کردند.