کد خبر: ۴۲۲۱۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۶

ماجرای رسوایی اخلاقی ترامپ به کجا رسید؟

ماجرای شکایت یک ستاره فیلم‌های پورن از ترامپ، آن هم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری برای او دردسر ساز شده است. این پورن استار چه کسی است و چگونه ماجرای یک ابهام در دوره جوانی رئیس جمهور سابق امریکا را در ۷۷ سالگی به دادگاه آورد؟ گزارش خبرآنلاین را بخوانید.

مخاطب ۲۴- دونالد جی ترامپ که نتوانسته است بر روند سریع محاکمه جنایی خود در منهتن اثرگذار شود. محاکمه رئیس جمهور سابق در دموکراسی امریکایی به نمونه‌ای از برابری افراد در برابر قانون تبدیل شده، اگرچه محتوای شکایت از ترامپ آن قدر منفی است که تاکنون توانسته بخشی از هوادارانش را از رای دادن به او منصرف کند. ماجرا به انتخابات دوره قبل و پیدا شدن سر و کله یک ستاره فیلم‌های تجاری پورن و ادعای او مبنی بر ارتباط با ترامپ به پرداخت پول حق السکوت به او مربوط می‌شود. حالا دادگاه دو شکایت درباره او را بررسی کرده است. اول ارتباط با خانم پورن استار و دوم پرداخت حق السکوت به او.

اما از میان این دو شکایت، دومی هم برای مردم امریکا و هم برای دادگاه مهمتر بوده و حالا ترامپ در تلاشی سترگ درصدد پاسخگویی به دادگاه و جامعه برای پرداخت احتمالی آن پول است. ترامپ باید با سند و مدرک ادعای خود را ثابت کند و شهادت شهود کافی نیست.

استورمی دنیلز ستاره پورن همان فردی است که در دادگاه منهتن شهادت داده که او در سال ۲۰۰۶ با دونالد ترامپ رابطه جنسی داشته است. استورمی دنیلز که نام اصلی او استفانی کلیفورد است، ۴۴ سال دارد و اهل منطقه باتون روژ در ایالت لوئیزیانا است. او بیش از دو دهه است که یک شخصیت شناخته‌شده در فیلم‌های تجاری پورن به شمار می‌رود و در ویدئو‌های متعددی به عنوان بازیگر ظاهر شده است. دنیلز گفته است که در سال ۲۰۰۶ میلادی، یک سال پس از ازدواج ترامپ با همسر سومش ملانیا و بیش از یک دهه قبل از اینکه از یک تاجر ثروتمند تبدیل به یک سیاستمدار سرشناس شود، با وی رابطه داشته است.
دانیلز در برابر دادستان‌ها شهادت داده که او با ترامپ در ژوئیه ۲۰۰۶ در یک مسابقه گلف در نوادا ملاقات کرده سپس ترامپ او را به شام در سوئیت هتل خود دعوت و این دو در مورد انجام کسب و کار با هم صحبت کردند. دانیلز تاکید دارد که ترامپ او را مجبور به داشتن رابطه جنسی نکرده، اما مدعی است برای مدت کوتاهی بیهوش شده، گرچه از مواد مخدر یا الکل استفاده نکرده بوده است. ترامپ نیز اصل ملاقات با دانیلز را در این مسابقات تایید کرده، اما انکار کرده که هرگز با او رابطه جنسی داشته یا پس از ان با او صحبت کرده است.

دانیلز در شرح این ماجرا که چرا سال‌ها بعد از آن اتفاق به فکر افشای ماجرا افتاده گفته سال‌ها بعد تلاش کرده روایت خود از این ماجرا را به روزنامه نشنال اینکوایر (National Enquirer) که به خاطر داستانهایش درباره رسوایی‌های افراد مشهور شناخته شده است، بفروشد. اما از قضا این روزنامه توافقی غیررسمی با ترامپ برای نادیده گرفتن داستان‌های ناخوشایند درباره او داشته است. به همین دلیل دانیلز به مایکل کوهن، وکیل و دلال ترامپ ارجاع داده شدند. دانیلز در این ملاقات که قبل از انتخابات ۲۰۱۶ بوده به عنوان حق السکوت ۱۳۰ هزار دلار از وکیل ترامپ دریافت می‌کنند.

دانیلز، اما در این نقطه متوقف نمی‌شود. او وکیل دیگری به نام مایکل آوناتی را استخدام کرد و در سال ۲۰۱۸ یک شکایت ناموفق علیه ترامپ مطرح کرد و در دادرسی شکست خورد که در نهایت دانیلز محکوم به پرداخت ۱۰۰،۰۰۰ دلار هزینه دانیلز از ان زمان در مورد برخوردش با ترامپ در مصاحبه‌های رسانه ای، یک کتاب و یک مستند عمومی ساخته است. اگرچه او از برخی از این سرمایه گذاری‌ها پول به دست اورده است، اما هنوز هزینه‌های قانونی را که به ترامپ بدهکار است، پرداخت نکرده است. پرداخت ۱۳۰ هزار دلاری که دانیلز از مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق ترامپ پیش از انتخابات ۲۰۱۶ دریافت کرد، در قلب این پرونده قرار دارد. دادستان‌ها ترامپ را به جعل سوابق تجاری ناشی از بازپرداخت متهم می‌کنند. وکلای مدافع او استدلال کرده اند که این پول برای پوشش هزینه‌های قانونی کوهن (وکیل ترامپ) بوده است.
در همین راستا دادستان‌های نیویورک، ترامپ را به ۳۴ مورد جعل سوابق تجاری متهم کرده اند و می‌گویند او تلاش کرده تا پرداخت ۱۳۰ هزار دلار به دانیلز را برای ساکت کردن او قبل از انتخابات ۲۰۱۶ پنهان کند. اما در مقابل ترامپ اعتراف کرد که گناهکار نیست. با وجود اظهارات، ترامپ باید در یک فرآیند دادرسی رسمی درباره ادعای خود شهادت دهد و اثبات دروغ بودن شهادتش، به اعتبارزدایی از او در آستانه انتخابات منجر خواهد شد. از این رو مشخص نیست که ایا رئیس جمهور سابق امریکا برای گناهکار نبودنش شهادت خواهد داد یا نه.

ناظران سیاسی می‌گویند ترامپ به احتمال زیاد منتظر خواهد ماند تا ببیند ایا دادستانی یک پرونده قوی را ارائه می‌دهد و ایا قاضی ریاست دادگاه قصد دارد تلاش‌های دادستان‌ها را برای بازجویی از او محدود کند.

اما در ۳۰ مارس ۲۰۲۳، هیئت منصفه منهتن به اتهام ترامپ رای داد. پنج روز بعد، دادستان‌های محلی از اتهامات کیفری پرده برداشتند: سی و چهار مورد جرم نقض قانون نیویورک در مورد نگهداری سوابق شرکت ها. تیم مدافع ترامپ برای رد اتهامات ناموفق عمل کرد و وکلای او ادعا کردند که دادستان منطقه "به طور نشان شده" رئیس جمهور سابق را در یک پیگرد قانونی با تاخیر و با انگیزه سیاسی هدف قرار داده است.
دادستان‌ها همچنین دستوری را برای ترامپ صادر کردند و او را از اظهار نظر عمومی در مورد شاهدان احتمالی، اعضای هیئت منصفه و سایر افراد درگیر در این پرونده محدود کرد. پس از اغاز محاکمه در ۱۵ اوریل ۲۰۲۴، قاضی دو بار ترامپ را در فرایند بازپرسی جنایی قرار داد و او را در مجموع ۱۰،۰۰۰ دلار برای نقض حکم ممنوعیتی که برای او برای اظهارنظر در نظر گرفته بودند و برای ۱۰ بار جریمه کردند.

در آخرین خبر‌ها از دادگاه ترامپ، «مایکل کوهن»، وکیل سابق او در دادگاه رسیدگی به اتهامات ترامپ بابت پرداخت حق‌السکوت به یک بازیگر فیلم‌های مستهجن علیه رئیس سابق خود شهادت داد. این حقوقدان حضور یک دهه‌ای خود در شرکت خوشه‌ای ترامپ موسوم به «سازمان ترامپ» را در مجموع مثبت ارزیابی کرد و تجربه‌اش در آنجا را «عالی» و «شگفت‌انگیز» توصیف کرده بود، اما او از چند سال پیش به یکی از سرسخت‌ترین منتقدان رئیس سابق خود تبدیل شده و در کتابی به نام «بدپیمان» در سال ۲۰۲۰ به شرح اقدامات غیرقانونی خودش در تشکیلات او پرداخته است.

برچسب ها: ترامپ
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
آخرین گمانه ها از لیست کابینه مسعود پزشکیان title
با نزدیک شدن به روزهای اعلام اسامی کابینه دوره چهاردهم ریاست جمهوری، بازار گمانه زنی ها پیرامون افراد و اسامی آنها، داغ‌تر شده است
درویش و تیشرت ۲۰ میلیون تومانی! title
سعید راد بازیگر مطرح سینمای ایران در سن ۸۰ سالگی دارفانی را وداع گفت. این بازیگر که از طرفداران قدیمی پرسپولیس بود، همواره در تمرینات این تیم حضور پیدا می‌کرد و بار‌ها هم برای تماشای بازی تیم محبوبش به استادیوم آزادی می‌رفت.
کودک آزار‌ها در فضای مجازی هم مشغول آسیب و آزار هستند! title
فضای مجازی، رادیکالیسم در کنترل فضای مجازی و دسترسی به فیلترشکن‌هایی که مردم مجبورند استفاده کنند، در این مدت شکل جدیدی از کودک‌آزاری را نمایش داده است.
وزیر صمت چه قیمتی برای ری را اعلام کرد؟ title
وزیر صمت در حیاط هیئت دولت برنامه فروش و قیمت ری را ایران خودرو را اعلام کرد.
نگاه و سام راد پدر را به چه شکلی بدرقه کردند؟ title
سام راد فرزندسعید راد اعلام کرد که پیکر پدرش در کنار محمدعلی فردین قطعه هنرمندان بهشت زهرا در خاک خواهد آرمید.
خودکشی مرد جوان پس از شلیک به همسرش title
مرد جوانی بعد از شلیک گلوله با سلاح کلت کمری به همسرش، خودکشی کرد و به زندگی خود پایان داد.
دستمزد شکیرا برای خوانندگی در فینال کوپا آمریکا چقدر بود؟ title
خواننده سرشناس کلمبیایی باردیگر شور و هیجان را به استادیوم‌های فوتبال آورد.
برگزیده
کشور را با اختلاف و دعوا نمی‌توان اداره کرد title
رئیس‌جمهور منتخب گفت: کشور را با اختلاف و دعوا نمی‌توان اداره کرد و باید دست به دست هم دهیم تا پاسخگوی مردم باشیم.
المپیکی ۱۵ ساله ایران با اسلحه ۲۰ هزار یورویی در جستجوی طلا title
کوچکترین عضو کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس می‌گوید همه تلاشش را می‌کند تا مدال طلای المپیک را بر گردن آویزد
پیش بینی بورس امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۳ title
ارزش معاملات خرد سهام در دو روز ابتدایی هفته در سطح پایینی قرار گرفت. روز شنبه ارزش معاملات خرد سهام ۲ هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان بود و روز یکشنبه با رشد اندک ۴ درصدی به ۳ هزار و ۱۰۶ میلیارد تومان رسید. ناظران مشکل کمبود برق صنایع را یکی از عوامل اصلی ریزش بازار و افت معاملات می‌دانند. مشکلی که با گرم‌تر شدن هوا در دو هفته اخیر جدی‌تر شد و با خبر قطع برق شرکت سایپا و تعطیلی خط تولید شرکت فولاد ارفع به سرتیتر اخبار رسانه‌ها رسید.
پزشکیان: بدون حمایت مردم نمی‌توان اقدامی انجام داد title
رئیس جمهور منتخب گفت: اگر مردم نخبگان کارشناسان تولید کنندگان صنعتگران، مذهبیان، فرهنگیان، عشایر، کشاورزان و همه اقشار مردم نباشند امکان ندارد که بتوانم به تنهایی کاری را انجام دهم.
پیام تبریک مقامات جهان به مسعود پزشکیان title
مسعود پزشکیان در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران که دیروز (جمعه پانزدهم تیرماه) برگزار شد، با کسب اکثریت آرا پیروز و نهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.
مسعود پزشکیان، نهمین رئیس‌جمهور ایران شد title
در پایان شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، مسعود پزشکیان با کسب ۵۳.۷ درصد آرا رئیس دولت چهاردهم شد.