کد خبر: ۴۱۷۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۷
گزارشی از اینوتکس ۲۰۲۴:
در سومین روز از نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۴ پنل تحول دیجیتال در صنایع بزرگ با حضور علی نعمتی‌شهاب، مدیرعامل فراراه و فرهاد نیلی، مدیرعامل شرکت رهنمان برگزار شد.

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران:در ابتدای این پنل علی نعمتی‌شهاب، مدیرعامل فراراه گفت: «موضوع تحول دیجیتال و مفاهیم وابسته به آن در انقلاب صنعتی چهارم موضوعاتی هستند که به تعداد افراد می‌توانند تعاریف متعددی داشته باشند، اینکه موضوع تحول دیجیتال در ذات خود چیست را در این پنل بررسی خواهیم کرد.»

فرهاد نیلی، مدیرعامل شرکت رهنمان درباره مفهوم تحول دیجیتال گفت: «تحول دیجیتال عبارت است از مهاجرت از ساختار بومی سازمان به سمت ساختار داده‌محوری که در قلب و کانون آن تعریف می‌شود. داده به عنوان باارزش‌ترین نهاده تولید منبع خلق ارزش پایدار برای مشتری می‌شود. در تحول دیجیتال شما براساس شناخت و وضعیت فعلی سازمانتان شرایط خود را بازتعریف می‌کنید.»

نعمتی در ادامه بیان کرد: «تحول دیجیتال در واقع درباره حرکت از شاکله سنتی به سوی بازتعریف وضعیف فعلی است. از نظر شما تفاوت سازمان دیجیتال با سازمان‌های دیگر چیست؟»

نیلی پاسخ داد: «ما در طی انقلاب‌های صنعتی که داشتیم با تجارب بسیاری رسیدیم. در انقلاب صنعتی اول به مهندسی مکانیک رسیدیم. در انقلاب صنعتی دوم الکترونیک و برق رخ داد و پس از آن به اتومیشن و انجام فرآیند‌ها به کمک ماشین رسیدیم؛ بنابراین دوگانه سخت‌افزار و نرم‌افزار محصول انقلاب صنعتی سوم بود.»

فرهاد نیلی اعلام کرد: «اگر شما بخواهید تحول دیجیتال را برای کاهش هزینه و افزایش درآمد استفاده کنید. در تحول دیجیتال این موضوع مطرح است که ستاره قطبی شما درد مشتری است. به‌نظرم ما از دوران تولید انبوه که دستاورد انقلاب صنعتی سوم محسوب می‌شود گذر کرده‌ایم و اکنون به دوران خلق ارزش بر اساس نیاز مشتری رسیده‌ایم.»

مدیرعامل شرکت رهنمان در ادامه افزود: «به عنوان مثال تحول دیجیتال در صنعت فولاد می‌شود همان شخصی‌سازی محصول براساس نیاز مشتری که به‌نظرم در تولیدانبوه فعلا امکان ورود تحول دیجیتال را نداریم. در سازمان‌های تولید انبوه کمی به سمت مشتری‌محوری رفته‌ایم، اما همچنان آنالوگ هستیم و با تحول دیجیتال فاصله داریم.»

نیلی در پایان صحبت‌های خود تأکید کرد: «بردار خلق ارزش در اسنپ و تپسی بسیار نزدیک به اوبر نزدیک شده است و تجول دیجیتال در مقیاس فعالیت آن‌ها براساس تحلیل داده به درستی در حال رخ دادن است. فناوری تحلیل داده در اسنپ و تپسی بسیار بالاست، چراکه فناوری تحلیل داده در آنجا مطابق رفتارشناسی نیاز مشتری را رفع می‌کند. در واقع یکی از مختصات تحول دیجیتال شخصی‌سازی محصول متناسب با خواسته مشتری است.»

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی! صدر جدول قرمز شد| پرسپولیس ۴ - استقلال خوزستان ۳ title
هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که از نتیجه نیمه اول برابر استقلال خوزستان عصبانی بودند علیه برخی بازیکنان شعار دادند.
فیلم/ علی اکبر صالحی: شهید امیرعبداللهیان مثل فرزندم بود title
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بود که در گذشته دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از دوره ریاست علی لاریجانی تا دوره ریاست محمدباقر قالیباف بوده‌است
امروز اتفاق می افتد: به رسمیت شناختن فلسطین توسط سه کشور اروپایی title
«سیمون هریس» نخست‌وزیر ایرلند گفت: امروز ایرلند، نروژ و اسپانیا اعلام می‌کنند که کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند.
خانم مجری سیتیزن امریکا از ایران رفت؟ title
ژیلا صادقی، مجری پرحاشیه صداوسیما که در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بود، به تازگی یک استوری عجیب و متفاوت منتشر کرد.
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
برگزیده
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.