کد خبر: ۴۱۷۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۱۹
مدیر عامل بانک توسعه تعاون اعلام داشت بنا به اعلام نظر بانک مرکزی نسبت کفایت سرمایه بانک توسعه تعاون ۶.۶ درصد است.

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از روابط عمومی بانک توسعه تعاون؛محمد شیخ حسینی مدیر عامل بانک توسعه تعاون طی ارتباط ویدئو کنفرانسی با مدیران و همکاران استانی و در حضور معاونین مدیر عامل و تعدادی از مدیران ستادی بانک اظهار داشت: همکاران کم ادعا، کم توقع و با غیرت بانک توسعه تعاون طی سال ۱۴۰۲ عملکردی درخشان رقم زدند. کارنامه مالی و عملکردی بانک نشان دهنده آن است که آمار و دستاورد‌های حاصل شده در طول ۱۵ سال فعالیت بانک نقطه عطف محسوب می‌شود.
وی افزود: شاخص npl بانک توسعه تعاون در حد ۳.۵ درصد مدیریت شده است که در طول حیات بانک توسعه تعاون بی سابقه و در شبکه بانکی کم نظیر است. سودآوری نشان دهنده و نمودار و برآیند فعالیت‌ها و تلاش نقش آفرینان و بازیگران هر موسسه و بنگاه اقتصادی است، در این شاخص در سال ۱۴۰۱ بانک پس از یک دهه به سوددهی رسید و بانک در ریل سوددهی قرارگرفت و روند در سال ۱۴۰۲ به گونه‌ای بوده است که امید داریم در این دولت بتوانیم زیان انباشته ناشی از سال‌های قبل را جبران کنیم. برنامه‌های جذب منابع به طور کامل محقق شد، رشد ۴۰ درصدی منابع بانک توسعه تعاون طی سال پیشین دو برابر میانگین رشد شبکه بانکی بود و کمتر بانکی این رشد را تجربه کرد. در پرداخت تسهیلات تکلیفی و حمایتی نیز حداکثر تعهدات ایفا شد. در پرداخت مصوبات سفر‌های استانی هیات دولت به لحاظ تعداد رتبه اول و به لحاظ مبلغ رتبه دوم را دارا هستیم. در موضوع درآمد‌های مشاع و غیر مشاع، صدور ضمانت نامه، صدور اعتبار اسنادی نیز قریب به ۲۰۰ درصد برنامه بانک محقق گردید و عملکرد تحولی و جهشی بوده است.
این مقام بانکی تاکید کرد: افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون از ۲۸ هزار میلیارد ریال به ۶۲ هزار میلیارد ریال اقدامی ارزنده در دوره اخیر بوده است، بنا بر اعلام بانک مرکزی تثبیت شد که نسبت کفایت سرمایه بانک ۶.۶ درصد است. افزایش این شاخص سهم مهمی در ظرفیت‌ها و ارتقای سطح شاخص‌ها و اعتبار بانک دارد.
شیخ حسینی تصریح نمود: برنامه‌های ویژه‌ای برای تحقق شعار سال داریم، به ویژه آن که رهبر معظم انقلاب طی دیدار اخیر با کارگران، تعاون را مصداق بارز مشارکت مردم دانستند. روش‌های جدید تامین مالی نوین از جمله تامین مالی خرد جمعی، صدور اوراق صکوک و مرابحه، گواهی سپرده خاص، فاکتورینگ، برات الکترونیک، اوراق گام و SCR راهکاری ارزشمند برای حمایت مالی از تعاونگران و تولید کنندگان است. در این حوزه برای ستاد تکلیف گذاشته ایم و استان‌ها نیز پیشگام شوند و با شناسایی مشتریان و هدایت آنان این ابزار را به مشتریان معرفی کنند که البته منافع و مزایای خوبی برای مشتریان و شعب و استان‌ها هم دارد. در حال حاضر بانک توسعه تعاون بیش از ۵۰ درصد حجم تامین مالی خرد جمعی را در شبکه بانکی انجام داده است.
مدیر عامل بانک توسعه تعاون گفت: از مهمترین برنامه‌های کلان مدیریت بانک در این دوره افزایش سهم بازار بانک است. برنامه‌های عملیاتی نیز به گونه‌ای به استان‌ها ابلاغ شده است تا در حجم عملیات بانک به خصوص در ارائه خدمات بانکی و مالی تحول و جهش صورت پذیرد.
وی خاطر نشان کرد: وصول بموقع و جذب منابع ارزان قیمت بسیار مهم است و باید عملکرد واحد‌ها به صورت روزانه توسط روسای شعب، مدیران استان و مدیران واحد‌های ستادی رصد و پیگیری گردد، همکاران با توکل به خدا، شکرگزاری، اراده و اعتماد به نفس، روحیه همکاری و دوستی، رعایت حق الناس، خیرخواهی، نوع دوستی برای یکدیگر و مشتریان در کنار جنبه‌های فنی و مهارتی و تلاش و پیگیری شرایطی را فراهم کنند تا اهداف عملیاتی بانک و جهش در عملکرد در این دوره محقق شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
باورنکردنی! صدر جدول قرمز شد| پرسپولیس ۴ - استقلال خوزستان ۳ title
هواداران تیم فوتبال پرسپولیس که از نتیجه نیمه اول برابر استقلال خوزستان عصبانی بودند علیه برخی بازیکنان شعار دادند.
فیلم/ علی اکبر صالحی: شهید امیرعبداللهیان مثل فرزندم بود title
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دولت سیزدهم بود که در گذشته دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی و مدیرکل امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی از دوره ریاست علی لاریجانی تا دوره ریاست محمدباقر قالیباف بوده‌است
امروز اتفاق می افتد: به رسمیت شناختن فلسطین توسط سه کشور اروپایی title
«سیمون هریس» نخست‌وزیر ایرلند گفت: امروز ایرلند، نروژ و اسپانیا اعلام می‌کنند که کشور فلسطین را به‌رسمیت می‌شناسند.
خانم مجری سیتیزن امریکا از ایران رفت؟ title
ژیلا صادقی، مجری پرحاشیه صداوسیما که در ماه‌های اخیر بسیار مورد توجه رسانه‌ها و کاربران فضای مجازی بود، به تازگی یک استوری عجیب و متفاوت منتشر کرد.
ارتباط استفاده از سیگار الکتریکی با صرف وقت در رسانه‌های اجتماعی title
تحقیقات جدید نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که هفت ساعت یا بیشتر در روز از رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، دو برابر با خطر بیشتر مصرف سیگار سنتی یا سیگار الکترونیکی یا هر دو مواجهند.
اجرام مرموز در فضا که از وجود حیات فرازمینی حکایت دارند title
ستاره شناسان اجرامی مرموز را در فضا رصد کرده اند که احتمال می‌دهند نشانه وجود حیات در آنجا باشد.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
برگزیده
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.
برگزاری جلسه فوق‌العاده دولت برای پیگیری وضعیت رئیس‌جمهور title
جلسه فوق العاده هیأت دولت به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور به منظور بسیج همه امکانات برای پیگیری وضعیت آیت‌الله رئیسی برگزار شد.
استوری عاشقانه داماد سینمای ایران title
سپند امیرسلیمانی در تازه‌ترین استوری خود، تصویری به همراه همسرش، مونا کرمی منتشر کرد.
سازمان هواپیمایی کشوری: در ایران جت شخصی نداریم title
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به طور کلی ما در ایران جت شخصی نداریم. در زمینه نخریدن جت شخصی، تقریبا کسی را نداریم که خریده باشد.