کد خبر: ۳۹۱۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۳ - ۱۱:۱۵
مدیریت هزینه‌های مالی ساختمان، یکی از دغدغه‌های اصلی اهالی و هیئت مدیره می‌باشد و تحت تاثیر همین مسئله روش‌های جدیدی برای حل این مشکل پیشنهاد شده است.

مخاطب۲۴- با گسترش تکنولوژی و استفاده از ابزار هوشمند در طی چند وقت اخیر، مدیران ساختمان روش‌های سنتی را به‌کلی کنار گذاشته و تلاش می‌کنند با استفاده از تکنولوژی مدرن، مدیریت هزینه‌ها را وارد مرحله جدیدی کرده و از طریق اپلیکیشن‌های هوشمندها کار خود را ساده‌تر کنند، بلکه حقوق تمامی اهالی را نیز ادا کرده و آن‌ها را در شرایط بهتری قرار دهند. علی‌رغم این‌که تعداد زیادی از این اپلیکیشن‌ها و ابزار‌های هوشمند در طی چند سال اخیر برای کاربران معرفی شده است، ولی با این وجود هنوز بسیاری از مدیران نمی‌دانند کدام‌یک از آن‌ها را برای خود انتخاب کرده و فرایند مدیریت مسائل مالی را در پیش بگیرند. در این بخش، ما قصد داریم کمک کنیم یکی از بهترین ابزار‌های هوشمند برای مدیریت ساختمان خود را انتخاب کرده و بر اساس آن روند اداره ساختمان را در پیش بگیرید.
هزینه‌های مشاعات ساختمان

بیشتر بخوانید

یکی از اصلی‌ترین سوالاتی که در مورد نحوه مدیریت مالی ساختمان‌ها پیش می‌آید، تقسیم بندی مشاعات می‌باشد که افراد به درستی نمی‌توانند قسمت‌های مختلف ساختمان را تفکیک کرده و با استفاده از ابزار در دست، هزینه‌ها را مشخص کنند. به‌صورت کلی مشترکات و یا همان مشاعات شامل زمین، پشت بام، در‌های ورود و خروج، راهروها، پنجره‌ها و تهویه راهروها، آسانسورها، ورودی پارکینگ اصلی یا فرعی، پله‌ها، موتورخانه ساختمان، تاسیسات مشترک آپارتمان، انشعابات مشترک در حیاط یا راهروها، حیاط، لابی‌ها و باغچه‌های مشترک می‌شود. از وظایف اصلی مدیر ساختمان، تعادل بخشی بین هزینه‌های مشاعات می‌باشد که باید بر اساس معیار‌های مختلفی هزینه هر بخش را برای واحد‌ها مشخص نماید.
دریافت فاکتور برای مخارج ساختمان

اولین نکته‌ای که مدیر ساختمان در حین هزینه کرد باید به آن توجه کند، دریافت فاکتور بابت تمام هزینه‌های موجود ساختمان می‌باشد که با استفاده از آن‌ها می‌تواند فرایند شفاف‌سازی هزینه‌ها را دنبال کرده و موقعیت خوبی را برای خود و هیئت مدیره ایجاد نماید. تمامی این فاکتور‌ها را شما می‌توانید بر روی اپلیکیشن‌های هوشمندی که امروزه در بازار مشاهده می‌شوند، آپلود کرده و با ارائه دسترسی به افراد و ساکنین، امکان حسابداری را برای تمامی ساکنین فراهم کنید.
هزینه‌های جاری ساختمان چیست؟

بر اساس تعریفی که از مشاعات انجام می‌شود، هرگونه هزینه‌ای که برای به‌روزرسانی و شرایط آن انجام می‌شود، به‌عنوان هزینه جاری یک ساختمان در نظر گرفته می‌شود و تمامی ساکنان بر اساس تعداد افرادی که در یک خانه حضور دارند، موظف هستند هزینه‌ای را بابت امکاناتی که از مشاعات دریافت می‌کنند، پرداخت کنند. این هزینه را تمامی ساکنین به‌عنوان بخشی از هزینه شارژ پرداخت می‌کنند و در صورت این‌که هزینه‌های جاری بیشتر از مبلغ پرداختی باشد، ساکنین برای پرداخت هزینه مازاد باید اقدام کنند.
هزینه ایزوگام پشت بام

یکی از نقاط مناقشه در ساختمان‌ها هزینه‌های مرتبط با پشت بام است که بسیاری عنوان می‌کنند از آنجایی که پشت بام تنها در اختیار طبقات فوقانی می‌باشد، تمام هزینه کرد مانند ایزوگام و بهبود شرایط آن نیز بر عهده طبقات بالا می‌باشد و اهالی دیگر وظیفه نسبت به آن ندارند. در پاسخ به این اعتقاد، باید بگوییم پشت بام بخشی از مشاعات به حساب می‌آید و هرگونه تغییری که بر روی آن اعمال شود، جزئی از شارژ می‌باشد و هر یک از ساکنین موظف هستند بابت بهبود شرایط آن هزینه مازادی را پرداخت کنند.
هزینه نظافت راهرو‌ها و واحد‌ها

یکی از اصلی‌ترین مواردی که ساکنین نسبت به آن شکایت دارند، بحث نظافت ساختمان و آپارتمان است که مدیر ساختمان باید بر اساس تجربه‌ای که دارد، از تیم‌های کارکشته برای نظافت خانه بهره گرفته و هزینه آن را نیز از شارژ مشترک ساختمان برداشت کند.
هزینه‌های تعمیرات ساختمان

در برخی از موارد، ساختمان‌ها به دلیل پوسیدگی و کهنه بودن ممکن است نیاز به تعمیرات گسترده داشته باشند که تحت تاثیر همین مسئله، مدیر ساختمان باید از هزینه باقیمانده در شارژ استفاده کند و تعمیرات اساسی خانه را انجام دهد. مادامی که هزینه شارژ کفاف تعمیرات را ندهد، مالکین (توجه داشته باشید در این بخش مستاجر وظیفه‌ای بر عهده ندارد) موظف هستند هزینه مازادی را پرداخت کرده و تعمیرات را انجام دهند. در برخی از ساختمان‌ها مدیریت از مالکان بابت بحران‌های ساختمانی، هزینه مجزایی دریافت می‌کنند که در این شرایط می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
هزینه شارژ ساختمان

هزینه شارژ ساختمان در خانه‌های ایرانی معمولا برای اموری صرف می‌شود که مصرفی می‌باشند و مستاجر در ازای استفاده از خدمات باید آن‌ها را پرداخت کند. تحت تاثیر همین مسئله، هزینه شارژ ثابت می‌باشد و معمولاً مدیران ساختمان هزینه را بیشتر از مقدار مصرفی اعلام می‌کنند.
استفاده از نرم افزار‌های مدیریت ساختمان

اپلیکیشن مدیریت ساختمان هومتیک که سال‌ها است در عرصه مدیریت مالی ساختمان فعالیت می‌کند، یکی از بهترین نرم‌افزار‌ها برای مدیریت مالی ساختمان است که در طی سال‌های اخیر انتخاب اول بسیاری از کاربران معرفی شده است. در این نرم‌افزار می‌توانید تمامی امور مختلف و مالی را انجام داده و بر اساس معیار‌های مختلف، هزینه شارژ هر یک از واحد‌ها را مشخص کنید.

برچسب ها: ساختمان
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
مرگ همزمان دختر و پسرجوان در شمال تهران title
به دنبال مرگ مشکوک دختر و پسر جوانی در شمال تهران یک سناریوی جنایی مقابل تیم تحقیق قرار گرفت.
پویش یک دقیقه برای ایران با شهیندخت مولارودی title
با توجه به این که دکتر پزشکیان کاندیدای اختصاصی جبهه اصلاحات ایران هستند و برنامه‌هایی که برای ارائه دارند در چارچوب گفتمان اصلاح طلبی مورد وفاق و اتفاق نظر جامعه اصلاح طلبی است.
پویش یک دقیقه برای ایران title
از روز نخست اعلام كانديداتوري دكتر مسعود پزشكيان، موجي از اميدواري، شور و حركت جامعه را فراگرفت و هزاران نفر از اقشار مختلف، اعلام آمادگي كردند تا در اين رقابت تعيين كننده آينده ايران، نقش و سهمي ايفا كنند؛ «كارزار رسانه اي #يك_دقيقه_براي_ايران » هم يكي از آن هزاران است.
هوش مصنوعی از انسان باهوش‌تر است؟ title
پدرخوانده هوش مصنوعی: ۵۰ درصد احتمال دارد این فناوری از انسان باهوش‌تر شود
فضیلت و اعمال عید قربان title
روز دهم ماه ذی‌الحجه و عید قربان روز عید و خوشحالی و سرور است، زیرا علاوه بر این که بنده‌ای مخلص از آزمونی دشوار، سربلند بیرون آمد و بندگی خویش را در پیشگاه خدای بزرگ ثابت کرد، گروه عظیمی از بندگان مخلص خدا به او تاسی جسته، به زیارت خانه خدا می‌شتابند و مراسم منا و از جمله، قربانی را انجام می‌دهند.
ثروت بیل گیتس در کجا انباشته شده است؟ title
بیل گیتس، سرمایه‌گذار میلیاردر، ۸۷ درصد از سبد سهام (پرتفوی) ۴۵ میلیارد دلاری خود را تنها در پنج سهام در اختیار دارد.
عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی مجری مشهور تلویزیون title
پیمان طالبی، مجری مشهور تلویزیون عکسی از جشن تولد ۳۷ سالگی‌اش را در اینستاگرام منتشر کرد.
برگزیده
پویش یک دقیقه برای ایران با معصومه ابتکار title
فرصتی بی نظیر برای مردم ایران پیش آمده است که در یک انتخابات رقابتی و آزاد و سالم شرکت کنند.
زهرا پزشکیان در رابطه با پدر چه گفت؟ title
صحبت‌های زهرا پزشکیان دختر مسعود پزشکیان نامزد ریاست جمهوری را ببینید.
دیدار پزشکیان با سیدحسن خمینی title
مسعود پزشکیان به دیدار آیت‌الله سیدحسن خمینی، نوه بنیان‌گذار فقید جمهوری اسلامی رفت.
اقامه نماز ظهر جمعی از نخبگان و مدال آوران علمی ایران به امامت رهبر انقلاب title
️جمعی از نخبگان و مدال‌آوران علمی کشورمان ظهر امروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار خواهند کرد.
دیدار پزشکیان با آیت‌الله جوادی آملی title
مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سفر به قم، با آیت‌الله عبدالله جوادی آملی دیدار و گفتگو کرد.
سید محمد خاتمی: به دکتر پزشکیان رأی خواهم داد title
تقدیر رئیس دولت اصلاحات از ساده زیستی، پاکدستی، مردم گرایی، شجاعت و پایبندی پزشکیان به موازین اخلاقی