کد خبر: ۳۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۵
مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» در جهان تاکنون به ۳۱۷ میلیون و ۶۲۷ هزار و ۲۷۷ نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و ۵۳۱ هزار و ۱۱۸ نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و ۲۶۲ میلیون و ۸۹۳ هزار و ۳۷۶ نفر از مبتلایان نیز تاکنون بهبود یافته‌اند.

به گزارش سرویس اجتماعی مخاطب ۲۴ و به نقل از ایسنا، بر اساس آمار‌های رسمی، آمریکا همچنان با بیش از ۶۴.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۸۶۶ هزار قربانی در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۶ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۷ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همچنین پس از ایالات متحده، کشور‌های برزیل با بیش از ۶۲۰ هزار و هند با بیش از ۴۸۵ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنجشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۶۴,۳۵۹,۴۰۹ ۸۶۶,۸۹۱
۲ هند ۳۶,۳۱۷,۹۲۷ ۴۸۵,۰۳۵
۳ برزیل ۲۲,۷۱۸,۶۰۶ ۶۲۰,۴۱۹
۴ انگلیس ۱۴,۸۶۲,۱۳۸ ۱۵۱,۰۰۷
۵ فرانسه ۱۲,۹۳۴,۹۸۲ ۱۲۶,۳۰۵
۶ روسیه ۱۰,۷۰۲,۱۵۰ ۳۱۸,۴۳۲
۷ ترکیه ۱۰,۱۹۵,۶۷۶

۸۴,۱۲۵

۸ ایتالیا ۷,۹۷۱,۰۶۸ ۱۳۹,۸۷۲
۹ اسپانیا ۷,۷۷۱,۳۶۷ ۹۰,۵۰۸
۱۰ آلمان ۷,۷۱۱,۹۹۵ ۱۱۵,۶۰۵
 

بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۱۸ هزار جان‌باخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشور‌های اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی بیش از ۱۴.۸ میلیون بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۲۱۲ هزار و ۳۸۷ ابتلا و ۱۳۱ هزار و ۹۷۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه دوازدهم در بین کشور‌های دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۰ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشور‌های انگلیس، فرانسه، روسیه، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، ایران، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، هلند و فیلیپین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار