کد خبر: ۳۱۰۵۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در دهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت گفت: سهم اقتصاد دیجیتال از اقتصاد ملی از ۸ درصد کنونی به ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران:عیسی زارع پور امروز در دهمین همایش بانکداری الکترونیکی و نظام‌های پرداخت، اظهار داشت: میزان تراکنش‌های الکترونیکی بین دستگاه‌ها سال گذشته به ۷ میلیارد تراکنش رسید و در سال جاری این رقم تاکنون به ۶ میلیارد تراکنش رسیده و پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال به ۹ میلیارد تراکنش برسد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین گفت: در مرکز تبادل ارتباطات داده‌های کشور یک‌هزار خدمت بین دستگاه‌های مختلف دولتی و اجرایی جابه‌جا می‌شود که تعداد این تراکنش‌ها امسال به ۶ میلیارد رسید.

زارع‌پور همچنین با اشاره به لایحه برنامه هفتم توسعه گفت: بر اساس یکی از احکام این لایحه قرار است همه دستگاه‌های دولتی سالی ۲۰ درصد از خدمات خود را به صورت هوشمند ارائه کنند، به‌گونه‌ای که تا آخر برنامه هفتم هیچ خدمات غیرهوشمندی در دولت وجود نداشته باشد.

وی افزود: در اعتبارسنجی مشتریان بانک باید اطلاعات اجتماعی افراد و سابقه آن‌ها هم دخیل شود و این نیازمند ارتباط داده‌های مختلف است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با ۱۵۰ کیلومتر کابل‌کشی فیبر نوری ۳ جزیره جنوبی کشور به شبکه اطلاعات وصل شده‌اند و در حال حاضر از طریق داده‌های ماهواره‌ای، تصاویر رنگی با دقت یک متر از سراسر نقاط دنیا می‌توانیم دریافت کنیم.

زارع پور گفت: در حال حاضر ۴ میلیون خانوار در سطح کشور تحت پوشش خدمات فیبر نوری قرار دارند و تا آخر سال ۲۰۰ شهر دیگر اضافه شده و به ۸ میلیون خانوار می‌رسد و تا آخر دولت همه خانوار‌های کشور به شبکه فیبر نوری متصل خواهند شد.

وی ادامه داد: در هیات دولت کارگروهی برای اقتصاد دیجیتال تشکیل شده، تاکنون ۴۰ جلسه اصلی و ۸ جلسه کارگروهی تشکیل شده است که تلاش می‌شود زیرساخت‌های لازم برای اقتصاد دیجیتال بر اساس اصل ۱۳۸ و ۱۲۷ قانون اساسی فراهم شود. همچنین در برنامه هفتم توسعه بند‌های مناسبی برای توسعه اقتصاد دیجیتال در بند‌های ۶۴، ۶۵، ۶۷، ۱۰۳ و ۱۰۷ در نظر گرفته شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات یکی از الزامات اقتصاد دیجیتالی را تامین زیرساخت‌ها و پردازش اطلاعات دانست و گفت: تلاش داریم زیرساخت‌های لازم برای تحقق اقتصاد دیجیتال فراهم شود.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
صفرتاصد دریافت کارت سوخت با شیوه جدید+عکس و فیلم title
تا چندی پیش متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت باید به شعب پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردند و سایتی برای ثبت نام وجود نداشت، اما با رونمایی سامانه جدید، وعده راه اندازی این سامانه به مردم داده شد.
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
برگزیده
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.