کد خبر: ۳۰۷۹۸
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۴
هدفگذاری ایجاد ۲۷ شهرک ساحلی در راستای اجرای سیاست‌های توسعه دریامحور، آغاز عملیات احداث بیمارستان ۳۵۰ تختی مراغه، مراحل ساخت یک میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۱۹ واحد نهضت ملی مسکن، بخشی از مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته گذشته بود.

مخاطب24:به گزارش وزارت راه و شهرسازی، مهمترین اخبار حوزه مسکن و شهرسازی در هفته‌ای که گذشت به شرح زیر است:

هدفگذاری ایجاد ۲۷ شهرک ساحلی در راستای اجرای سیاست‌های توسعه دریامحور

وزیر راه و شهرسازی درباره سیاست‌های کلی توسعه دریامحور ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری، توضیح داد: بخش زیادی از این سند مربوط به وزارت راه و شهرسازی در اقتصاد دریاست و یکی از طرح‌های وزارت راه و شهرسازی در این حوزه هدفگذاری ۲۷ نقطه در کشور برای احداث شهرک ساحلی در قالب طرح «هم‌پیوندی» استان‌ها با اقتصاد دریا است.

وی ادامه داد: مصوبات لازم این طرح در شورای برنامه‌ریزی ۴ استان خوزستان، هرمزگان، بوشهر و سیستان وبلوچستان اخذ شده و در شورای‌عالی معماری و شهرسازی نیز ظرف ماه‌های آینده به نتیجه می‌رسد.

بذرپاش طرح «هم‌پیوندی» استان‌ها با اقتصاد دریا را یکی از طرح‌های بزرگ و راهبردی کشور دانست که زمینه جمعیت پذیری را در کشور افرایش می‌دهد.

عملیات احداث بیمارستان ۳۵۰ تختی مراغه آغاز شد/بیمارستان سینای مراغه تکمیل می‌شود

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی با بیان آغاز عملیات اجرایی احداث بیمارستان ۳۵۰ تختی مراغه، از روند تکمیل بیمارستان سینای مراغه بازدید کرد و گفت: تکمیل ساختمان الحاقی به بیمارستان سینای مراغه در صورت تامین اعتبار، امسال تکمیل خواهد شد.

یک میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۱۹ واحد نهضت ملی مسکن در حال ساخت است

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی از مراحل ساخت یک میلیون و ۸۶۷ هزار و ۷۱۹ واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاهای سراسر کشور خبر داد.

زمین شماره ۲ ورزشگاه بناب با ۲۰ میلیاردتومان سرمایه‌گذاری افتتاح شد

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی از افتتاح زمین شماره ۲ ورزشگاه بناب با ۲۰ میلیاردتومان سرمایه، خبر داد.

دریافت اسناد اراضی در مناطق حاشیه‌نشین و سکونتگاه‌های غیررسمی تا پایان اسفند تمدید شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ‌ایران گفت: متقاضیان دریافت سند در سکونتگاه‌های غیر رسمی و حاشیه‌نشین تا پایان اسفندماه فرصت ثبت‌نام در سامانه ارایه تسهیلات بافت فرسوده را دارند.

اختصاص ۳۵۰۰ میلیارد تومانی صندوق ملی مسکن برای خدمات زیربنایی نهضت ملی

معاون مسکن و ساختمان با تشریح بخشی از تسهیل‌گری‌ها برای تسریع در اجرای نهضت ملی مسکن از هزینه ۳ هزار و ۵۰۰ میلیاردتومان صندوق ملی مسکن برای خدمات زیربنایی طرح های مسکنی دولت خبر داد.

آیین‌نامه اجرایی طرح کلید به کلید در بافت فرسوده تصویب شد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران گفت: آیین‌نامه اجرایی طرح کلید به کلید در دولت مصوب و دستورالعمل آن ابلاغ شده است.

چهارمین خط تولید خاک رس منبسط‌شده در کشور افتتاح شد

چهارمین خط تولید خاک رس منبسط‌شده (لیکا) در کشور با حضور سرپرست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، دبیر کارگروه تأمین مالی و عضو کارگروه صنعت‌شهرهای وزارت راه و شهرسازی، نایب‌رئیس و اعضای هیئت‌مدیره انجمن بتن ایران و تعدادی از متخصصین و کارآفرینان صنعت ساختمان کشور در استان مرکزی، افتتاح شد.

۱۷۰ هزار و ۴۵۲ واحد مسکن شهری توسط بنیاد مسکن وارد فاز اجرا شد

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرایی شدن ۱۷۰ هزار و ۴۵۲ واحد مسکن شهری توسط آن بنیاد خبر داد و گفت: برای احداث ۲۲۷ هزار واحد مسکونی شهری تاکنون تامین زمین انجام شده است.

مطالعات ژئوتکنیک و کنترل کیفی نهضت ملی مسکن در ۲۸ استان انجام شد

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک از انجام مطالعات ژئوتکنیک و کنترل کیفی نهضت ملی مسکن در ۲۸ استان کشور خبر داد و گفت: بیشترین مطالعاتی در حال انجام توسط شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک در بخش مسکن در استان‌های تهران، مرکزی، اصفهان و فارس است.

مطالعات تعیین حریم گسل‌های شهر شیراز به اتمام رسید

مطالعات تعیین حریم گسل‌های شهر شیراز توسط مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در نشستی با حضور مسئولان مرکز و مسئولان شهر شیراز ارایه شد و مورد تایید قرار گرفت.

قرارداد خودمالکی ۹۶ هزار و ۲۲ واحد توسط بانک مسکن منعقد شد

مدیرعامل بانک مسکن با توضیح اینکه تاکنون قرارداد خودمالکی ۹۶ هزار و ۲۲ واحد توسط آن بانک منعقد شده است از پرداخت تسهیلات خودمالکی معادل ۲۳ هزار و ۱۱۶ میلیاردتومان به حساب سازندگان خبر داد.

چهار هزار واحد مسکونی در استان چهارمحال و بختیاری آماده بهره‌برداری است

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در بازدید از روند پیشرفت پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن در این استان اعلام کرد: حدود ۴ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن در این استان آماده بهره‌برداری است.

برچسب ها: نهضت ملی مسکن
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
صفرتاصد دریافت کارت سوخت با شیوه جدید+عکس و فیلم title
تا چندی پیش متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت باید به شعب پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردند و سایتی برای ثبت نام وجود نداشت، اما با رونمایی سامانه جدید، وعده راه اندازی این سامانه به مردم داده شد.
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
برگزیده
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.