کد خبر: ۳۰۳۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
در حالی‌که مسئولین اعلام کرده بودند ممنوع شدن یک بازیگر از کار نباید باعث متضرر شدن سازندگان و عوامل دیگر فیلم شود، ولی با حذف بازیگران اصلی از بیلبورد‌های تبلیغاتی، مستقیما به فیلم و تبلیغات آن ضرر می‌زند.

مخاطب 24- فیلم سینمایی «عامه‌پسند» به کارگردانی سهیل بیرقی از امروز ۱۷آبان روی پرده سینما‌ها رفت، ولی در تبلیغات محیطی از تصویر هیچ یک از بازیگران آن استفاده نشد. شخصیت اصلی این فیلم زنی است که قربانی باور‌های غلط شهر زادگاهش می‌شود.

سهیل بیرقی سال ۱۳۹۸ «عرق سرد» را در جشنواره فجر سی‌وهشتم به نمایش درآورده بود، اما در این چهار سال امکان اکران برای آن مهیا نشده بود. این که در تبلیغات محیطی یک اثر سینمایی شاهد حذف بازیگران آن باشیم، اتفاق جدیدی نیست و موارد مشابه‌اش را پس از این‌که در دوره اخیر تعداد زیادی از هنرمندان ممنوع الکار شدند زیاد دیده‌ایم.

در حالی‌که مسئولین اعلام کرده بودند ممنوع شدن یک بازیگر از کار نباید باعث متضرر شدن سازندگان و عوامل دیگر فیلم شود، ولی با حذف بازیگران اصلی از بیلبورد‌های تبلیغاتی، مستقیما به فیلم و تبلیغات آن ضرر می‌زند. در ادامه چند مورد از موارد مشابه حذف بازیگران اصلی در روند تبلیغات محیطی را در این چند وقت اخیر مرور کرده‌ایم.

بیشتر بخوانید:

بیشتر بخوانید

حذف باران کوثری از پوستر گیجگاه

یکی از سوابق حذف بازیگر از تبلغیات برمی‌گردد به فیلم «گیجگاه». پوستر فیلم «گیجگاه» ۸ مهر ۱۴۰۲ رونمایی شد، ولی روی آن خبری از تصویر باران کوثری نبود. حامد بهداد و جمشید هاشم پور روی پوستر فیلم مرکز توجه هستند و از باران کوثری تنها یک نام وجود دارد. درحالی که باران کوثری بازیگر اصلی این فیلم است و دریک وضعیت عادی باید بخش مهمی از پوستر متعلق به او می‌بود. حذف باران کوثری از پوستر فیلم به این معناست که سازندگان در تبلیغاتشان هم نمی‌توانند از تصویر او استفاده کنند.

حذف باران کوثری با واکنش همکاران او روبه‌رو شد و بهرنگ علوی، تصویر باران کوثری را روی صورت خودش در پوستر قرار داد و نوشت: «دیدم پوستر فیلم سینمایی گیج‌گاه داره دست به دست میشه، اما تصویری از باران کوثری توی این پوستر نیست. با اجازه طراح پوستر و عزیزان سازنده فیلم از حق طبیعی خودم استفاده کردم تصویر باران را گذاشتم روی تصویر خودم باشد تا دسته‌جمعی رستگار شویم.»

هنگامه قاضیانی و حذف تصویرش از تبلیغات

در اتفاقی مشابه تصویر هنگامه قاضیانی از تبلیغات محیطی سریالی که در آن بازی کرده بود حذف شد. زمانی‌که اولین قسمت سریال نمایش خانگی «آمستردام» ساخته مسعود قراگوزلو و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته از اواسط اردیبهشت پخش شد، تصویر هنگامه قاضیانی، به‌عنوان یکی از بازیگران اصلی از تبلیغات محیطی این سریال در سطح شهر حذف شد.

هومن سیدی و جنگ جهانی سوم

روند حذف شدن تصویر بازیگران از تبلیغات محیطی، محدود به بازیگران زن نماند و در تبلیغات «جنگ جهانی سوم» ما شاهد حذف تصاویر هومن سیدی بودیم که با انتقاد محسن تنابنده، کارگردان این فیلم روبه‌رو شد.

محسن تنابنده هم حذف شد

اما این حذف شدن تصویر بازیگر‌ها از تبلیغات به موارد بالا ختم نمی‌شود. پخش فیلم «جنگ جهانی سوم» و سربال «رهایم کن» در یک زمان واحد، تبلیغات همزمان برای این دو اثر را در سطح شهر در پی داشت. اما موضوع قابل توجه این بود که تصویر تنابنده برای تبلیغات «جنگ جهانی سوم» مجوز تبلیغ داشت، ولی برای «رهایم کن» نه. به همین خاطر در سطح شهر بیلبورد‌های «رهایم کن» با تصویری از اکثر بازیگران به همراه لوگوی سریال و به استثنای تصویری از محسن تنابنده دیده می‌شد. در حالی‌که در سطح شهر تبلیغات فاقد تصویر تنابنده برای سریال «رهایم کن» را می‌دیدیم به موازات آن بیلبورد‌های «جنگ جهانی سوم» مجوز نشان دادن تصویر تنابنده را داشتند.

 
 
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
صفرتاصد دریافت کارت سوخت با شیوه جدید+عکس و فیلم title
تا چندی پیش متقاضیان برای ثبت نام و دریافت کارت سوخت باید به شعب پلیس +۱۰ مراجعه می‌کردند و سایتی برای ثبت نام وجود نداشت، اما با رونمایی سامانه جدید، وعده راه اندازی این سامانه به مردم داده شد.
چگونه دختران کار دچار سو استفاده می شوند title
دختران کار سرزمین مان نیازمند حمایت بیشتر به لحاظ مالی و فرهنگی هستند و در این خصوص فرد یا افرادی که به آن ها نمی توان لقب انسان را داد از آن ها سو استفاده جنسی و یا جسمی می کنند و این دخترکان را وارد بازی های بزرگتر ها می کنند
تدارک برای اعدام امیر تتلو+ فیلم title
خبرگزاری دانشجو در مصاحبه‌ای با یک حقوق دان از احتمال اعدام تتلو به واسطه اتهامات کنونی‌اش -احتمالاً افساد فی الارض- سخن به میان آورد. مقصودلو یک محکومیت ده سال و ۷۳ ضربه شلاق دارد که هنوز اجرا نشده است. این اظهارات را می‌بینید و می‌شنوید.
سرنوشت «سووشون» چه شد؟ title
تولید سریال نرگس آبیار بر اساس رمان سیمین دانشور از سال گذشته در سکوت خبری آغاز شد، اما مدتی است که زمزمه‌های اختلاف میان سازندگان این سریال با پلتفرم شنیده می‌شود
استرداد امیر تتلو به ایران؛ چه چیزی در انتظار خواننده بدنام است؟ + تصویر title
امیر تتلو پیش از این به ده سال حبس و ۷۳ ضربه شلاق محکوم شده بود که پنج سال از این ده سال، حبس تعلیقی است. معمولاً در پرونده‌های اینچنینی، وقتی شخصی برای جرم تازه‌ای دستگیر می‌شود، محکوم تعلیقی به اجرا گذاشته می‌شود؛ بنابراین، بعید است حتی اگر او برای اتهامات سنگینی که در چند سال اخیر متوجه اش شده، محکومیت سنگینی نگیرد و بدون اجرای محکومیت قبلی‌اش آزاد شود.
تقویت طالبان در افغانستان به نفع ایران نیست title
ایران باید سیاست‌های مهاجر پذیری روشنی داشته باشد تا بتواند از ظرفیت مهاجران افغان استفاده کند و تهدیدات را دفع نماید.
برگزیده
چند قاب سیاسی از تتلو؛ تصاویری که تتلو را با سیاست گره می‌زند title
توییتر خبرآنلاین به چند قاب سیاسی از تتلو پرداخته و بر آن حاشیه نگاشته است؛ قاب‌هایی که تتلو را به متن سیاست می‌کشاند از خواندن برای خلیج مسلح فارس بر عرشه‌ی ناو جنگی تا دیدار دقیقه نودی با رئیسی در فرودگاه و ...
یک فعال حقوق زنان: بارداری ناشی از تجاوز محارم به یک معضل تبدیل شده title
تنها جایی که قانون‌گذار از سقط حمایت کرده، سقط درمانی است که شرایط خاص خود را دارد. در قانون اعلام شده که اگر جان مادر یا جنین در خطر باشد با نظر کمیسیون پزشکی قانونی مجوز سقط صادر می‌شود. اگر بخواهیم از نظر حمایت قانونی صحبت کنیم، متاسفانه قانونگذار در این مورد کاملا ساکت بوده و در مورد حاملگی ناشی از تجاوز صحبت نکرده است.
ایران زیباست؛ خزان در جنگل «مازیچال» - مازندران title
پاییز هراز رنگ مسیر مازیچال بسیار دیدنی است، اما در صورت بارش باران پیمودن این جاده زیبا بسیار سخت خواهد بود. مازیچال، منطقه جنگلی زیبا در نزدیکی کلاردشت است که با ارتفاع ۲۶۰۰ متری، شما را بالاتر از ابر‌ها نگه می‌دارد. ایستادن در ارتفاعات مازیچال و نگاه به اقیانوس ابر مقابل چشمتان، احساسی وصف‌ناشدنی را برای شما به همراه خواهد داشت.
کاوشگر ناسا برای رصد برخورد سیارک ۲۰۲۹ نزدیک زمین شده است title
ستاره شناسان پیش‌بینی می‌کنند که حدود ۵ و نیم سال آینده، سیارکی به وسعت ساختمان امپایر استیت در فاصله ۲۰۰۰۰ مایلی (۳۲۲۰۰ کیلومتری) از زمین در فضا خواهد گذشت، که نزدیک‌ترین جرم آسمانی به سیاره ما به این اندازه در تاریخ مدرن است.
امیر غفارمنش ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره را فاش کرد +ویدئو title
امیر غفارمنش بازیگر شناخته شده‌ی تلویزیون در مصاحبه‌ جدیدی از ماجرای ازدواجش با پوپک گلدره گفت، بازیگر مشهور تلویزیون که پس از به کما رفتن به دنبال یک سانحه‌ رانندگی، در سال ۸۵ از دنیا رفت.
اختلالات روانی را به زبان نقاشی بشناسید + تصاویر title
هنرمندان صرفا برای بیان احساسات از هنر خود استفاده نمی‌کنند بلکه برای انتقال ایده، به تصویر کشیدن تاریخ، تجسم ارزش‌های اجتماعی و اظهارنظر درباره رویداد‌های اجتماعی و سیاسی نیز از هنر بهره می‌گیرند؛ اما یکی از کاربرد‌های مهم هنر بیان احساسات است.