کد خبر: ۲۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۶
شهردار تهران گفت :
محمدباقر قالیباف در حاشیه واگذاری دو ورزشگاه امام رضا (ع) و شهید کاظمی به تیم های استقلال و پرسپولیس، گفت: خوشحال هستیم از اینکه این دو ورزشگاه را در اختیار پرسپولیس و استقلال قرار می دهیم
شهردار تهران گفت باشگاه های استقلال و پرسپولیس برای وی از یک جایگاه برخوردار هستند و فرقی بین آنها نیست.

 این دو باشگاه افتخار فوتبال ایران هستند و امیدوارم بتوانند از این ورزشگاه به نحو مطلوب استفاده کنند. امیدوارم همانطور که از گذشته ورزشکاران بزرگ از جنوب شهر معرفی شدند و مایه افتخار ورزش بودند این دو ورزشگاه بتوانند استعدادهای بزرگی را پرورش دهند.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که این روند را پیش ببریم و بتوانیم امکانات خود را در اختیار جوانان قرار دهیم و شاهد شکوفایی جوانان بیشتری در ورزش کشورمان باشیم. امیدوارم که این اتفاق در تهران و سایر استان ها رخ بدهد. در حال حاضر شهرداری تهران بیش از ۸۰۰ زمین چمن آماده کرده که این نشان می دهد ما علاقمند به توسعه ورزش در شهر تهران هستیم. 

شهردار تهران گفت: باشگاه های ما باید حرفه ای باشند اما حرفه ای و مردمی. من امیدوارم که این حرکت امروز آینده روشنی را در ورزش کشور ما رقم بزند. 

قالیباف ادامه داد: ورزشی مثل فوتبال درست است که وزش وارداتی است اما مناسب جوانان است و با اقبال گسترده ای مواجه شده است.

شهردار تهران در ادامه در خصوص حمایت مالی از این دو باشگاه گفت: ببینید شهرداری آمادگی دارد که از هر دو باشگاه حمایت کند و امیدواریم این حمایت گام نهایی ما باشد برای بهتر شدن دو باشگاه  هم از جهت کارآمدی و هم به جهت قوانین و مقررات که به مردم و نهادهای غیردولتی تکیه زده و بتوانند مسیر خود را ادامه دهند. ما برای حمایت مالی هر دو باشگاه آماده ایم مگر اینکه یکی از این دو باشگاه خودش نخواهد ما اسپانسر باشیم. استقلال و پرسپولیس اگرچه برای شهر تهران هستند اما جنبه ملی دارند. 

قالیباف با بیان اینکه به هر دو تیم علاقمند است گفت: من هر دو تیم را به یک اندازه دوست دارم اما از آنجایی که خودم خراسانی هستم و دوران جوانی ام را با ابومسلم سپری کردم، این تیم در قلب من جای دارد. 

قالیباف در پاسخ به این سئوال که تفاهمنامه ای که بین دو باشگاه با شهرداری تهران منعقد شده، می تواند به ورزش محلات کمکی هم بکند؟ گفت: این دو ورزشگاه در جنوب تهران واقع شده و همین که می تواند جوانان بسیاری را جذب خود کند خودش بزرگ ترین کمک است. بسیاری از افرادی که در جنوب شهر زندگی می کنند امکانات مالی مناسبی ندارند و این ورزشگاه ها می توانند منجر به کشف استعداد شوند. ضمن اینکه فرصتی است برای جوانان این منطقه تا اوقات فراغت خود را به جای حضور در محیط های آسیب پذیر در این ورزشگاه ها سپری کنند که این خود بهترین سود خواهد بود. 

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها