کد خبر: ۲۶۸۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸
وزیر پیشنهادی دولت از مجلس رای اعتماد گرفت؛
مجلس شورای اسلامی به کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان توسط نمایندگان ملت رای اعتماد داد.

مخاطب 24-  جلسه علنی امروز (دوشنبه ۲۷ شهریور ماه) مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف در حال برگزاری است.

بررسی برنامه و صلاحیت کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت ورزش و جوانان و اخذ رأی اعتماد در دستور این جلسه بود که پس از بررسی‌ها مجلس شورای اسلامی به این گزینه دولت رای اعتماد داد.

در ادامه به مرور آنچه که امروز در مجلس شورای اسلامی اتفاق افتاد می‌پردازیم.

رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان

مجلس شورای اسلامی  با ۱۶۷ رأی موافق، ۵۷ مخالف، ۱۲ ممتنع و یک باطله از مجموع ۲۳۷ رأی حاضر به  کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت وزرش و جوانان رأی اعتماد داد.

دفاع هاشمی از برنامه‌های خود برای تصدی مسئولیت وزارت ورزش و جوانان

کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در ادامه نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تشریح برنامه های خود برای تصدی مسئولیت وزارت ورزش و جوانان گفت: با توجه به فرمایشات رهبری نظام در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مرهون اعتماد امام راحل (ره) به جوانان است بنابراین مهم ترین رسالت وزارت ورزش و جوانان را آبیاری نهال امید در دل جوانان می‌دانم.

تشکیل شورای عالی جوانان با حضور رئیس جمهور و تشکیل جلسات حوزه جوانان در سطوح مختلف ملی، استانی و منطقه ای با مشارکت دستگاه های مختلف از ضروریات حوزه جوانان است که در رئوس برنامه ها قرار دارد.

در شرایطی که ورزش بین الملل در حال ورود به سطوح پیچیده تری است، باید بپذیریم مدیریت این شرایط نیز نیازمند هوشمندی، خودباوری و اتخاذ سیاست های شجاعانه است تا بتوانیم این تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم و به قول سردار دلهایمان فرصتی که در بحران ها وجود دارد در خود فرصت ها نیست. بر این اساس بنده تاکید ویژه می کنم مسئولیت راهبری سازمان های ورزشی و به ویژه فدراسیون های ورزشی، مسئولیتی حساس و فرهنگی است.

توجه مضاعف به ملاحظات فرهنگی حوزه ورزش با تکیه بر سخنان مقام معظم رهبری که می فرمایند اگر محیط ورزش دینی، معنوی و ارزشی باشد، جوانان پاک ما به طور طبیعی ارزشی خواهند شد، تحقق حکمرانی عالمانه در فدراسیون ها و سازمان های ورزشی کشور با محوریت تنظیم عزتمندانه با نهادهای بین المللی ورزش و صیانت فعالانه ارزش های نظام و انقلاب در میادین و مجامع بین المللی ورزش، گفتمان سازی و استفاده از ظرفیت ورزش در جهت تدوین ارزش ها و مقابله با جریانات ضدفرهنگی در سطح بین الملل و بهبود معیشت، رفاه و تامین اقتصادی و رفاهی قهرمانان ورزشی با حمایت دولت و مجلس محترم که خوشبختانه در قانون برنامه توسعه توجهات لازم به این مهم از سوی نمایندگان محترم صورت گرفته است چهار رویکرد اصلی برای عبور از این شرایط حساس و مدیریت عرصه ورزش است.

موافق وزیر پیشنهادی: فردی نیاز داریم که ظرفیت های مغفول مانده را احیا کند

محمد مهدی فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس  در جریان بررسی برنامه ها و صلاحیت کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در موافقت با برنامه های وی گفت: موافقت خود را با بیان دلایلی اعلام می کنم؛ ما در آستانه رقابت های آسیایی قرار داریم و به هیچ عنوان زیبنده ورزش کشور نیست که وزیر ورزش نداشته باشیم یا وزارتخانه با سرپرست اداره شود.

 متاسفانه طی سال های گذشته بی توجهی به حوزه ورزش صورت گرفته و امروز که رئیس جمهور فردی را از جنس ورزش معرفی کرده است، همگان باید از این اتفاق خوشحال باشیم، چرا که اهالی ورزش از این انتخاب خوشحال هستند.

کشور ما در اسطوره سازی بی نظیر بوده و در کنار این مسئله ما در اسطوره سوزی نیز کم نظیر هستیم! چرا که هیچ برنامه های برای حفظ اسطوره های ورزشی نداریم. چرا امروز پیشکسوتان و چهره های شاخص ورزش را رها کرده ایم و از ظرفیت این عزیزان استفاده نمی کنیم. کسی می تواند از این ظرفیت ها استفاده کند که شناخت خوبی داشته و مدیر توانمندی باشد.

موافق وزیر پیشنهادی: برنامه‌های ارائه شده قابل دفاع است

احد آزادی خواه، نماینده مردم ملایر در مجلس در جریان بررسی برنامه‌ها و صلاحیت کیومرث هاشمی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در موافقت با برنامه‌های وی گفت:  همکاران مخالف این سوال را مطرح کردند که آقای هاشمی برای ورزش بانوان چه برنامه‌ای ارائه داده است، اجازه دهید این سوال را من پاسخ دهم، لازم به تأکید است که آقای هاشمی یک برنامه مدون و مشخصی را در این حوزه ارائه کرده است و انصافاً برنامه‌های ایشان در حوزه ورزش قهرمانی، حرفه‌ای و روستایی قابل دفاع است.

هاشمی رزومه پر و پیمانی از کارشناس اداره تربیت بدنی شهرستان ملایر قهرمان تا پست‌های کلیدی در عرصه ملی و استانی همچون رئیس کمیته ملی المپیک، معاونت آموزش و پرورش و نماینده جمهوری اسلامی ایران در یونسکو در رزومه خود دارد لذا با انبوهی از تجربه آمده با این اوصاف امید است مشکلات انبوه حوزه ورزش و جوانان را کاهش دهد.  

مخالف وزیر پیشنهادی: برنامه امیدبخشی برای مباحث مهمی مانند ازدواج، اوقات فراغت و آسیب های اجتماعی ارائه نشده است

سید علی موسوی، رئیس کمیسیون مشترک خدمت و محرومیت‌زدایی مجلس در مخافت با هاشمی گفت: وزیر پیشنهادی علیرغم ویژگی های قابل توجه در عرصه مدیریت ورزشی اما در سایر حوزه های جوانان کار نکرده و با مطالعه برنامه های پیشنهادی نیز کاملا مشخص است که در این قسمت که از بخش های بسیار مهم فرهنگی و اجتماعی کشور به ویژه در مباحث ازدواج، نشاط اجتماعی، اوقات فراغت و آسیب های اجتماعی و ... است برنامه امیدبخشی ارائه نشده است.

در توزیع منابع و اعتبارات در شاخص های مختلف شفافیت وجود ندارد به ویژه نسبت به مناطق محروم و روستاها کم توجهی شده است و راهکارهای توزیع عادلانه امکانات و اعتبارات در برنامه پیشنهادی آقای مهندس هاشمی مشاهده نمی شود.

موافق وزیر پیشنهادی: حمایت از فدراسیون‌ها با حضور هاشمی شکل تازه‌ای به خود می‌گیرد

زهره الهیان، نماینده مردم تهران در مجلس در جریان بررسی صلاحیت کیومرث هاشمی به‌عنوان موافق وی گفت:  کیومرث هاشمی مدیری خوش سابقه با سابقه حضور در حوزه مدیریت ورزشی در سطوح مختلف است و از همه مهمتر ایشان یک مدیر بسیجی و انقلابی است.

حمایت از فدراسیون‌ها به عنوان یک نهاد مردمی با توجه به حضور آقای هاشمی در فدراسیون‌ها و سابقه مسئولیت ایشان می‌تواند شکل تازه‌ای به خود بگیرد چرا که ایشان درک درستی از این نهادهای ورزشی دارند به ویژه برخی از این فدراسیون‌ها مثل فدراسیون کشتی خوش درخشیده و در عرصه ورزش و فرهنگ انقلابی درخشان عمل کرده‌اند.

مخالف وزیر پیشنهادی: هاشمی برای واگذاری امور ورزش به مردم برنامه‌ای ندارد

ورناصری قندعلی، نماینده مردم مسجدسلیمان در مجلس به‌عنوان مخالف وزیر پیشنهادی گفت: شفافیت مالی در حوزه ورزش به ویژه در میان باشگاه های ورزشی اهمیت بالایی دارد و دسترسی همگان به اطلاعات ورزشی می تواند به شفافیت منجر شود.

سوال من از وزیر پیشنهادی این است که شما چه امکانی را برای دسترسی همگان فراهم کردید؟ چرا باید در سیستم جوانان و ورزش کشور باید شاهد تعارض منافع باشیم.

بخش مغفول مانده جوانان به ویژه اجرای سند راهبردی وزارت ورزش و جوانان چه جایگاهی در برنامه های شما دارد؟ چرا در برنامه های شما به این موارد اشاره نشده است؟   

مخالف وزیر پیشنهادی: سیاست های کلی نظام در برنامه های هاشمی دیده نمی شود

مهرداد گودرزوند چگینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی گفت: متاسفانه سیاست های کلی نظام در برنامه های آقای هاشمی دیده نمی شود و اگر همه دیده شود، بسیار ضعیف است، ضمن آنکه ما وزیری می خواهیم که رنگی و استقلالی و پرسپولیسی نباشد و از همه تیم ها حمایت کند. این در حالی است که استان هایی مانند گیلان، مازندران و خوزستان می توانند مرکز ورزش کشور باشند.

موافقت کمیسیون فرهنگی مجلس با برنامه‌های کیومرث هاشمی

سخنگوی کمیسیون فرهنگی از موافقت این کمیسیون با برنامه‌های کیومرث هاشمی برای تصدی وزارتخانه ورزش و جوانان خبر داد. 

حمایت فراکسیون اکثریت از کیومرث هاشمی برای تصدی وزارت ورزش

طبق اعلام سخنگوی فراکسیون اکثریت مجلس شورای اسلامی اعضای این فراکسیون صبح امروز پس از بررسی برنامه ها و صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش حمایت خود را از وی جهت تصدی این مسئولیت اعلام کردند.

منبع: خبرگزاری مهر 

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
امین میرزازاده طلا گرفت title
در حالی که همه نگاه‌ها به وزن ۱۳۰ کیلو کشتی فرنگی قهرمانی جهان بود امین میرزازاده توانست به مدال طلا دست پیدا کند
سوتی پیمان یوسفی روی آنتن زنده شیر پدر و نان مادر! title
سوتی وحشتناک پیمان یوسفی، گزارشگر سیما روی آنتن زنده در گفتگو با هادی عامل خبرساز شد.
دلیل واقعی ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سرانجام مشخص شد title
ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل عدم ورود این گوشی‌ها به ایران محسوب می‌شوند.
دیدار هوادار کوچک ایرانی با رونالدو + فیلم title
هوادار نوجوان ایرانی که آرزوی دیدن رونالدو را داشت در هتل با ستاره پرتغالی دیدار کرد.
اخبار لحظه‌ای از حضور تیم النصر و ستارگانش در ایران title
کریستین رونالدو، سادیو مانه و هم‌تیمی‌هایش تا ساعاتی دیگر پا به تهران خواهند گذاشت تا مهیای یکی از جذاب‌ترین تقابل‌های تاریخی مقابل نماینده ایران شوند.
برگزیده
فروش آنلاین نان قاعده‌مند می‌شود title
قاعده‌مند کردن هزینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در قالب فروش آنلاین نان دریافت می‌کنند در برنامه‌های دولت قرار دارد.
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ title
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.
نگاهی به ۶ فیس لیفت جذاب و موفق در صنعت خودرو ایران title
خودروسازان داخلی با فیس لیفت توانستند محصولات قدیمی خود در قالب محصول جدید به بازار عرضه کنند. در ادامه با ۶ فیس لیفت جذاب و موفق در صنعت خودرو ایران آشنا می‌شویم.
فرصت مهاجرت برای رانندگان title
رییس اتحادیه شرکت های مسافربری از بالا رفتن تقاضای دریافت گواهینامه پایه یک برای مهاجرت خبر داد.