کد خبر: ۲۶۷۱۴
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۱
تعمیرات برنامه‌ریزی‌شده سالانه 14روزه مگامدول A واحد شهید خرازی فولاد مبارکه با حجم 32 هزار نفرساعت در مرداد 1402 با موفقیت انجام شد. این تعمیرات در سال 1401 در بازه زمانی 18 روز انجام شده بود.

به گزارش مخاطب24به نقل از شرکت فولاد مبارکه اصفهانیوسف مهاجری،مدیر واحد احیا مستقیم شماره 2 فولاد مبارکه ضمن تأیید این خبر گفت: به یاری خداوند متعال و حمایت معاونت بهره‌برداری و تلاش و همت مدیران و کارکنان واحدهای خدمات، پشتیبانی، شرکت‌های مجری و زیرمجموعه‌های ناحیه آهن‌سازی، این عملیات تعمیراتی در تیم‌های مکانیک، برق، نسوز، نظافت صنعتی، ساختمانی و نوار نقاله و تعدادی پروژه‌های مؤثر در افزایش تولید، با قوت و بدون هیچ‌گونه حادثه ایمنی، در بازه زمانی بی‌سابقه 14 روز (از توقف تا تولید) انجام شد.

افزایش 10 درصدی ظرفیت تولید
جواد عسکری، سرپرست تولید واحد احیا مستقیم شماره 2 نیز در این خصوص گفت: با توجه به کاهش زمان اختصاص‌یافته برای انجام تعمیرات سالانه، دستورالعمل‌های توقف، ایمن‌سازی و راه‌اندازی واحد موردبازنگری قرار گرفت تا در حداقل زمان ممکن، خط تولید در اختیار کارکنان تعمیرات قرار گیرد که با همت همکاران تولید و تعمیرات و هماهنگی بین این بخش‌ها تمامی فعالیت‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و بدون تداخل کاری انجام گرفت و مجدداً پس از اتمام تعمیرات سریعاً به بخش بهره‌برداری تحویل شد.

وی گفت: یکی از گلوگاه‌های افزایش تولید در مگامدول A کم بودن ظرفیت دودکش بود که با اتکا به تخصص و توان داخلی، این مشکل رفع شد و ظرفیت تولید آن به میزان حداقل 10 درصد افزایش یافت.

تعامل و همکاری بین واحدها از بارزترین نقاط قوت عملیات تعمیرات
سید محمد مهدی ثابت‌قدم، سرپرست تعمیرات واحد احیا مستقیم شماره 2 نیز اظهار داشت: در فرایند انجام این تعمیرات که 4 روز زودتر از عملیات تعمیراتی نوبت قبل انجام شد، به کمک همکاران تعمیرات مرکزی و شرکت‌های پیمانکار، پروژه‌های بزرگی به‌منظور رفع مشکلات اساسی واحد و بهینه‌سازی تجهیزات اجرا شد که ازجمله آن‌ها می‌توان به بهینه‌سازی و ارتقای ظرفیت استک، بهینه‌سازی سیستم آب‌رسانی به اسکرابرها و اجرای پروژه نوین تزریق هوا به آب برگشتی برای اولین بار اشاره کرد.

وی ادامه داد: در این خصوص، اجرای دستورالعمل‌های نوین و مبتکرانه از سوی تیم تولید و تعمیرات، همکاری تیم نظافت صنعتی در آماده‌سازی محوطه و تجهیزات، اجرای باکیفیت فعالیت‌ها در زمان مقرر، تعامل و همکاری واحد تعمیرات مرکزی، کارکنان تعمیرات واحد، حمل‌ونقل و پشتیبانی،‌ تعمیرات ساختمانی و دفتر فنی تعمیرات از بارزترین نقاط قوت و تأثیرگذار در اجرای موفق و باکیفیت این عملیات تعمیراتی بود.

انجام عملیات شات‌دان در زمانی کوتاه‌تر از شات‌دان سال‌های گذشته
بهنام مهدی‌پور، رئیس مرکز تعمیرات مکانیک تعمیرات مرکزی نیز در این خصوص گفت:با توجه به شرایط تولید مگامدول A واحد شهید خرازی و نیاز مبرم به انجام تعمیرات سالانه، پس از نهایی شدن انجام شات‌دان، مقدمات کار فراهم و اقدامات موردنیاز آغاز شد و جلسات متعددی طی چند روز جهت برنامه‌ریزی و آماده‌سازی شات‌دان برگزار گردید. پس از اخذ درخواست کارهای مربوطه و برنامه‌ریزی آن‌ها، هماهنگی و آماده‌سازی‌های لازم در کوتاه‌ترین زمان انجام پذیرفت. همچنین آموزش‌های تخصصی ایمنی و دستورالعمل‌های تعمیراتی برای کارکنان پیمانکاران صورت گرفت و تعمیرات تجهیزات موردنظر با حجم حدود 21 هزار نفر ساعت، به‌صورت ایمن و بدون حادثه و زودتر از برنامه در زمانی کوتاه‌تر از شات‌دان سال‌های گذشته به پایان رسید.

یوسف مهاجری، مدیر واحد احیا مستقیم شماره 2 فولاد مبارکه با بیان اینکه کاهش 4روزه زمان تعمیرات نشان‌دهندۀ تلاش بی‌وقفه، همدلی، همکاری، برنامه‌ریزی و آماده‌سازی دقیق کارکنان در کلیه سطوح سازمان است. در همین زمینه از همه همکاران واحد احیا مستقیم شماره 2، تیم نظارت مرکز تعمیرات مکانیک، شرکت‌های دژپاد، برق‌آرا، رهاب‌گستر، توسعه‌صنعت و تمامی بخش‌هایی که به نحوی در این موفقیت چشمگیر نقش داشتند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
استاتین‌ها برای افراد بالای ۷۵ سال هم موثرند title
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که حتی افراد بالای ۷۵ سال نیز می‌توانند از مزایای قلبی ناشی از مصرف استاتین‌ها بهره‌مند شوند.
هنرپیشه سریال آخرین شاه، یک سیاه پوست شبیه محمدرضا پهلوی است title
بعد از تایید خبر ساخت سریال آخرین شاه با موضوع دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی، حال اولین تصویر از هنرپیشه سریال آخرین شاه منتشر شده که یک سیاه پوست با شباهت زیاد به محمدرضا پهلوی است.
راز ساخت اهرام بزرگ مصر بالاخره فاش شد title
محققان با تحلیل تصاویر ماهواره‌ای راداری برای نقشه‌برداری از شاخه رودخانه‌ای در نزدیکی اهرام مصر، توانسته‌اند پاسخ بسیاری از معما‌های مطرح‌شده درباره نحوه ساخت و حتی مراسم تدفین فراعنه مصر را رمزگشایی کنند.
حال حامیم خواننده وخیم است title
خواننده پاپ در آی سی یو بستری شد.
ماهواره سنگین وزن ایرانی "طلوع ۳" در آستانه پرتاب title
ماهواره سنگین‌وزن طلوع ۳ یک ماهواره سنجشی است که مراحل ساخت آن به پایان رسیده است؛ این ماهواره قابلیت ارسال تصاویری با دقت ۵ متر (تک طیفی) و ۱۰ متر (رنگی) را دارد همچنین امکان الحاق "رادار دهانه مصنوعی" (سار) بر روی ماهواره طلوع ۳ وجود دارد.
رضا عطاران با گریم صدام حسین می‌آید! title
پروانه ساخت فیلم «صد دام» صادر شد.
از خبرهای درگوشی‌ مجلس دوازدهم چه می‌دانید؟ title
همیشه خبر‌های مهم و اصلی در بسیاری از خبرگزاری‌ها وجود دارد و به سرعت در دسترس است، ولی آنچه که جالب و قابل توجه است مواردی می‌باشد که در خبر‌های رسمی و اصلی به آن‌ها پرداخته نمی‌شود. امروز افتتاحیه مجلس دوازدهم شورای اسلامی بود، ولی با توجه به شهادت رییس جمهور جو سنگینی بر فضای مجلس دوازدهم حاکم بود.
برگزیده
امام خامنه‌ای:وقت مجلس مصروف مسابقات بی‌فایده رسانه‌ای نشود title
رهبر معظم انقلاب در پیامی به دوازدهمین دوره مجلس تأکید کردند: در خود مجلس مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی، وقت و عمر کوتاه دوران مسئولیّت را به خود مصروف نسازد؛ وگرنه ظرفیّت ارزشمند حضور نمایندگان در این جایگاه والا ضایع خواهد شد.
رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی چه مطالبی بیان فرمودند؟ title
بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی
۲۰ جانشین احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟ title
در پی شهادت رئیس جمهور در اتفاقی نادر دوره ریاست جمهوری در ایران نا تمام ماند تا با برگزاری انتخابات زودهنگام سکاندار قوه اجرایی کشور مشخص شود
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.