کد خبر: ۲۶۵۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹
دستورالعمل برقراری حق محرومیت از مطب پزشکان شاغل در سازمان پزشکی قانونی تصویب شد.

مخاطب 24- در شصت‌وسومین جلسه شورای حقوق و دستمزد، پیشنهاد قوه قضائیه درخصوص اعمال بند «ج» تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور ناظر بر تعیین سقف جدید پرداختی برای قضات پایه ۱۱ قضایی شاغل در قوه قضائیه مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه به منظور ایجاد انگیزه خدمت‌رسانی، کاهش حجم پرونده‌ها، ارتقای بهره‌وری و انگیزه خدمت در مناطق محروم و نگهداشت قضات عالی‌رتبه و باسابقه قوه قضائیه مشروط بر اینکه بار مالی ناشی از اجرای بند ۱ این مصوبه، در چارچوب بودجه مصوب قوه قضائیه تأمین شود، تصویب شد که فوق‌العاده ویژه قضاتی که در آخرین پایه قضائی -پایه ۱۱ قضائی- هستند، از شمول سقف مقرر در بند مذکور مستثنی شود.

در مصوبه شورای حقوق و دستمزد، قوه قضائیه متعهد شده است که اجرای این حکم، بار مالی جدید از محل بودجه عمومی کشور برای این دستگاه به همراه نداشته باشد که بعد از تصویب در هیئت وزیران، از تاریخ اول فروردین سال جاری قابل اجرا خواهد بود.موضوع دیگر شصت و سومین جلسه شورای حقوق و دستمزد در اجرای بند «ل» تبصره ۱۲ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور بود که «دستورالعمل برقراری حق محرومیت از مطب پزشکان شاغل در سازمان پزشکی قانونی کشور» در یک ماده واحده با ۷ تبصره به تصویب رسید.

بر اساس این دستورالعمل سازمان پزشکی قانونی کشور مجاز است از اول فروردین‌ماه سال جاری با تشخیص رئیس سازمان، از محل منابع داخلی خود نسبت به پرداخت «حق محرومیت از مطب» به پزشکان شاغل در سازمان که مستقلاً توان اشتغال در خارج از محیط کار را دارند، به‌شرط عدم اشتغال به کار انتفاعی در بخش خصوصی، در قبال انجام وظایف و مأموریت‌های محوله به میزان ۶۰ ساعت در ماه غیر از ساعت اداری، معادل حداکثر ۱۰۰ درصد حقوق ثابت، فوق‌العاده شغل و فوق‌العاده ایثارگری آنان اقدام کند.

منبع: ایسکا نیوز

 

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
امین میرزازاده طلا گرفت title
در حالی که همه نگاه‌ها به وزن ۱۳۰ کیلو کشتی فرنگی قهرمانی جهان بود امین میرزازاده توانست به مدال طلا دست پیدا کند
سوتی پیمان یوسفی روی آنتن زنده شیر پدر و نان مادر! title
سوتی وحشتناک پیمان یوسفی، گزارشگر سیما روی آنتن زنده در گفتگو با هادی عامل خبرساز شد.
دلیل واقعی ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سرانجام مشخص شد title
ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل عدم ورود این گوشی‌ها به ایران محسوب می‌شوند.
دیدار هوادار کوچک ایرانی با رونالدو + فیلم title
هوادار نوجوان ایرانی که آرزوی دیدن رونالدو را داشت در هتل با ستاره پرتغالی دیدار کرد.
اخبار لحظه‌ای از حضور تیم النصر و ستارگانش در ایران title
کریستین رونالدو، سادیو مانه و هم‌تیمی‌هایش تا ساعاتی دیگر پا به تهران خواهند گذاشت تا مهیای یکی از جذاب‌ترین تقابل‌های تاریخی مقابل نماینده ایران شوند.
برگزیده
فروش آنلاین نان قاعده‌مند می‌شود title
قاعده‌مند کردن هزینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در قالب فروش آنلاین نان دریافت می‌کنند در برنامه‌های دولت قرار دارد.
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ title
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.
نگاهی به ۶ فیس لیفت جذاب و موفق در صنعت خودرو ایران title
خودروسازان داخلی با فیس لیفت توانستند محصولات قدیمی خود در قالب محصول جدید به بازار عرضه کنند. در ادامه با ۶ فیس لیفت جذاب و موفق در صنعت خودرو ایران آشنا می‌شویم.
فرصت مهاجرت برای رانندگان title
رییس اتحادیه شرکت های مسافربری از بالا رفتن تقاضای دریافت گواهینامه پایه یک برای مهاجرت خبر داد.