کد خبر: ۲۳۱۱
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۴
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران جزئیات بازگشایی مدارس را با توجه به شرایط کرونا و آلودگی هوا تشریح کرد.

باشگاه خبرنگاران/ حسن محمدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران درباره آمادگی مدارس برای بازگشایی اظهار کرد: از نیمه شهریور همکاران در حال پیگیری وضعیت بهداشتی، کنترل فضای فیزیکی و تهویه مناسب کلاس‌های درس هستند و بیش از ٣ هزار بازدید با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گرفته است.

او در مورد فعالیت بوفه‌های مدرسه در ایام بازگشایی گفت: در مورد بوفه و پایگاه تغذیه سالم صراحتا در دستورالعمل اعلام شده است که به هیچ عنوان اجازه بازگشایی نداریم و این موضوع حتی در مورد آبخوری‌های سنتی هم مصداق دارد. علاوه بر آن در مدارس اجازه سرو غذای گرم برای دانش‌آموزان و معلمان نیست تا با رعایت این موارد وضعیت بهداشتی قابل کنترلی داشته باشیم.

محمدی افزود: خانواده‌ها و دانش‌آموزان اگر با این موارد مواجه شدند از طریق سامانه‌های نظارتی این موضوع را پیگیری کنند تا وضعیت بررسی و در صورت نیاز تذکرات لازم به مدیران مدارس داده شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران درباره روند برگزاری کلاس‌های تربیت‌بدنی توضیح داد: حد نصاب برگزاری کلاس‌های تربیت بدنی ١۵ نفر است و در شرایطی که امکان تشکیل کلاس‌های حضوری وجود داشته باشد، این برنامه برگزار می‌شود.

محمدی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا با توجه به آلودگی هوا بازگشایی مدارس در پایتخت از فردا اجرا می‌شود یا خیر بیان کرد: براساس اطلاعیه دیشب کمیته اضطرار محدودیت فعالیت‌های فیزیکی اعلام شد و یکی از رویدادهای ورزشی دو صحرانوردی برای دانش‌آموزان لغو شد، اما در کل فعالیت‌های ورزشی تابع دستورالعمل‌های کمیته اضطرار بوده و هست و در مورد بازگشایی هنوز چیزی اعلام نشده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش تهران گفت: تعطیلی مدارس در ایام آلودگی برای کاهش آلاینده‌ها و ترددها بود و با توجه به اینکه مدارس بازگشایی محدود دارند به نظر نمی‌رسد بازگشایی تغییر کند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار