کد خبر: ۲۳۰۴
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶
عضو هیات رییسه اتحادیه تهیه و توزیع گوشت گاوی خاطر نشان کرد: قیمت گوشت گوساله نسبت به 4 ماه گذشته 5 تا 10 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد.

قیمت گوشت گوساله 5 تا 10 هزار تومان کاهش قیمت را تجربه کرد. قیمت گوشت در بازار امروز اعلام شد. قیمت گوشت طی 4 ماه اخیر کاهش قیمت را تجربه کرد. همچنین قیمت گوشت مخلوط گوساله و گوسفندی 148 تا 150 هزار تومان است. آخرین تغییرات قیمت گوشت در بازار را در ادامه بخوانید.

قیمت جدید گوشت گوساله در بازار اعلام شد (30 آبان)

سید مهدی میرزا امین در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، با اشاره به کاهش قیمت گوشت گوساله، گفت: نرخ گوشت گوساله نسبت به 4 ماه گذشته نه تنها روند افزایشی به خود نگرفت بلکه شاهد کاهش این محصول در بازار بودیم.

به گفته وی، در حال حاضر قیمت شقه گوشت گوساله 110 هزار تومان و قیمت گوشت گوساله بدون استخوان 160 هزار تومان است. همچنین قیمت مخلوط گوشت گوساله و گوسفندی 148 تا 150 هزار تومان است.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه امکان احتکار گوشت وجود ندارد، گفت: قصابان تمایل دارند که کالای آنها فروخته شود از این‌رو چندان نرخ‌ها را بالا نمی‌برند.

قیمت جدید گوشت گوساله در بازار اعلام شد (30 آبان)

وی ادامه داد: قدرت خرید مصرف‌کنندگان کاهش پیدا کرده است از این‌رو مردم برای مدیریت درآمدهای خود بسیاری از اقلام خوراکی از جمله گوشت را حذف کردند. از سوی دیگر با همه‌گیری بیماری کرونا بسیاری از رستوران‌ها و تالارهای پذیرایی تعطیل شدند و همین مسئله باعث شد که میزان خرید گوشت گوساله نسبت به مشابه سال گذشته روند کاهشی به خود بگیرد.

بنا به اظهارات این فعال اقتصادی، در سال‌های گذشته 20 درصد از نیاز بازار را گوشت وارداتی تامین می‌کرد. این گوشت در کارتون از کشور برزیل وارد می‌شد. اما در حال حاضر گوشت گوساله وارد نمی‌شود و نیاز کشور در این زمینه از سوی دامپروران داخلی تهیه و تامین می‌شود.

وی ادامه داد: به باورم قیمت گوشت گوساله و گوسفند نسبت به تورم موجود در کشور نه تنها بالا نرفته است بلکه شاهد کاهش قیمت این محصول نیز هستیم.

قیمت جدید گوشت گوساله در بازار اعلام شد (30 آبان)

میرزا امین بابیان اینکه رقابت در بازار گوشت حاکم است، بیان کرد: قیمت‌ها مشخص است و این امکان وجود دارد فروشنده‌ای قیمت گوشت تمیزشده را 5 تا 10 هزار تومان بیشتر عرضه کند در غیر این صورت قیمت‌ها مشخص و بازرسان اتاق اصناف و تعزیرات نیز به قیمت‌گذاری‌ها نظارت دارند.

این فعال اقتصادی با اشاره به تمایل بازار به خرید گوشت گوسفندی، گفت: گوشت گوساله بیشتر برای چرخ کردن و کباب مناسب است و مصرف‌کنندگان برای طبخ انواع خورشت از گوشت گوسفندی استفاده می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار