کد خبر: ۲۱۳۱
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲
وقتی سکه بدون حمایت دلار می‌تواند از یک سطح قیمتی دفاع کند، چنین معنایی به ذهن معامله گران متبادر می‌شود که انتظارات کاهشی چندان در بازار فعال نیست.

ماندگاری قیمت سکه در سطح بالای ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بدون حمایت قیمت دلار چه معنایی دارد.

پیش بینی بازار سکه در آخرین روز هفته
سکه امامی در روز‌های اخیر توانسته است خود را بالای سطح حساس ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تثبیت کند. این اتفاق در حالی رخ داد که دلار به طور معناداری از سقف سال ۱۴۰۰ یعنی محدوده ۲۸هزار و ۸۰۰ تومانی فاصله گرفت. به این ترتیب، ارزش و معنای حفظ سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی برای بازیگران بازار سکه بیشتر آشکار شده است. وقتی سکه بدون حمایت دلار می‌تواند از یک سطح قیمتی دفاع کند، چنین معنایی به ذهن معامله گران متبادر می‌شود که انتظارات کاهشی چندان در بازار فعال نیست.

این اتفاق در حالی در ذهن معامله گران رخ داده است که آن‌ها به راحتی هم حاضر به افزایش خرید‌های خود نیستند. برخی از آن‌ها هراس دارند که به یکباره توافق موقتی بین ایران و آمریکا امضا شود که دسترسی به درآمد‌های ارزی را آسان‌تر کند. در واقع ممکن است که معامله گران از احیای برجام تا حدی نا امید شده باشند، ولی تصور می‌کنند که هم چنان امکان یک توافق موقت وجود دارد. همین عامل موجب می‌شود که سکه علی رغم مقاومت در برابر افت قیمت، توانایی زیادی برای شکست محدوده مهم ۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی نداشته باشد.


پیام ارزش ذاتی سکه

ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی نیز در روز‌های اخیر نشان می‌دهد که بازار قوای زیادی برای افت معنادار قیمت ندارد. به عنوان مثال دیروز بعدازظهر ارزش ذاتی فلز گران بهای داخلی در محدوده ۱۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان قرار داشت. با توجه به حباب بین یک الی ۲ درصدی از دست رفتن حمایت ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی دشوار به نظر می‌رسد.

برچسب ها: قیمت دلار ، قیمت سکه ، سکه
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار