کد خبر: ۱۹۵۱۴
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت فناوری رئیس‌جمهوری گفت: مطالبه مردم طی سال‌های آینده، درمان قطعی بیماری‌هایشان است که در همین راستا "پزشکی بازساختی" و صنایع مرتبط با آن در دنیا شکل گرفته است.

سومین کنگره و نمایشگاه محصولات بیوتکنولوژی و صنایع وابسته (ایران بایو) آغاز به کار کرد

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت فناوری رئیس‌جمهوری گفت: مطالبه مردم طی سال‌های آینده، درمان قطعی بیماری‌هایشان است که در همین راستا "پزشکی بازساختی" و صنایع مرتبط با آن در دنیا شکل گرفته است.
به گزارش خبرنگار مخاطب ۲۴، امیرعلی حمیدیه دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های‌بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری صبح امروز چهارشنبه ۱۷ خردادماه ۱۴۰۲ در افتتاحیه سومین ایران بایو، بیان کرد:مطالبه مردم طی سال‌های آینده، درمان قطعی بیماری‌هایشان است که در همین راستا "پزشکی بازساختی" و صنایع مرتبط با آن در دنیا شکل گرفته و در ایران نیز این حوزه روندی رو به رشد دارد.
وی با بیان اینکه ارزش بازار پزشکی بازساختی در جهان طی سال‌های آینده از مرز ۵۰۰ میلیارد دلار فراتر خواهد رفت، افزود: اگر در حوزه پزشکی بازساختی سرمایه‌گذاری و کار نکنیم، پزشکی ایران پنج سال دیگر مانند پزشکی افغانستان خواهد بود.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های‌بنیادی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری ادامه داد:محصولات حوزه پزشکی بازساختی با سرعت زیادی در حال ورود به بازار هستند.
درادامه محمدرضا کاظمعلی مدیرعامل شرکت نویان پژوهان درباره جایزه ایران بایو و شاخص‌های انتخاب برنده این جایزه توضیحاتی ارائه کرد و گفت: شاخص‌های انتخاب شامل نوآوری، رشدکسب و کار و عملکرد مالی، مزیت رقابتی، ایجاد تیم و همکاری، انعطاف پذیری و مدیریت، رهبری و چشم انداز، تاثیر بر صنعت و قابلیت تجاری سازی بوده است.


شورای عالی بیوتکنولوژی باید احیا شود

در ادامه فریدون مهبودی چهره برجسته صنعت بیوتکنولوژی ایران افزود:تا ۲۰۳۲ فروش جهانی دارو‌های بیولوژیک به حدود ۹۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.
وی افزود: دولت‌ها قدرت ایستادگی در مقابل نیاز مردم را ندارند. چون فردی که بیماری لاعلاج دارد دیگر به قیمت درمان آن اهمیتی ندارد و به هر قیمتی می‌خواهد به آن دسترسی پیدا کند. این پدیده جدید فشار زیادی به دولت‌ها و مردم وارد خواهد کرد.
به گفته وی اگر کشوری در حوزه صنعت بیولوژیک عقب بیفتد دیگر به راحتی امکان جبران آن را ندارد.
مهبودی ادامه داد: تاکنون ۳۹ دارو و واکسن بیوتک وارد بازار ایران شده‌اند که در چند سال اخیر با حمایت‌های سازمان غذا و دارو دریچه‌های جدیدی برای این صنعت باز شده است. تا قبل از آن به مدت ۸ سال فهرست رسمی دارویی کشور بسته بود.
وی تصریح کرد: سازمان غذا و دارو تصمیم درستی بگیرد، اما از "بالا" آن را لغو کنند، درست نیست. نمی‌شود رئیس‌جمهوری بگوید قیمت دارو باید بیاید پایین، در این صورت تولید خواهد خوابید و امکان تامین نخواهد بود.
مهبودی گفت: شورای عالی بیوتکنولوژی با حضور رئیس‌جمهوری باید احیا شود. شبکه‌های ملی بیوتکنولوژی، بیولوژی مولکولی و دارویی هم باید فعال شوند.
او افزود:جایگاه و ساختار سازمان غذا و دارو در حد سازمان برنامه و بودجه است و رئیس‌جمهوری هم نباید بتواند به آن دستور بدهد. سازمان غذا و دارو نباید در حد معاونت وزارت بهداشت باشد. سازمان غذا و دارو باید اختیارات تام در زمینه تامین دارو داشته باشد و کسی هم نتواند روی تصمیمات آن تاثیر بگذارد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
بنیانگذار ساندویچی هایدا درگذشت title
جاوید فرزامی که به همراه برادرش علی فرزامی صاحب برند هایدا معروف به ساندویچی هایدا بود به دلیل آمبولی ریه درگذشت.
فیلم | گاف سریال زخم‌کاری؛ کشیدن ترمز دستی با BMW سری ۵! title
در جدیدترین قسمت سریال زخم‌کاری بازیگر نقش میثم با کشیدن ترمز دستی BMW سری ۵، لحظه عجیبی را رقم زد.
سوتی پیمان یوسفی روی آنتن زنده شیر پدر و نان مادر! title
سوتی وحشتناک پیمان یوسفی، گزارشگر سیما روی آنتن زنده در گفتگو با هادی عامل خبرساز شد.
دلیل واقعی ممنوعیت واردات آیفون ۱۴ و ۱۵ سرانجام مشخص شد title
ارزبری بالا و عمل متقابل نسبت به تحریم‌ها به عنوان مهم‌ترین دلایل عدم ورود این گوشی‌ها به ایران محسوب می‌شوند.
دیدار هوادار کوچک ایرانی با رونالدو + فیلم title
هوادار نوجوان ایرانی که آرزوی دیدن رونالدو را داشت در هتل با ستاره پرتغالی دیدار کرد.
برگزیده
برندگان نوبل فیزیک ۲۰۲۳ معرفی شدند title
جایزه نوبل فیزیک ۲۰۲۳ به «پیر آگوستینی»، «فرنس کراوس» و «آن لوهولیر» اهدا شد.
فوری | اعلام جزئیات روش جدید فروش خودرو، سامانه یکپارچه خودرو حذف شد title
حذف سامانه یکپارچه خودرو، معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت گفت:فروش خودرو دیگر به روش قبل انجام نخواهد بود
فروش آنلاین نان قاعده‌مند می‌شود title
قاعده‌مند کردن هزینه‌هایی که اپلیکیشن‌ها در قالب فروش آنلاین نان دریافت می‌کنند در برنامه‌های دولت قرار دارد.
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ title
برندگان و تصاویر منتخب مسابقه عکاسی نجوم سال ۲۰۲۳ معرفی شدند. در ادامه می‌توانید عکس‌های برگزیده این دوره از مسابقات عکاسی نجوم را مشاهده کنید.