کد خبر: ۱۹۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۵۹
حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور حکمی امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی را به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

فرمانده معظم کل قوا با صدور حکمی امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی را به فرماندهی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب کردند.

فرمانده جدید نیروی هوایی ارتش منصوب شد

متن حکم فرمانده معظم کل قوا به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی

نظر به تعهد و شایستگی و پیشنهاد فرمانده کل آجا، شما را به سمت فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌کنم.

اهتمام به ارتقاء توان و آمادگی‌های رزم در پاسخگویی هوشمندانه به هر سطح و نوع از تهدید هوایی و رشد سرمایه انسانی با رویکرد ساخت نیروی هوایی دانشمندِ تراز نظام اسلامی، در تعامل اثربخش و هم‌افزا با مجموعه بزرگ ارتش جمهوری اسلامی ایران و بخش‌های ذیربط لشکری و کشوری، مورد انتظار است.

از تلاش‌ها و خدمات ارزنده‌ی امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده در دوره مسئولیت تشکر می‌کنم.

سعادت همگان را از خداوند متعال خواهانم.

سیّد علی خامنه‌ای

۲۸ شهریور ۱۴۰۰

فرمانده جدید نیرو هوایی ارتش کیست؟

امیر سرتیپ دوم خلبان واحدی فرمانده جدید نیروهوایی ارتش‌ و قبلاً جانشین نیروی هوایی ارتش، پیش‌تر این مسئولیت‌هایی از جمله جانشینی بازرسی و ایمنی نهاجا، فرماندهی پایگاه شهید فکوری تبریز، و معاونت بازرسی ارتش را بر عهده داشته است. امیر سرتیپ دوم خلبان هادیان نیز مسئولیت‌هایی از جمله جانشینی پایگاه نوژه، فرماندهی پایگاه شهید یاسینی و فرماندهی دانشگاه شهید ستاری را در کارنامه خود دارد.

حمید واحدی در فروردین ماه ۱۳۴۴ در شهر رفسنجان، استان کرمان زاده شد. وی از سال ۱۳۶۳ فعالیت در نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرد و پس از گذراندن دوره مقدماتی در فرماندهی آموزش‌های هوایی شهید خضرائی، در سال ۱۳۶۷ از دانشکده خلبانی نهاجا فارغ‌التحصیل شد و به‌طور رسمی فعالیت خود را به‌عنوان خلبان هواپیمای شکاری، در نهاجا آغاز کرد. او در سالهای ۱۳۷۹ و ۱۳۸۰ دوره سیمیولاتور هواپیمای جنگنده سوخو-۲۴ را در کشور روسیه طی کرد. واحدی در سال ۱۳۸۷ دوره دانشکده فرماندهی و ستاد (دافوس) را نیز در گرایش مدیریت امور دفاعی به‌پایان رساند.

وی در سال ۱۳۶۳ به عضویت ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد و پس از فارغ‌التحصیلی از دانشکده خلبانی نهاجا، از سال ۱۳۶۷ فعالیت به‌عنوان خلبان هواپیمای شکاری را در نیروی هوایی ارتش آغاز کرد. واحدی در فاصله سالهای ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ بعنوان فرمانده پایگاه دوم شکاری تبریز فعالیت می‌کرد و از ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۷ معاونت بازرسی ارتش جمهوری اسلامی ایران را برعهده داشت.

در کارنامه خدمتی امیر واحدی مسئولیت‌هایی همچون فرماندهی پایگاه  هوایی شیراز، فرماندهی پایگاه هوایی تبریز، معاونت بازرسی نیروی هوایی ارتش و یک سال هم معاونت بازرسی کل آجا دیده می‌شود.

وی در نهایت در شهریور ماه سال 97 با ارتقای درجه از سرتیپ‌دومی به سرتیپی به سمت جانشین نیروی هوایی ارتش منصوب شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار