کد خبر: ۱۸۵۷۵
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۲
مشاور وزیر راه‌وشهرسازی در حوزه مسکن گفت: در مرحله اول شناسایی خانه‌های خالی، اولویت اخذ مالیات از مالکانی است که دارای ۲۰ واحد مسکونی خالی از سکنه یا بیش از آن هستند.

اخذ مالیات از مالکانی که بیش از ۲۰ واحد مسکونی دارند در اولویت است

مخاطب24:براساس بودجه سال‌جاری دولت مکلف است از خانه‌های مسکونی خالی از سکنه، ۲ هزارمیلیارد تومان مالیات کسب کند.

 


به گفته مدیرکل راه‌وشهرسازی استان تهران قرار است برای تحقق این امر از ۱۵ شهریور قانون مالیات بر خانه‌های خالی با قدرت عملیاتی شود، اما دریافت مالیات از خانه‌های خالی مستلزم شناسایی دقیق واحد‌های خالی است و یکی از راه‌حل‌های وزارت راه‌وشهرسازی برای تحقق این امر تشکیل تیم شناسایی خانه خالی به کمک شهرداری است.

در همین رابطه جواد سادات، مشاور وزیر راه‌وشهرسازی در حوزه مسکن، در گفتگو با میزان اظهار کرد: از هفته گذشته شناسایی خانه‌های خالی در مناطق ۲۲‌گانه تهران توسط شهرداری آغاز شده و تیم‌های شناسایی خانه‌های خالی در شهر‌های جدید نیز در حال راه‌اندازی است.

وی تاکید کرد: اطلاعات به‌دست آمده از تیم‌های میدانی با اطلاعات وزارت راه‌وشهرسازی که از طریق سامانه‌ها کسب شده است، برای جلوگیری از تکرار مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته مشاور وزیر راه‌وشهرسازی در حوزه مسکن، پرونده ۶۰ هزار مودی مالیاتی برای سال ۱۴۰۰ درخصوص خانه‌های خالی شناسایی و برگه تشخیص برای آن‌ها صادر شده است.

سادات در ادامه افزود: پرونده این مودیان مالیاتی تا ۲ هفته آینده تعیین‌تکلیف نهایی خواهد شد و اولویت وزارتخانه در مرحله اول، اخذ مالیات از مالکان ۲۰ واحد خانه خالی و بیش از آن است.

به گفته وی طرح شناسایی خانه خالی به‌صورت پایلوت در تهران، هشتگرد، پردیس و پرند آغاز شده است و به‌زودی با نظارت شورای عالی مسکن، کارگروهی درخصوص شناسایی خانه‌های خالی در سایر استان‌ها تشکیل خواهد شد.

سادات با تاکید بر اینکه در مصوبات جلسه هفتم شورای عالی مسکن شهرداری‌های کل کشور مکلف به کمک برای شناسایی خانه‌خالی شده‌اند، گفت: شهرداری‌ها با کمک سامانه‌ها و اطلاعاتی که در دسترس دارند، اطلاعات خانه‌های خالی را در اختیار وزارت را‌ه‌وشهرسازی قرار خواهند داد و ما پس از بررسی اطلاعات، آن‌ها را جهت تشکیل پرونده به سازمان امور مالیاتی ارسال خواهیم کرد.

همچنین در هفته گذشته وزارت راه وشهرسازی سامانه معاملات و مستغلات را برای صدور قرارداد اجاره‌بهای مسکن راه‌اندازی کرد، به گفته معاون وزیر راه‌وشهرسازی مالکانی که در این سامانه کدرهگیری دریافت کنند ملک ثبت‌شده‌شان در این سامانه دیگر شامل مالیات بر خانه‌های خالی نخواهد شد.

 
برچسب ها: مالیات
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن را می‌خوانید.
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار