کد خبر: ۱۸۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۲:۰۸
ارشا اقدسی، هنرمند بدلکار ایرانی که از هفته گذشته به دلیل سانحه‌ای حین فیلمبرداری در لبنان به کما رفته بود، دقایقی قبل درگذشت.

ارشا اقدسی، بدلکار و بازیگر سینما و تلویزیون دار فانی را وداع گفت.


بنا بر این گزارش، اقدسی روز چهارشنبه نهم مرداد ماه در جریان همکاری با یک پروژه سینمایی در بیروت و به هنگام ضبط صحنه‌ای مربوط به چپ کردن ماشین، دچار حادثه شد که به دنبال آن، او را به بیمارستانی در بیروت منتقل کرده بودند.

ارشا اقدسی بدلکار سینما و تلویزیون درگذشت

او بنا بود در بیروت تحت عمل جراحی قرار بگیرد، اما از آنجاکه علائم حیاتی او بشدت پایین آمده بود، مانع از انجام عمل‌های جراحی شد.

در نهایت علی رغم تلاش پزشکان ساعت ۱۹:۳۰ به وقت بیروت و ۲۱ به وقت تهران روز ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ ارشا اقدسی درگذشت.

فیلم لحظه حادثه ای که منجر به و فوت ارشا اقدسی شد

 


پیکر این هنرمند طی روز‌های آتی به تهران منتقل خواهد شد و در قطعه هنرمندان در کنار پیمان ابدی دیگر بدلکار کشورمان به خاک سپرده خواهد شد.

مرحوم ارشا اقدسی ۱۴ اردیبهشت سال ۱۳۶۱ در تهران به دنیا آمد. او رشته ورزشی آی کی دو (هنر رزمی ژاپنی) را فراگرفت و توانست مربی‌گری این رشته را هم کسب کند. در سال ۸۴ در رشته تربیت‌بدنی، بورسیه تحصیلی ایتالیا را گرفت، ولی با دیدن آگهی دوره‌های بدلکاری با مرحوم پیمان ابدی آشنا شد، از دانشگاه انصراف داد و کار بدلکاری را شروع کرد.

اقدسی با ادامه دادن بدلکاری توانست سرمربی کلاس‌های بدلکاری پیمان ابدی شود و به دنبال آن سکوی بانجی جامپینگ احداث کرد و عنوان اولین مربی بانجی جامپینگ و تونل باد صبا در ایران را از آن خود کرد. ارشا اقدسی سرانجام در ۱۳ بهمن ۱۳۸۵ گروه بدلکاران ۱۳ را تأسیس کرد.

ارشا اقدسی یکی از برترین بدلکاران جهان بود که جوایز زیادی را کسب کرد. وی در فیلم‌های بسیاری به‌عنوان بدلکار حضورداشته و با کارگردانان و فیلم‌سازان مشهور دنیا و همچنین کمپانی‌های بزرگ فیلم‌سازی همکاری داشته است.

مادر ارشا اقدسی اعلام کرد که پسرش وصیت کرده است اگر دچار مرگ مغزی شد، اعضای بدنش را اهدا کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار