کد خبر: ۱۸۱۸
تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱
تیم پرسپولیس در دیداری هیجان انگیز و جذاب موفق شد تراکتور را از پیش رو برداشته و به گلات قهرمانی نزدیکتر شود.

نود دقیقه تا گلات قهرمانی پرسپولیس، شاگردان یحیی گل‌محمدی که از همان دقایق نخست شروعی هجومی داشتند، در پایان بازی با سه گل به برتری رسیدند اما این پیروزی به هیچ وجه بردی آسان برای پرسپولیس نبود و آنها دقایقی پر استرس را تجربه کردند.

پرسپولیس 3 - تراکتور 1

نود دقیقه تا گلات قهرمانی پرسپولیس

نیمه اول این بازی با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت و در ابتدای نیمه دوم پس از دو فرصت سوزی، پیمان بابایی از مقابل دروازه تک گل تیمش را زد. پس از این گل حملات پرسپولیس شدت گرفت و مهدی عبدی روی پاس مهدی ترابی گل تساوی را زد تا تعویض طلایی یحیی لقب بگیرد.

در ادامه سرخپوشان چند حمله دیگر را هم انجام دادند و احمد نوراللهی با شوت از راه دور و پس از برخورد توپ به مدافع تراکتور گل دوم را به ثمر رساند. در شرایطی که تصور می‌شد بازی با همین نتیجه تمام خواهد شد، مهدی عبدی دو مدافع تراکتور را در محوطه جریمه دریبل زد و گل سوم را هم به ثمر رساند.

تیم پرسپولیس در دیداری هیجان انگیز و جذاب موفق شد تراکتور را از پیش رو بردارد. و به گلات قهرمانی نزدیکتر شود

پرسپولیس روی کاکل عبدی، یک گام تا جام پنجم

بعد از اینکه تراکتور با ضربه پیمان بابایی به گل رسید پرسپولیس بیم این را داشت که صدر جدول را از دست بدهد به خصوص که سپاهان یک بر صفر از ذوب آهن پیش بود اما مهدی عبدی کاری کرد کارستان. او در دقیقه 64 پرسپولیس را به بازی برگرداند و موجب شد سرخپوشان بعد از به تساوی کشاندن بازی به برد امیدوار شوند و آنقدر حمله کردند که که توسط احمد نورالهی به گل رسیدند. در دقایقی که پرسپولیس بیم خوردن گل دوم را داشت و یحیی گل محمدی به همین بهانه تعویض تدافعی انجام داد مهدی عبدی کار را تمام کرد. او در حالی که دو سه مدافع را مامور مهار خود می دید چند بار با تعویض پا مدافعان را فریب داد و ضربه اش را به گوشه دروازه تراکتور فرستاد تا کار را تمام کند.

نود دقیقه تا گلات قهرمانی پرسپولیس

مهدی عبدی در خیلی از بازی های این فصل ثابت به بازی گرفته نشد؛ اما یک بار دیگر نشان داد مهاجم ششدانگی است. بی دلیل نبود که پیش از این شاهد گلزنی او در دربی بودیم؛ هم چنین فینال لیگ قهرمانان آسیا. حالا او تبدیل به مهاجمی شده که معادلات بازی را تغییر می دهد. حتی در سخت ترین بازی. در دقایقی که پرسپولیس نتیجه بازی را عقب افتاده بود مهدی عبدی خونسرد فوتبال کرد و پیش از گلزنی تیر دروازه تراکتور را به لرزه در آورد. شاید بعد از این بازی نگاه یحیی گل محمدی نسبت به این مهاجم شمالی تغییر کند و بیشتر از او بهره ببرد. شاید دوندگی و تلاش مهدی عبدی در نوک خط حمله به هنگام دفاع خیلی بالا نباشد اما وقتی توپ به او می رسد خط دفاعی حریف را بهم می ریزد و ضربه به چارچوبش هم فوق العاده است.

و مهدی عبدی که به نظر می رسد با تداوم این روند به تیم ملی خواهد رسید و می تواند در آینده دست کم جانشین مناسبی برای مهدی طارمی یا سردار آزمون باشد

گلات: گلات کردن زمانی اتفاق می افتد که یک بازیکن در بازی بتواند پنج گل به ثمر برساند. همچنین زمانی که یک تیم بتواند ۵ بار پیاپی قهرمان جامی شود، گلات قهرمانی را به دست آورده است. در حال حاضر تیم پرسپولیس تهران امکان دسترسی به این لقب را بیشتر از همیشه در کنار خود حس می نماید.

نظر شما چیست؟ آیا پرسپولیس موفق به ثبت این رکورد یعنی گلات قهرمانی خواهد شد؟ و یا سپاهان اصفهان مانع دسترسی پرسپولیس به این مهم می شود؟

 

بیشتر بدانیم : گلات قهرمانی پرسپولیس، رکورد منحصر به فرد پرسپولیس

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار