کد خبر: ۱۸۰۷۴
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۲
ریکاردو ساپینتو برای تمدید قرارداد خود به مدیران استقلال پیغام داد.

بودجه لازم برای تمدید قرارداد ساپینتو مشخص شد

مخاطب 24:دستمزد سرمربی استقلال براساس توافق‌هایی که ابتدای فصل انجام شده، به حساب وی واریز نشده و نیمی از قرارداد ۶۰۰هزار یورویی او باقی مانده است. این دستمزد بدون محاسبه بند‌های قرارداد است و با توجه به این‌که سرمربی استقلال سوپرجام را به دست آورده و احتمال دارد جام حذفی را هم صاحب شود، دستمزدش فزونی خواهد گرفت.

 

 اما حتی اگر باقی‌مانده دستمزد سرمربی آبی‌ها را همین عدد ۳۰۰هزار یورو تصور کنیم، محاسبه ریالی‌اش چیزی حدود ۱۷ میلیارد تومان خواهد شد. این رقمی است که باشگاه استقلال باید به ساپینتو بپردازد تا تسویه حساب فصل جاری که به تازگی به پایان رسید، انجام شود و یکی از شروطی که این مربی پیش روی باشگاه قرار داده به سرانجام برسد.

ساپینتو برای تمدید قرارداد خود به مدیران استقلال پیغام داده که فقط در شرایطی حاضر به حضور دوباره در استقلال خواهد بود که تمام شروطش به اجرا درآید که یکی از این شروط تسویه حساب مالی است.

حال اگر مسأله باشگاه استقلال با ساپینتو فقط تسویه حساب قرارداد فصل جاری بود، می‌شد به موضوع تداوم حضورش در استقلال قطعیت بخشید، اما سرمربی آبی‌ها قرارداد فصل آینده خود را هم می‌خواهد و اگر بنا به ادامه همکاری با او باشد، باشگاه استقلال طبق قوانین باید دست‌کم ۴۰ درصد از ۷۵۰هزار یورو (۳۰۰هزار یورو) دستمزدی که برای این مربی در نظر گرفته شده را قبل از شروع فصل پرداخت کند.

درواقع اگر بخواهیم حدود رقمی را که باشگاه استقلال برای راضی کردن سرمربی خود نیاز دارد با محاسبات ریالی امروز تخمین بزنیم علاوه بر آن ۱۷ میلیاردی که برای تسویه حساب دستمزد فصل قبل لازم است، ۳۰۰هزار یورو نیز که معادل ریالی‌اش می‌شود نزدیک به ۱۷ میلیارد تومان هم نیاز دارد تا پیش‌پرداخت فصل آینده ساپینتو را هم پرداخت کند و این مربی طبق آن‌چه از باشگاه خواسته با دریافت این مبالغ به ماندن ترغیب شود. (مجموع این ارقام حدود ۳۵ میلیارد تومان بودجه در شرایط فعلی می‌شود که برای حفظ ساپینتو نیاز است.)

ساپینتو طی روز‌های گذشته بار‌ها از طریق واسطه‌های رسانه‌ای خود شروطش را به اطلاع باشگاه استقلال رسانده و در این راستا مدیربرنامه‌هایش نیز صحبت‌های مفصل و نهایی را با باشگاه انجام داده است. این‌که ساپینتو اعلام کرد به باشگاه استقلال یک هفته فرصت داده تا درباره شروطش به جمع‌بندی برسند و نظر نهایی را برای تمدید قرارداد اعلام کنند، خبر درستی است و سرمربی استقلال حال اگر در همین محدوده زمانی اقدامی در جهت خروج از استقلال انجام ندهد، اما نهایت بعد از بازگشت به پرتغال یک ماه صبر خواهد کرد تا مطالباتش پرداخت شود و اگر باشگاه استقلال حرکتی در این راستا انجام ندهد، نظر او برای بازگشت به ایران تغییر خواهد کرد.

مدیران استقلال حقیقتا اگر به‌دنبال تمدید قرارداد ساپینتو هستند باید بودجه لازم برای پرداخت بدهی فصل جاری و پیش‌پرداخت فصل بعد را تأمین کنند. با توجه به این‌که احتمال دارد رقم یورو در هفته‌ها و ماه‌های آتی قدری افزایش یابد، هزینه ریالی تأمین بودجه لازم برای تمدید قرارداد با ساپینتو بیشتر هم خواهد شد. علاوه بر آن ۶۰ درصد از قرارداد فصل آینده نیز باقی می‌ماند که رقم کمی نیست و باشگاه استقلال برای صرفه‌جویی در منابع مالی خود باید همین حالا در راستای تأمین این بودجه اقدام کند تا در میانه‌های فصل آینده با ساپینتو به چالش نخورد.

 

 البته این‌طور که پیدا است ساپینتو فقط به دریافت پیش‌پرداخت فصل بعد و دریافت مطالبات باقی‌مانده فصل جاری خود بسنده نخواهد کرد و گارانتی لازم را از مدیران باشگاه استقلال بابت دریافت تمام مطالبات آینده خود خواهد گرفت و اگر تصمیم‌گیران در باشگاه استقلال دست بالایی در مقابل سرمربی خود نداشته باشند، پروژه تمدید قرارداد با این مربی به بن‌بست خواهد خورد.

هزینه سنگین اقامت ساپینتو و همکاران

این مبالغ را باید در کنار هزینه‌های ماهانه‌ای گذاشت که برای اسکان ساپینتو خرج می‌شود. باشگاه استقلال در دوران حضور ساپینتو ماهانه چیزی حدود یک میلیارد تومان هزینه اسکان برای سرمربی خود و دستیارانش داده که رقم کمی نیست. البته ساپینتو برای فصل بعد دیگر حاضر به زندگی در هتل نیست و مسئولان باشگاه استقلال باید در راستای تأمین آپارتمانی که موردتأیید سرمربی خود قرار می‌گیرد نیز اقداماتی انجام دهند که این هم هزینه‌ها را دوچندان خواهد کرد.

 

 
آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
استاتین‌ها برای افراد بالای ۷۵ سال هم موثرند title
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که حتی افراد بالای ۷۵ سال نیز می‌توانند از مزایای قلبی ناشی از مصرف استاتین‌ها بهره‌مند شوند.
هنرپیشه سریال آخرین شاه، یک سیاه پوست شبیه محمدرضا پهلوی است title
بعد از تایید خبر ساخت سریال آخرین شاه با موضوع دوران حکومت محمدرضا شاه پهلوی، حال اولین تصویر از هنرپیشه سریال آخرین شاه منتشر شده که یک سیاه پوست با شباهت زیاد به محمدرضا پهلوی است.
راز ساخت اهرام بزرگ مصر بالاخره فاش شد title
محققان با تحلیل تصاویر ماهواره‌ای راداری برای نقشه‌برداری از شاخه رودخانه‌ای در نزدیکی اهرام مصر، توانسته‌اند پاسخ بسیاری از معما‌های مطرح‌شده درباره نحوه ساخت و حتی مراسم تدفین فراعنه مصر را رمزگشایی کنند.
حال حامیم خواننده وخیم است title
خواننده پاپ در آی سی یو بستری شد.
ماهواره سنگین وزن ایرانی "طلوع ۳" در آستانه پرتاب title
ماهواره سنگین‌وزن طلوع ۳ یک ماهواره سنجشی است که مراحل ساخت آن به پایان رسیده است؛ این ماهواره قابلیت ارسال تصاویری با دقت ۵ متر (تک طیفی) و ۱۰ متر (رنگی) را دارد همچنین امکان الحاق "رادار دهانه مصنوعی" (سار) بر روی ماهواره طلوع ۳ وجود دارد.
رضا عطاران با گریم صدام حسین می‌آید! title
پروانه ساخت فیلم «صد دام» صادر شد.
از خبرهای درگوشی‌ مجلس دوازدهم چه می‌دانید؟ title
همیشه خبر‌های مهم و اصلی در بسیاری از خبرگزاری‌ها وجود دارد و به سرعت در دسترس است، ولی آنچه که جالب و قابل توجه است مواردی می‌باشد که در خبر‌های رسمی و اصلی به آن‌ها پرداخته نمی‌شود. امروز افتتاحیه مجلس دوازدهم شورای اسلامی بود، ولی با توجه به شهادت رییس جمهور جو سنگینی بر فضای مجلس دوازدهم حاکم بود.
برگزیده
امام خامنه‌ای:وقت مجلس مصروف مسابقات بی‌فایده رسانه‌ای نشود title
رهبر معظم انقلاب در پیامی به دوازدهمین دوره مجلس تأکید کردند: در خود مجلس مسابقات بی‌فایده‌ی رسانه‌ای و مجادلات مضرّ سیاسی، وقت و عمر کوتاه دوران مسئولیّت را به خود مصروف نسازد؛ وگرنه ظرفیّت ارزشمند حضور نمایندگان در این جایگاه والا ضایع خواهد شد.
رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی چه مطالبی بیان فرمودند؟ title
بیانات منتشر نشده رهبر انقلاب در منزل شهید رئیسی
۲۰ جانشین احتمالی رئیسی چه کسانی هستند؟ title
در پی شهادت رئیس جمهور در اتفاقی نادر دوره ریاست جمهوری در ایران نا تمام ماند تا با برگزاری انتخابات زودهنگام سکاندار قوه اجرایی کشور مشخص شود
وداع تاریخی خراسان جنوبی با رئیس جمهور شهید title
خراسان جنوبی امروز تمام قد برای وداع با یار دیرینش به میدان آمدند تا در تاریخ ثبت شود این حضور و شکوه برای همیشه.
شهید«حسین امیرعبدالهیان» به روایت تصویر title
شهید حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سانحه هوایی روز گذشته همراه با شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و دیگر همراهانش، شهد شهادت نوش کرد تا نخستین شهید وزیر امور خارجه انقلاب اسلامی لقب بگیرد.
بیانیه وزارت امور خارجه در خصوص سانحه بالگرد رئیس جمهور title
علیرغم شرایط نامساعد جوی و محیطی، تلاش‌ها برای رسیدن گروه‌های پُرتلاش امدادی به محل حادثه همچنان با جدیت و امیدوارانه ادامه دارد.