کد خبر: ۱۷۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۷
پرسپولیس دو ضربه پنالتی را توسط دو بازیکن تعویضی از دست داد تا استقلال به مرحله نیمه نهایی جام حذفی برسد.

لحظه به لحظه با شهرآورد پایتخت، پرسپولیس استقلال در جام حذفی

 

 

برد استقلال در ضربات پنالتی

ضربات پنالتی؛ پرسپولیس 0(3)- استقلال 0(4)

پرسپولیس دو ضربه پنالتی را توسط دو بازیکن تعویضی از دست داد تا استقلال به مرحله نیمه نهایی جام حذفی برسد.

در جریان بازی ضربه سر عیسی آل کثیر روی ارسال مهدی عبدی به تیر دروازه استقلال برخورد کرد تا آه از نهاد این مهاجم بلند شود و در ضربات پنالتی هم ضربه اش را به آسمان زد که از این مهاجم بعید بود. به این خاطر که عیسی چارچوب شناس خوبی است. با این حال نقدی به این مهاجم وارد نیست به این خاطر که دیدیم بهترین مهاجمان جهان هم در یورو ضربات پنالتی را از دست دادند. البته بعد از اینکه عیسی آل کثیر ضربه اش را به بیرون زد حامد لک با مهار پنالتی مهدی قایدی فرصت بازگشت به پرسپولیس را داد اما اینبار مهدی عبدی ضربه اش را از دست داد تا در نهایت پرسپولیس حذف شود. 

فاصله موفقیت و ناکامی در فوتبال به اندازه یک تار مو است. حتی نازک تر از تار مو. عیسی آل کثیر در بازی امشب و حتی در جریان بازی می توانست شادی را به اردوی تیم به ارمغان بیاورد و مسبب پیروزی پرسپولیس شود اما یک بار ضربه اش به تیر خورد و بار دوم به چارچوب دروازه راه پیدا نکرد تا پرسپولیس از صعود به مرحله بعدی جام حذفی باز بماند و بخت تصاحب جام در مسابقات حذفی را از دست بدهد. با این حال فوتبال برای عیسی آل کثیر و پرسپولیس ادامه دارد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۲:۰۶

پاس در عمق تماشایی وحید امیری از بین سه مدافع استقلال و ارسال چیپ و کوتاه مهدی عبدی را آل‌کثیر با ضربه سر زد که توپ به تیرک عمودی دروازه استقلال اصابت کرد و به مدافعان آبی‌پوش رسید تا پرسپولیس بازهم در گلزنی ناکام بماند.

دربی جام حذفی در مرحل یک چهارم نهایی در پایان 90 دقیقه با تساوی بدون گل به پایان رسید. در نیمه دوم هر دو تیم دو سه موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه هم ایجاد کردند اما در نهایت هیچ کدام موفق نشدند تا به گل برسند. نکته جالب توجه نیمه دوم 8 دقیقه وقت اضافه ای بود که فغانی لحاظ کرد اما با این حال بازی در نهایت به وقت اضافه کشیده شد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۱:۴۶

نزدیک به استقلال در وقت‌های اضافه به گل برسد که شوت مهدی قائدی از پشت محوطه جریمه به شکل خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۱:۲۶

بابک مرادی با سرعت بالا از بین سه مدافع پرسپولیس عبور کرد که شوت پای چپ او از کنار دروازه به بیرون رفت.

آل کثیر به جای امید عالیشاه

مهدی عبدی به جای شهریار مغانلو

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۱:۰۵

شوت خطرناک قایدی از روی ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه به سمت چپ دروازه پرسپولیس را حامد لک دفع کرد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۰:۵۸

حمله همه جانبه بازیکنان استقلال نزدیک بود این تیم را به گل برساند که پاس مهدی قایدی و در ادامه پاس رو به عقب وریا غفوری توسط آرش رضاوند به بیرون زده شد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۰:۵۵

وحید امیری با فرار تند و تیز و تکل بلند پاس خوبی به امید عالیشاه داد که شوت زمینی پای چپ این بازیکن به تور کنار دروازه استقلال اصابت کرد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۰:۲۲

محمدحسین مرادمند(۲) از استقلال

شهریار مغانلو(۲۳) از پرسپولیس

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۰:۱۲

 حملات پیاپی پرسپولیس از دو طرف زمین با ضربه ایستگاهی مهدی ترابی و در ادامه شوت پای چپ احسان پهلوان همراه شد که در نهایت توپ ارسالی از جناح راست زمین را سید حسین حسینی دفع کرد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۲۰:۰۸

شهریار مغانلو کارت زرد دوم این دیدار را دریافت کرد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۹:۵۶

ارسال مهدی قایدی از روی ضربه ایستگاهی میانه زمین به سمت چپ محوطه جریمه را ارسلان‌مطهری با ضربه سر به فرشید اسماعیلی رساند که در ادامه ضربه سر او از بالای دروازه پرسپولیس به اوت رفت.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۹:۵۲

تعارف توپ بین بازیکنان پرسپولیس موجب شد تا استقلال صاحب یک موقعیت جدی شود، اما ضربه محمد نادری پس از اصابت به مدافع سرخ‌پوشان راهی کرنر شد.

۱۴۰۰/۰۴/۲۴ - ۱۹:۴۵

ترکیب پرسپولیس:

حامد لک، محمدحسین کنعانی‌زادگان، فرشاد فرجی، سیامک نعمتی، وحید امیری، میلاد سرلک، احمد نوراللهی، احسان پهلوان، مهدی ترابی، امید عالیشاه و شهریار مغانلو.

ترکیب استقلال:

 سید حسین حسینی، سیاوش یزدانی، محمد حسین مرادمند، عارف غلامی، وریا غفوری، محمد نادری، مسعود ریگی، آرش رضاوند، فرشید اسماعیلی، مهدی قایدی و ارسلان مطهری.

کمتر از یک سال پس از حذف پرسپولیس در شهرآورد جام حذفی، این دو تیم یک بار دیگر در این رقابت‌ها به مصاف هم می‌روند.

به گزارش "مخاطب24"، شاگردان یحیی گل‌محمدی و فرهاد مجیدی که در هفته‌های اخیر با نمایش‌های درخشان خود چشم هواداران را به خود خیره کرده‌اند، پس از پیروزی در لیگ برتر، حالا تقابل جذابی را در جام حذفی خواهند داشت.

نکته جالب درباره شهرآورد ۹۶ این‌که استقلال و پرسپولیس دقیقا دو ماه قبل باهم رودررو شدند و هواداران فوتبال فرصت این را خواهند داشت تا دوباره تقابلی جذاب را به نظاره بنشینند.

دربی بار دیگر بدون حضور تماشاگران برگزار می‌شود اما حضور ۲۰ خبرنگار و ۳۵ عکاس باعث خواهد شد تا هیچ چیز از چشم هواداران فوتبال دور نماند

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پربازدید ها