کد خبر: ۱۷۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۳
معاون نخست وزیر روسیه گفت: علاوه بر موضوعات حوزه انرژی، موافقتنامه همکاری در زمینه گمرکی و موضوع استفاده از ارز ملی در تبادلات مطرح شد، و موضوعات بانکی زمینه اولیه توسعه تجاری دو کشور هستند که ما اهتمام لازم را برای رفع چالش‌های آن داریم.

توافق اولیه ایران و روسیه برای استفاده از ارز ملی در مبادلات

مخاطب۲۴ : به نقل از تسنیم ؛ الکساندر نوآک، معاون نخست وزیر روسیه در جمع خبرنگاران در پاسخ به‌سوالی درخصوص جزییات موافقتنامه بین دو دولت در خصوص احداث راه آهن رشت آستارا گفت: در دو سال گذشته کار بسیار زیادی در زمینه اتصال شبکه‌های مواصلاتی صورت گرفته و امضای موافقتنامه رشت و آستارا مهمترین اقدام در این زمینه بود که تحول بزرگی در مسیر‌های مواصلاتی دو کشور خواهد بود.

وی افزود: این پروژه قرار است طبق سندی که به امضا رسیده توسط توان شرکت‌های ایرانی و روسی به انجام برسد.

 

نواک خاطر نشان کرد: کریدور شمال به جنوب سه بخش غربی، شرقی و خزری دارد که اگر موفق شویم ظرفیت کامل این مسیر را اجرا کنیم تا ۱۵ میلیون تن حجم جابه‌جایی در این مسیر است و حجم تبادلات تجاری تا ۶۰ میلیون تن هم قابل افزایش است.

معاون نخست وزیر روسیه تصریح کرد: حجم سرمایه‌گذاری که قرار است در این پروژه راه آهن انجام گیرد، ۱.۶ میلیارد دلار است.

وی افزود: برای افزایش توانمندی این کریدور نیازمند این هستیم زیرساخت‌های لجستیکی و بنادر و تجهیزات را مدنظر داشته باشیم و شرکت‌های روسی بازدید‌هایی داشتند و مذاکرات در زمینه افزایش ظرفیت بنادر شمال ایران و دیگر زیرساختها، در حال انجام است.

وی ادامه داد: علاوه بر موضوعات حوزه انرژی، موافقتنامه همکاری در زمینه گمرکی، موضوع استفاده از ارز ملی در تبادلات مطرح شد، و موضوعات بانکی زمینه اولیه توسعه تجاری دو کشور هستند که ما اهتمام لازم را برای رفع چالش‌های آن داریم.

نوآ‌ک خاطرنشان کرد: موضوعات کشاورزی، صنعتی، مالی و بانکی مطرح شد و در تلاشیم اگر مانعی ایجاد شد، سریعا رفع کنیم.

برچسب ها: روسیه
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برخورد مرگبار صاعقه به اعضای یک خانواده/ پیداشدن پسربچه ۶ ساله در کنار پدر مرده!+ فیلم و عکس title
پسربچه ۶ ساله پس از برخورد صاعقه در کنار پدر مرده در حالی که هنوز نفس می کشید پیدا شد.
برگزیده
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.
زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند زمان دقیق واریز حقوق و مزایای رتبه‌بندی معلمان اعلام شد |خبر جدید از نحوه واریز سود سهام عدالت |شرایط دریافت هدیه ازدواج تامین اجتماعی را می‌خوانید.
میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان / آموزش و پرورش باید تلاش کند |قابلیت‌های جدید در اینستاگرام معرفی شد |فوق‌العاده ویژه معلمان و پاسخ به ابهامات آن را می‌خوانید.
این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند این افراد هم باید رتبه بندی شوند / ضرورت سرعت دادن به رتبه بندی معلمان |چه خبر از افزایش حقوق کارکنان و بازنشستگان در بودجه؟ |خیز مسی برای شکستن رکورد دایی را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار