کد خبر: ۱۷۶۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵
معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی:
همایش تبیین سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) با حضور مدیران ارشد سازمان تأمین‌اجتماعی از ستاد مرکزی، استان آذربایجان‌غربی و استان زنجان، مقامات بلندپایه استانی، اساتید و صاحب‌نظران دانشگاهی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، تشکل‌های کارفرمایی، کارگری و بازنشستگی و همکاران تأمین‌اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی، در تبریز برگزار شد.

سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی چراغ راه تحول در حوزه تأمین‌اجتماعی است

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از سازمان تامین اجتماعی؛ احمد اسفندیاری معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی در این همایش با اشاره به نهادینه‌شدن فرهنگ جهاد خدمت در تأمین‌اجتماعی گفت: برای تحقق شعار "تحول، عدالت و اعتماد" در تأمین‌اجتماعی به‌عنوان بزرگترین نهاد اجتماعی_اقتصادی کشور نیاز به کار جهادی همه‌جانبه و گسترده است.

وی افزود: تیم مدیریتی سازمان تأمین‌اجتماعی در شرایطی کار را تحویل گرفت که حتی پرداخت حقوق‌ها با مشکل مواجه بود، ولی در همین دولت و مجلس کار‌های بزرگی صورت گرفته و بالغ بر ۱۰۶ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های گذشته سازمان به نظام بانکی تسویه شده است.

اسفندیاری تصریح کرد: بزرگترین افزایش سرمایه بانک رفاه در این دوره صورت گرفت و بانک رفاه که سرمایه‌اش متعلق به بیمه‌شده‌ها است در حال حاضر بالاترین شاخص کفایت سرمایه را در نظام بانکی کشور دارد.
اسفندیاری صیانت از منابع بین‌النسلی سازمان را از اولویت‌های دولت فعلی دانست و خاطرنشان کرد: بدهی سازمان تأمین‌اجتماعی به مراکز درمانی و داروخانه‌ها کاهش داشته و در زمینه هوشمندسازی نیز بالغ بر ۴۰ خدمت به صورت غیر‌حضوری ارائه می‌شود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور استان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین افزود: سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی که چراغ راه تحول در حوزه تأمین‌اجتماعی است، ظرفیت‌های بسیار ارزشمندی برای حل چالش‌های این حوزه و تقویت و کارامدسازی نظام تأمین اجتماعی دارد که نباید مورد غفلت قرار گیرد.

دکتر محمدحسین فرهنگی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش با بیان اینکه در ۶ اصل قانون اساسی، موضوع تأمین‌اجتماعی مورد اشاره قرار گرفته و در اصل ۲۹ قانون اساسی به صراحت در این زمینه تأکید شده و وظایف دولت در آن تشریح شده است، گفت: سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی در راستای اجرای تکالیف قانون اساسی در حوزه تأمین‌اجتماعی تدوین و ابلاغ شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین فقیه رییس دفتر نماینده، ولی فقیه در استان آذربایجان‌شرقی نیز در این همایش با بیان اینکه برقراری عدالت اجتماعی و رفع فقر مورد تأکید اسلام بوده و هست و عملیاتی کردن این آرمان نیاز به سرمایه کلان و برنامه‌ریزی منسجم دارد افزود: رهبر معظم انقلاب با تأکید بر موضوع رفع فقر و برقراری عدالت این سیاست‌ها را ابلاغ فرموده‌اند.

رییس دفتر نماینده، ولی فقیه در استان با انتقاد از سیاست‌زدگی و دخالت‌های سیاسی دولت‌ها در ادوار مختلف در سازمان تأمین‌اجتماعی اظهار کرد: با استقلال این سازمان و اداره شورایی آن با مشارکت شرکای اجتماعی، دخالت‌های سیاسی به حداقل رسیده و زمینه اصلاح برخی از قوانین زاید و تصویب قوانین جدی و لازم فراهم خواهد شد.

تراب محمدی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری آذربایجان‌شرقی نیز در این همایش بیان داشت: شفاف‌سازی و تشریح سیاست‌های ابلاغی برای تمام ذی‌نفعان و تبیین روش‌ها و راه‌کار‌های اجرایی موجب آرامش خاطر مردم و اطمینان از بهره‌مندی از مزایای پرداخت حق‌بیمه در جامعه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش سازمان تأمین‌اجتماعی هستند و باید آرامش و امنیت بیمه‌شدگان تأمین شود و در رفتار با بیمه‌شدگان و بازنشستگان هم نهایت تکریم و احترام صورت گیرد.
براساس این گزارش، یونس دباغ صادقی‌پور، مدیرکل تأمین‌اجتماعی استان آذربایجان‌شرقی در این همایش گفت: این همایش در راستای تبیین سیاست‌های ابلاغی و با هدف احصای راهکار‌های مناسب و کاربردی در این زمینه برگزار شده است و امیدواریم در این همایش به خروجی مناسبی دست پیدا کنیم.

دباغ با بیان اینکه استقرار نظام تأمین‌اجتماعی کارآمد از راهکار‌های تحقق تأمین عدالت در جامعه است، تصریح کرد:

اصلاحات ساختاری و پارامتریک در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مورد توجه قرار گرفته است و امیدواریم با همراهی نمایندگان مجلس، اندیشمندان و صاحب‌نظران به راهکار‌های مناسبی در این امر مهم دست یابیم.

دکتر متفکرآزاد دبیر علمی این همایش و عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز نیز با بیان اینکه تأمین‌اجتماعی رفع فقر فرهنگی و فقر اقتصادی را وجه همت خود قرار داده است، بیان کرد: آیات قرآنی و اسلام بر تکریم انسان و نیروی کار تاکید کرده و تأمین‌اجتماعی نیز از ابتدا بر این مبنا شکل گرفته است.

متفکرآزاد ادامه داد: دولت اسلامی باید بسترسازی لازم برای فعالیت‌های اقتصادی مؤثر و انجام تکالیف متقابل مردم را در جامعه فراهم کند و تأمین‌اجتماعی در همین راستا وظایف گسترده‌ای داشته و در سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) بر موارد مهمی در حوزه تأمین‌اجتماعی تأکید شده است.

گفتنی است در این همایش دکتر آقایاری معاون پژوهشی دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز، مهدی امینی نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت و عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز و بیت‌اله حسینی‌زاده رییس مجمع نمایندگان کارگران استان آذربایجان‌شرقی و عضو هیأت مدیره مجمع نمایندگان کارگران کشور به ایراد سخنرانی و ارائه مطالب خود پیرامون موضوع سیاست‌های کلی تأمین‌اجتماعی ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) پرداختند و در پایان همایش از ارائه‌دهندگان مقالات منتخب تقدیر بعمل آمد.

آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
کشف یک باکتری جهش‌یافته و خطرناک در فضا title
ناسا از کشف ۱۳ سویه از یک باکتری جهش‌یافته در «ایستگاه فضایی بین‌المللی» خبر داد که عامل عفونت خونی فضانوردان است.
محمد صادقی از ایران خارج شد title
محمد صادقی، بازیگری که با رای دادگاه به‌جرم تشویق برای برهم‌زدن امنیت کشور به ۵ سال حبس محکوم شده بود، از ایران خارج شد.
یک عکس نوشته متفاوت از دیدار کارگران با رهبری title
تصاویری از دیدار کارگران سراسر کشور با رهبر انقلاب را مشاهده می کنید.
رای توماج صالحی صادر شده، اما هنوز به ما ابلاغ نشده است title
وکیل توماج صالحی گفت: رای صادر شده، اما هیچ اطلاعی از جزئیات حکم صادره نداریم و منتظر ابلاغ حکم هستیم تا اطلاع‌رسانی صورت گیرد.
سانسور یکی از خالکوبی‌های امیر تتلو توسط خبرگزاری قوه قضائیه! title
دومین جلسه رسیدگی به اتهامات امیرحسین مقصودلو ملقب به امیر تتلو به ریاست قاضی افشاری در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی با حضور مستشار دادگاه، وکیل متهم و نماینده دادستان برگزار شد. متهم مقصودلو در پایان این جلسه دادگاه گفت: بابت همه اشتباهاتم عذرخواهی می‌کنم.
ماجرای جالب اولین دیدار عاشقانه رضا داوودنژاد و همسرش غزل بدیعی title
رضا داوودنژاد در یک مصاحبه، خاطرات جالبی از آشنایی با همسرش تعریف کرده است.
حضور دروازه‌بان استقلال در دادسرای فرهنگ و رسانه title
دروازه‌بان تیم فوتبال استقلال تهران به دلیل شکایت از سوی فراجا در دادسرای فرهنگ و رسانه حضور یافت.
برگزیده
رهبر انقلاب: ملت ایران استحکام خود را باید در کار و عمل و اتحاد ملی نشان دهد title
رهبر معظم انقلاب در دیدار هزاران نفر از کارگران سراسر کشور بیان کردند: ملت ایران ایستاده و محکم است و این استحکام را در عمل باید نشان بدهیم؛ اگر این شد آن وقت سختی‌ها و گرفتاری‌ها هم در دل خود گشایش به ما ارائه خواهند داد.
طرح بزرگ برق آبی «اومااویا» در سفر رئیسی به سریلانکا افتتاح شد title
طرح بزرگ برق آبی اومااویا در سفر رئیس جمهور به سریلانکا افتتاح شد.
جمعی از کارگران فردا با رهبر معظم انقلاب دیدار می‌کنند title
در دومین ماه از سال «جهش تولید با مشارکت مردم» و به مناسبت هفته کار و کارگر، جمعی از کارگران سراسر کشور با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار می‌کنند.
صهیونیست‌ها دست از پا خطا کنند وضعیت متفاوت خواهد بود title
رئیس‌جمهور گفت: اگر رژیم صهیونیستی بار دیگر دست از پا خطا کند و تعرضی به خاک مقدس ایران کند، وضعیت متفاوت خواهد بود و معلوم نیست دیگر چیزی از این رژیم باقی بماند.
تقویت همکاری‌های قوای مسلح ایران و پاکستان عامل صلح و ثبات است title
فرمانده ارتش پاکستان در حاشیه سفر رسمی رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور به دیدار آیت الله رئیسی رفت.
رئیسی: روابط ایران و پاکستان متکی بر برادری و روابط قلبی است title
رئیس جمهور گفت: با وجود آنکه تقویت روابط ایران و پاکستان مطلوب برخی بیگانگان نیست، اما با توجه به ظرفیت‌های متنوع، متعدد و متقابل موجود روابط دو کشور اسلامی باید ناظر بر تأمین منافع دو ملت بیش از پیش گسترش یابد.