کد خبر: ۱۶۳۲
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۱
با ورود یک محموله بزرگ واکسن به کشورمان در بامداد امروز، مجموع واکسن وارداتی به ایران از مرز ۴ میلیون دوز گذشت و با رسیدن محموله بعدی در ساعات آینده، این عدد به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز خواهد رسید

دو محموله بزرگ واکسن کرونا به کشورمان رسید. با ورود یک محموله بزرگ واکسن به کشورمان در بامداد امروز، مجموع واکسن وارداتی به ایران از مرز ۴ میلیون دوز گذشت و با رسیدن محموله بزرگ بعدی در ساعات آینده، این عدد به حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز خواهد رسید و شرایط برای افزایش شتاب برنامه واکسیناسیون ملی فراهم خواهد شد. 

دو محموله بزرگ واکسن کرونا به کشورمان رسید

با ورود یک محموله بزرگ واکسن به کشورمان در بامداد امروز، مجموع واکسن وارداتی به ایران از مرز ۴ میلیون دوز عبور کرد و با رسیدن محموله بزرگ بعدی در ساعات آینده، این عدد به حدود ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دوز خواهد رسید.

به گزارش «مخاطب 24»؛ این خبری است که کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با اعلام آن، گفت: دو محموله واکسن از دو مبدا مختلف برای امروز در دستور کار بود که یکی از این محموله‌ها بامداد امروز رسید و دیگری نیز شامگاه امروز وارد کشورمان می‌شود.

سخنگوی سازمان غذا و داروی کشورمان در ادامه گفت: محموله اول شامل یک میلیون دوز واکسن بود و محموله دوم شامل بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا-آکسفورد تولید شده در ایتالیاست که از مجموعه واکسن خریداری شده کشورمان در قالب سبد کوواکس در زیرمجموعه سازمان بهداشت جهانی است که امشب وارد می‌شود.

بدین ترتیب مجموع واکسن کووید ۱۹ وارد شده به کشورمان به بیش از ۵ میلیون و ۵۹۵ هزار دوز خواهد رسید؛ واکسن‌هایی که تا به امروز حدود ۲ میلیون و ۲۷۰ هزار دوز از آن‌ها در قالب برنامه ملی واکسیناسیون علیه کووید ۱۹ به گروه‌های اولویت دار تزریق شده و بر اساس آمارها، روند تزریق آن‌ها در روز‌های اخیر شتاب محسوسی گرفته است.

این در حالی است که میزان واردات واکسن کرونا به کشورمان، حکایت از تداوم بدعهدی فروشندگان واکسن به کشورمان دارد تا جایی که آمار‌ها، حکایت از تحویل تنها ۷۲۰ هزار دوز واکسن روسی اسپوتینک از ۲ میلیون دوز خریداری شده، ۱۲۵ هزار واکسن هندی کوواکسین از ۵۰۰ هزار دوز خریداری شده و ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار دوز واکسن آسترازنکا-آکسفورد سهمیه کشورمان در قالب سبد کوواکس از ۴.۲ میلیون دوز خریداری شده تا به امروز دارد.

بدعهدی‌هایی که موجب شده برنامه ملی واکسیناسیون در کشورمان با کندی و تاخیر‌هایی در حال انجام باشد و برخلاف وعده‌های قبلی پیش برود؛ روندی که امید می‌رود با موفقیت فاز سوم کارآزمایی بالینی دو واکسن برکت و محصول مشترک با کوبا در روز‌های آتی و تولید و عرضه این واکسن‌ها شتاب بیشتری بگیرد.
برچسب ها: واکسن کرونا
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار