کد خبر: ۱۵۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
فدراسیون فوتبال با نامه کتبی، پیش شرط نشست منامه را نپذیرفت

عزیزی خادم جلسه فرمالیته و دستوری با شیخ سلمان را رد کرد

عزیزی خادم با رد دستورجلسه دیکته شده‌ ای اف سی - نظیر آنچه تا کنون با روسای قبلی انجام و به تعارف بین طرفین منجر می‌شد - قید سفر به منامه را زد و با ارسال نامه‌ای کتبی برای شیخ سلمان، بر طرح موضوع میزبانی فوتبال ایران در این ملاقات کلیدی تاکید کرد تا از همین ابتدا نشان دهد که دوره کرنش مقامات فوتبال کشورمان مقابل تصمیم‌های بودار و مسموم‌ ای اف سی گذشته است.
عزیزی خادم جلسه فرمالیته و دستوری با شیخ سلمان را رد کرد عزیزی خادم با رد دستورجلسه دیکته شده‌ ای اف سی - نظیر آنچه تا کنون با روسای قبلی انجام و به تعارف بین طرفین منجر می‌شد - قید سفر به منامه را زد و با ارسال نامه‌ای کتبی برای شیخ سلمان، بر طرح موضوع میزبانی فوتبال ایران در این ملاقات کلیدی تاکید کرد تا از همین ابتدا نشان دهد که دوره کرنش مقامات فوتبال کشورمان مقابل تصمیم‌های بودار و مسموم‌ ای اف سی گذشته است.

سلب میزبانی از تیم ملی فوتبال ایران در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ و همچنین محروم کردن نمایندگان باشگاهی کشورمان در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا از بازی در زمین خودی، بازتاب گسترده‌ای در محافل ورزشی و سیاسی ایران داشت و افکار عمومی، غیر از مدیران پیشین فدراسیون، لابی شاهزادگان سعودی و بحرین را در این تصمیم عجیب و یکجانبه دخیل می‌دانند.

به گزارش «تابناک ورزشی»؛ فدراسیون فوتبال ایران که بیش از یک دهه در نازل‌ترین سطح اداره شده است، سرانجام پس از یک سال سردرگمی و نداشتن رییس، در اسفندماه سال گذشته صاحب و رییس پیدا کرد و مجمع فدراسیون با رای خود، همه بازماندگان گروه مهدی تاج را کنار گذاشت. با استقرار فدراسیون جدید و در راس آن شهاب الدین عزیزی خادم، تلاش‌ها برای بازپس گیری اعتبار از دست رفته و آبروی حراج شده فوتبال ایران آغاز شد، اما کار از کار گذشته بود و شیخ سلمان بحرینی، از فرصت به دست آمده نهایت بهره را برد تا در سکوت مدیران موقت فوتبال ایران، میزبانی بازی‌های باقی مانده را به کشور خودش هدیه بدهد؛ هر چند حالا نامه جدید‌ ای اف سی، تلاش دارد پای این شاهزاده بحرینی را از این حق کشی آشکار بیرون بکشد.

به این ترتیب برگزاری یک جلسه جدی و رساندن مراتب اعتراض رسمی مقامات رسمی دولتی و فدراسیون ایران به گوش شیخ سلمان ضروری به نظر می‌رسید. این کار با نامه نگاری و ارسال ایمیل فوری برای دبیرکل و شخص رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا انجام و تاریخ سوم آوریل یعنی جمعه اخیر برای نشست طرفین در منامه تعیین شد.

جلسه‌ای که می‌توانست زوایای پنهان این تصمیم بحث برانگیز‌ ای اف سی را برای ایرانی‌ها آشکار سازد. طبق اطلاعات کسب شده توسط خبرنگار تابناک، رییس فدراسیون فوتبال ایران در اقدامی جالب بلیت تهیه شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا را نیز رد و اعلام کرد، بلیت سفر و اقامت خود و هیات همراه ایرانی را فدراسیون ایران تهیه خواهد کرد و نیازی به مهمان شدن از سوی شیخ بحرینی ندارد.

رد جلسه فرمالیته و تشریفاتی در منامه: فدراسیون ایران حقش را می خواهد

در کمال تعجب اما، در فاصله کمی تا روز سفر مقامات ایرانی، از سوی کنفدراسیون آسیا نامه‌ای به عزیزی خادم ایمیل شد که محتوای آن نشان دهنده هراس شیخ سلمان از دستور موضوع این جلسه بود. در این ایمیل،‌ ای اف سی چارچوب و موضوعات نشست را تعیین کرد و سوژه‌های فرمالیته نظیر تحکیم روابط دوجانبه فدراسیون ایران با AFC و تبادل نظر دوطرف درباره همکاری‌های آتی را محور این دیدار حیاتی برای فوتبال کشورمان قرار داد!  

در واقع شیخ سلمان به زبان خوش اعلام کرد که تمایلی به بحث در مورد مساله حساس میزبانی ایران، پایمال شدن حق تیم ملی ایران و باشگاه‌های کشورمان در کنفدراسیون آسیا و پاسخگویی در مورد دلیل این احکام ندارد!

به این ترتیب عزیزی خادم با رد دستورجلسه دیکته شده‌ ای اف سی - نظیر آنچه تا کنون با روسای قبلی انجام می‌شد و به تعارف بین طرفین منجر می‌شد - قید سفر به منامه را زد و با ارسال نامه‌ای کتبی برای شیخ، بر طرح موضوعات سرنوشت ساز فوتبال ایران در این ملاقات کلیدی تاکید کرد تا از همین ابتدا، نشان دهد که دوره کرنش مقامات فوتبال کشورمان مقابل تصمیم‌های بودار و مسموم‌ ای اف سی گذشته است.

 

فرافکنی ‌ای اف سی بعداز واکنش شدید فدراسیون ایران

کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از این واکنش جدی از سوی عزیزی خادم، با ارسال نامه‌ای به ایران از تصمیم میزبانی به بحرین توسط دبیرکل AFC خبر داد (!) و اعلام کرد که شیخ سلمان از این تصمیم اطلاعی نداشته است، در حالی که قطعا تصمیمی با چنین درجه‌ای از اهمیت، حتما باید در هیات رییسه کنفدراسیون فوتبال آسیا طرح شود.

البته مهدی تاج عضو ایرانی هیات رییسه AFC، همصدا با شیخ سلمان معتقد است این مساله مهم نباید در هیات رییسه طرح می‌شد! این باور عجیب در حالی است که‌ ای اف سی، همین چهارسال پیش تقاضای سیاسی دربار سعودی برای قطع حضور تیم‌های دو کشور ایران و عربستان در خاک یکدیگر را تصویب کرده بود!  

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، پس از پیگیری‌های مسئولین فدراسیون در خصوص میزبانی رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ در بحرین، کنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به ایران از تصمیم میزبانی به بحرین توسط دبیرکل AFC خبر داد و اعلام کرد که شیخ سلمان از این تصمیم اطلاعی نداشته است. متن نامه به شرح زیر است؛
تاریخ: ۱۹ مارس ۲۰۲۱

به: آقای منصور قنبرزاده / سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران

موضوع: درخواست جلسه بسیار فوری

آقای عزیز.

بازگشت به نامه مورخ ۱۶ مارس ۲۰۲۱ ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران (به شماره ۹۹۵۳۶۹۶) خطاب به ریاست کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد موضوع فوق، بدینوسیله خوشوقتم به اطلاع برسانم ریاست AFC از ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران دعوت نموده است در جلسه سوم آوریل ۲۰۲۱ در منامه بحرین حضور به هم رساند.

این جلسه فرصتی را فراهم خواهد نمود تا AFC و فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران همکاری‌های فیمابین را تقویت نمایند. بخش اداری با FFIRI در تماس خواهد بود تا هماهنگی‌های لازم را برای این جلسه به عمل آورد.

ضمن تشکر از FFIRI برای ابراز تمایل جهت میزبانی دور دوم مسابقات مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و ۲۰۲۳ جام ملت‌های آسیا به اطلاع می‌رساند که این تصمیم پس از بررسی‌های لازم و دقیق، فاکتوربندی بخش‌های مختلف شامل استاندارد‌های استادیوم‌ها / امکانات پیشنهادی، ارزیابی ریسک‌های مرتبط با هماهنگی‌های لجستیک، تجاری و مالی برای تیم‌های شرکت کننده و همچنین وضعیت کشور‌ها از نظر شیوع کووید ۱۹، توسط دبیرخانه کل AFC اتخاذ شده است و رئیس AFC دخالتی در تصمیم اتخاذ شده توسط دبیرخانه کل AFC ندارد.

از علاقه مندی شما برای میزبانی مسابقات علیرغم چالش‌های ایجاد شده به دلیل شرایط پاندمیک تشکر و قدردانی نموده و به شما اطمینان می‌دهیم که AFC به حمایت‌های خود از شما برای دستیابی به اهداف موردنظر ادامه خواهد داد. با تشکر از شما و به امید خوش آمدگویی به ریاست فدراسیون فوتبال ج. ا. ایران به بحرین.

ارادتمند شما

داتو ویندزور جان

دبیرکل AFC

عزیزی خادم جلسه فرمالیته و دستوری با شیخ سلمان را رد کرد


آخرین اخبار
پربازدید ها
تصاویر
اخبار داغ
جماعت سایبری گویا به کارخانه تولید کثافت تبدیل شده اند؟ title
المیرا شریفی به توهین بیشرمانه کاربر اصولگرا به بانوان و ظریف واکنش نشان داد
عاشقانه‌های آقای بازیگر و همسرش title
لحظات عاشقانه سپند امیرسلیمانی و همسرش در خودرو
قیمت همستر کامبت در بازار چقدر؟ title
در بازی همستر با وارد کردن کد مورس به صورت درست می‌توانید ۱۰۰۰۰۰۰ سکه رایگان دریافت کنید
گفتگو با مادر و دختر افغانستانی که آرین ۳ ساله را ربودند title
مادر و دختر کودک‌ربا پس از بازداشت، مدعی شدند که به آرین سه ساله وابسته شده بودند به همین لحاظ او را تحویل پلیس نداده بودند.
توله روباه‌های قرمز در جنگل هیرکانی title
شکار گونه‌های مختلف حیوانی از جمله روباه توسط شکارچیان متخلف، از مهم‌ترین معضلات حیات وحش ایران است.
روایت خسرو شکیبایی از یک آدم خاص در زندگی title
او «هامون» بود و ما شیفته‌اش، اما این «هامونِ» سینما در زندگی راستین خود، آنجا که دیگر خبری از صحنه و قاب دوربین نبود، شیفته و شیدای چه کسی بود. این رازی بود که بسیاری از ما نمی‌دانستیم.
خانم مجری معروف وارد چه شغلی شده است؟ title
مژده لواسانی، مجری صداوسیما با انتشار یک عکس اعلام کرد که این روز‌ها مشغول کار وکالت است.
برگزیده
المپیکی ۱۵ ساله ایران با اسلحه ۲۰ هزار یورویی در جستجوی طلا title
کوچکترین عضو کاروان ایران در المپیک ۲۰۲۴ پاریس می‌گوید همه تلاشش را می‌کند تا مدال طلای المپیک را بر گردن آویزد
پیش بینی بورس امروز ۲۷ تیر ۱۴۰۳ title
ارزش معاملات خرد سهام در دو روز ابتدایی هفته در سطح پایینی قرار گرفت. روز شنبه ارزش معاملات خرد سهام ۲ هزار و ۹۷۹ میلیارد تومان بود و روز یکشنبه با رشد اندک ۴ درصدی به ۳ هزار و ۱۰۶ میلیارد تومان رسید. ناظران مشکل کمبود برق صنایع را یکی از عوامل اصلی ریزش بازار و افت معاملات می‌دانند. مشکلی که با گرم‌تر شدن هوا در دو هفته اخیر جدی‌تر شد و با خبر قطع برق شرکت سایپا و تعطیلی خط تولید شرکت فولاد ارفع به سرتیتر اخبار رسانه‌ها رسید.
پزشکیان: بدون حمایت مردم نمی‌توان اقدامی انجام داد title
رئیس جمهور منتخب گفت: اگر مردم نخبگان کارشناسان تولید کنندگان صنعتگران، مذهبیان، فرهنگیان، عشایر، کشاورزان و همه اقشار مردم نباشند امکان ندارد که بتوانم به تنهایی کاری را انجام دهم.
پیام تبریک مقامات جهان به مسعود پزشکیان title
مسعود پزشکیان در دور دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران که دیروز (جمعه پانزدهم تیرماه) برگزار شد، با کسب اکثریت آرا پیروز و نهمین رئیس‌جمهور منتخب مردم شد.
مسعود پزشکیان، نهمین رئیس‌جمهور ایران شد title
در پایان شمارش آرای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، مسعود پزشکیان با کسب ۵۳.۷ درصد آرا رئیس دولت چهاردهم شد.
پورمحمدی در کجا رای داد؟ title
محمدباقر قالیباف، محسنی اژه ای، محمود واعظی و همسرش، حسین دهقان و آملی لاریجانی در انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم شرکت کردند.