کد خبر: ۱۳۷۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

ویدئوهای حیات وحش برای نشان دادن چابکی و مهارت های سازگاری شکارچیان در زیستگاه های مختلف همیشه آموزنده و جذاب هستند. هر شکارچی دارای سلاح های مختلفی است که توسط طبیعت برای شکار به آن اعطا شده است.

ویدئویی که توسط The Wild India در شبکه اجتماعی توئیتر به اشتراک گذاشته شده و تعداد زیادی بازدید کننده داشته است یکی از همین شکارچیان چیره دست در طبیعت را به تصویر می کشد. این ویدئو یک پلنگ برفی را در حال شکار طعمه خود در شیب تند کوهستان نشان می دهد.

در این ویدئو پس از بزرگنمایی دوربین یک پلنگ برفی مشاهده می شود که از صخره های کوه های مرتفع پایین می آید و طعمه خود را شکار می کند. شکارچی قهار نه تنها سرعت بالایی با کنترل بر روی شیب های تند دارد، بلکه حتی در هنگام سقوط نیز شکار پلنگ موفقیت آمیز است.

این ویدئو این پلنگ برفی را در تعقیب یکی از سه هدفش را از صخره نشان می دهد. در حالی که در انتها، طعمه سقوط می کند و خود را مجروح می کند، در نهایت شکارچی با موفقیت طعمه زخمی را روی کف زمین در پایین کوهستان گرفته و به سمت بالا می برد.

این ویدئو با عنوان «شبح کوهستانی» به اشتراک گذاشته شد. این فیلم 44 ثانیه ای تاکنون بیش از 4 میلیون بازدید کننده داشته است. این ویدئو با واکنش کاربران نیز همراه بود.

کاربری نوشت: «این تفاوت بین گربه ها و دیگران جانوران است. هر دو لیز خوردند، اما طبق افسانه، گربه همیشه روی انگشتان پا فرود می آید.»

کاربر دیگری اظهار داشت: «در حین تعقیب و گریز، طعمه لیز خورد و افتاد. احتمالاً ممکن است چند استخوان شکسته باشد. می توانید ببینید که به پشت دراز کشیده و در حال تقلا است. این اتفاق کار را برای پلنگ آسان کرد تا بتواند آخرین مرحله شکار را انجام دهد."

کاربر سوم بیان کرد: "چابکی او در هیچ یک از حیوانات وجود ندارد. هیچ گربه یا گونه دیگری نمی تواند در کنار پلنگ برفی بایستد و رقابت کند.انتهای پیام/

آخرین اخبار
پربازدید ها
اخبار داغ
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
فیلم فرود هواپیما در جزیره کیش از دید خلبان title
در این فیلم لحظه فرود هواپیما در فرودگاه کیش از دید خلبان نشان داده می‌شود
طالع بینی امروز title
طالع بینی امروز یا فال امروز، فالیست که هر روز برای هر فرد از متولدین مختلف سال تهیه می‌شود. این مطلب، به صورت روزانه به روز می‌شود. پس می‌توانید هر روز با مراجعه به این صفحه از فال و طالع بینی خود باخبر شوید.
این کودک به پسر "شیشه ای" معروف است!+ فیلم title
استخوان‌های یک پسر ۱۲ ساله آنقدر شکننده است که با کوچکترین تماسی می‌شکنند.
انفجار مرگبار نارنجک حین جستجو در اموال پدربزرگ خانواده!/ سه عضو یک خانواده کشته و زخمی شدند title
انفجار نارنجک منجر به کشته شدن یک عضو خانواده و همچنین زخمی شدن دو نفر دیگر شد.
برگزیده
اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اطلاعیه مهم برای مشمولان رتبه بندی | حمایت حمید محمدی مجری و گوینده خبر صداوسیما از علی دایی | طرح رتبه‌ بندی و وعده وزیر برای اصلاح نظام حقوقی معلمان را می‌خوانید.
حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند حقوق کدام گروه از شاغلان و بازنشستگان افزایش می‌یابد؟ |اعلام جزئیات پرداخت معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی/ پرداخت یکجا منتفی شد |رویترز به نقل از آژانس: ایران در حال توسعه غنی‌سازی در نطنز است را می‌خوانید.
خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند خبر خوش معاون وزیر برای معلمان |زندگی جورجینا و رونالدو در عربستان چگونه خواهد بود؟ |پیامرسان‌های داخلی؛ آخرین آمار کاربران روبیکا، ایتا، بله و سروش را می‌خوانید.
معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند معاون وزیر درباره رتبه بندی معلمان چه گفت؟ |افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ + جزییات |چه خبر از سلمان فارسی؟ / لحظه به لحظه از داوود میرباقری کار یاد می‌گیرم! را می‌خوانید.