کد خبر: ۱۳۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۲
وزیر اقتصاد در آخرین نشست ماهانه سال جاری با مدیران عامل بانک‌ها تاکید کرد:
دکتر خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی در آخرین نشست ماهانه سال جاری با مدیران عامل بانک‌های تحت مدیریت وزارت اقتصاد ضمن تاکید بر اعتبار سنجی مشتریان قبل از پرداخت تسهیلات اظهار داشت: امیدوارم برای سال آینده با کمک مجموعه مدیران نظام بانکی به این جمع بندی برسیم که بتوانیم مسیر هرگونه تسهیلات دهی بدون اعتبار سنجی را ببندیم.

پرداخت تسهیلات از مسیر اعتبار سنجی

به گزارش مخاطب24 به نقل ازبانک رفاه کارگران :دکتر خاندوزی در این نشست که آخرین جلسه با حضور مدیران عامل بانک‌های تحت مدیریت وزارت اقتصاد و با دستور کار بررسی گزارش عملکرد این بانک‌ها در سال ۱۴۰۱ برگزارشد، اظهار داشت: باید پذیرفت که دشواری‌هایی که بر سیستم بانکی تحمیل شد کار‌ها را سخت‌تر کرد، اما در ذیل همین قیود‌ها و سختی هاست که هنر مدیریت خودنمایی می‌کند، اما با توجه شرایط داخلی و خارجی اقتصاد و بروز برخی نوسانات و تغییر و تحولات برخی از این مشکلات بر سیستم بانکی نیز تاثیر گذاشت.

وزیر اقتصاد ضمن تقدیر از عملکرد نظام بانکی کشور در طول یکسال گذشته، گفت: یکی از موضوعاتی که باید به عنوان مبنای اصلی کار در نظام بانکی مد نظر قرار گیرد، اعتبارسنجی است و در این زمینه با همکاران بانک مرکزی نیز به طور جدی در این زمینه در حال پیگیری هستیم که داده‌های شرکت و مدل اعتبارسنجی آن با چند صد هزار داده به شکل آزمایشی تست شود تا بر اساس خروجی‌های به دست آمده از این آزمایش بهترین مدل را پیاده سازی کنیم.

وزیر اقتصاد افزود: از بانک‌ها نیز توقع داریم به این تمایل ذاتی مدیران شبکه بانکی مبنی بر تشخیص و مرجعیت شخصی در ارایه تسهیلات به اشخاص حقیقی یا حقوقی غلبه کنند.

دکتر خاندوزی در پایان گفت: امیدوارم برای سال آینده با کمک مجموعه مدیران نظام بانکی به این جمع بندی برسیم که بتوانیم مسیر هر گونه تسهیلات دهی بدون اعتبار سنجی را ببندیم، هرچند این کار ممکن است چند ماه زمان ببرد، اما مسیری است که باید در کشور پیموده شود و بخش مهمی از اصلاحات ساختاری در نظام بانکی و تامین مالی در کشور همین مورد است.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد | پرداخت دو یارانه معیشتی در آستانه نوروز+ جزئیات | افزایش دستمزد کارگران در سال آینده title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند دونگا، جدیدترین گزینه سرمربیگری تیم ملی | قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد را می‌خوانید.
غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! | ناراحتی شدید دلالان مسکن از قانون جدید را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار