کد خبر: ۱۳۴۰۱
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷
نشست هم اندیشی شرکت مخابرات ایران با فعالین بازار سرمایه و تعدادی از سهامداران حقیقی فعال مخابرات با هدف استفاده از توان و پتانسیل سهامداران اخابر به ویژه سهامداران خرد و حقیقی، در رشد مستمر و پایدار سهام مخابرات (اخابر)، امروز دوشنبه ۲۲اسفندماه ۱۴۰۱ در محل شرکت مدیریت املاک مخابرات برگزار شد.

در نشست هم اندیشی مخابرات با فعالین بازارسرمایه تشریح شد

به گزارش مخاطب۲۴ به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران :در این نشست که با حضور دکتر زارع خانقاه معاون مالی شرکت مخابرات ایران، دکتر زارعیان معاون تجاری و خدمات مشتریان، دکتر شکوری معاون راهبرد، مهندس بیدخام مدیرکل ارتباطات و اموربین الملل، مدیران امور سهام مخابرات و تعدادی از سهامداران حقیقی و فعال شرکت مخابرات ایران در بازار بورس برگزار شد، روش‌های هم افزایی بهتر مجموعه مالی و سهام شرکت مخابرات با سهامداران مختلف این شرکت به ویژه سهامداران حقیقی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

معاون مالی شرکت در این نشست با بیان اینکه تمام اطلاعات مورد نیاز سهامداران و بازار بورس در کدال منتشر می‌شود گفت: در مورد تجدید ارزیابی دارایی‌های مخابرات و افزایش سرمایه در صورت لزوم که به نفع سهام اخابر است، با برگزاری جلسات تخصصی با ذی نفعان از جمله تمام سهامداران حقیقی و حقوقی شرکت مخابرات تصمیم گیری متناسب انجام خواهد شد.

وی افزود: عمده سرمایه گذاری‌های شرکت مخابرات ایران تا کنون در بخش‌های مختلف، مناسب و به نفع سهام بوده است. همچنین میزان اثر تصویب حداقل نگهداری د ر وضعیت سهام شرکت نیز طبق برآورد‌های انجام شده مثبت بوده است.

دکتر زارع گفت: سود سهام اشخاص حقیقی از سوی شرکت به صورت کامل پرداخت شده است و همچنین با توجه به شروع طرح نجما از سال ۱۴۰۱ و استفاده از منابع خود شرکت مخابرات ایران، اثرگذاری طرح توسعه‌ای نجما در بخش فیبر نوری در میان مدت و بلندمدت در بازار سرمایه به نفع شرکت و سهامداران مختلف آن خواهد بود.

همچنین در این نشست، سهامداران حقیقی با طرح موضوعات مدنظر خود برای افزایش سودآوری سهام اخابر، نظرات مختلف خود را درباره مدیریت بهتر و اطلاع رسانی بیشتر در موضوع سهام اخابر و سبدگردانی حرفه ای‌تر مطرح کردند.

مهندس بیدخام نیز در زمینه اطلاع رسانی در بازار سرمایه اعلام کرد: اطلاع رسانی در تمام موارد مربوط به حوزه سرمایه و بورس می‌باست به صورت منطقی و حرفه‌ای در جهت تامین منافع ذی نفعان و با نظر و اجماع تمام سهامداران صورت پذیرد.

عمده مطالب طرح شده در این نشست، استفاده از توان و پتانسیل بالقوه فعالین سهام مخابرات به ویژه در بخش حقیقی به منظور سودآوری بهتر، مشخص شدن دقیق آثار تصویب حداقل نگهداری بر پرتفوی سهام و استفاده از ظرفیت سهامداران برای مطرح شدن اهمیت سهامدارحقیقی شرکت در توجه بیشتر نهاد‌های بالادستی ودر حال مذاکره با شرکت مخابرات بود.

دکتر زارعیان، معاون تجاری شرکت در این نشست با طرح فعالیت‌های اساسی شرکت در مورد تصویب تعرفه تجاری و توضیح زیان‌های به روز و اثرات تعدیل نشدن این تعرفه در کوچک‌تر شدن اندازه بازار ICT کشور، گفت: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های پیش روی مخابرات، اصلاح و تصویب تعرفه تجاری در بخش‌های مختلف است که تمام تعرفه‌های این بخش تقریبا مربوط به اوایل دهه ۸۰ است و بیش از ۱۵ سال است که تغییری نداشته است.

وی با تشریح نقش توسعه و گسترش فعالیت‌های مخابرات به ویژه در حوزه تجاری در مورد افزایش سودآوری کل بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مدیریت تصمیمات اتخاذ شده توسط دولت و نهاد‌های قانون گذار در بخش تعرفه تجاری می‌تواند تغییری اساسی علاوه بر سودآوری در بخش سهام مخابرات و صورت‌های مالی داشته باشد.

در ادامه این نشست، فعالین بازار سرمایه، نظرات و برنامه‌های خود را با هدف پوشش علمی و اطلاع رسانی بهتر درباره فعالیت مخابرات در بخش سهام مطرح کرده و مقرر شد از ابتدای سال ۱۴۰۲، به صورت مستمر از توان فکری و عملیاتی سهامداران حقیقی شرکت مخابرات به منظور رشد بهتر سهام اخابر و توسعه بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور به نحو مطلوب و مناسب استفاده شود.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد | پرداخت دو یارانه معیشتی در آستانه نوروز+ جزئیات | افزایش دستمزد کارگران در سال آینده title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند دونگا، جدیدترین گزینه سرمربیگری تیم ملی | قیمت سکه ۳۰۰ هزار تومان افت کرد را می‌خوانید.
غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند غفلت استقلال برایش گران تمام می‌شود | سرمربی تیم ملی ایران انتخاب شد! | ناراحتی شدید دلالان مسکن از قانون جدید را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار