کد خبر: ۱۲۹۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۰۰
مسابقه سایز شکم، مسابقه عجیبی است که به صورت سالانه در یک قبیله در کشور آفریقایی اتیوپی برگزار می شود.

مخاطب24 - چاقی و شکم‌های بزرگ معمولا به عنوان الگوی منفی در زندگی مدرن محسوب می‌شوند که نه تنها تاثیر منفی بر سلامت دارد، بلکه بر شکل و شمایل فرد و ارتباطات اجتماعی نیز تاثیر می‌گذارد. با این حال، در یک منطقه دورافتاده از دره Omo در جنوب اتیوپی، شکم بزرگ مردان یک قبیله، چشمگیر و حتی جذاب است.

قبیله Bodi یکی از قبایل جنوب اتیوپی دارای یک جشن و مسابقه سالانه است که در آن مردان با بزرگترین شکم به رقابت با هم می‌پزدازند.

 قبیله دورافتاده آفریقایی

Bodi، قبیله‌ای از کشاورزان و گله داران گاو هستند که عشق خود را به شکم بزرگ در طول یک رویداد سالانه با نام Ka'el جشن می‌گیرند. در این جشن مرد با بزرگترین شکم، عنوان "مرد چاق سال" را به دست می‌آورد. مردی که این عنوان را از آن خود کند احترام کل قبیله را به دست می‌آورد.

مردان Bodi برای شرکت در این رویداد بزرگ، ۶ ماه قبل از آن خود را آماده می‌کنند. مردان برای به دست آوردن این افتخار، باید به مدت چند ماه قبل از جشنواره، رژیم چاقی شیر یا ماست گاو، خون خام و عسل را انجام دهند.

تا شش ماه قبل از مسابقه Ka'el، مردان قبیله Bodi، فرآیند چاقی شکم خود را با تقریبا متوقف کردن فعالیت‌های بدنی و مصرف بیشتر غذا‌های غنی از کالری مانند شیر گاو و خون تازه آغاز می‌کنند.

در طول رژیم غذایی، مردان از تقریبا از انجام هر فعالیت فیزیکی خودداری می‌کنند. آن‌ها وقت خود را بیشتر در کلبه‌های خود می‌گذرانند و توسط زنان خود مورد پذیرایی قرار می گیرند.

قبیله کائول

مردان قبیله Bodi معمولا لاغر و عضلانی هستند، اما در طول فرایند چاقی خود برای این رقابت، برخی از آن‌ها چنان چربی جذب می‌کنند که حتی به سختی قادر به حرکت هستند. در روز جشنواره کائول، که معمولا در ماه ژوئن یا ژوئیه برگزار می‌شود، مردان بدن خود را با خاک رس و خاکستر آغشته کرد تا ضایعات چربی خود را برای همگان به نمایش بگذارند.


افراد قبیله برای یکی از کسانی که دارای بزرگترین شکم است رای می‌دهند و برنده "مرد چاق سال" نامیده می‌شود.

شکم چاق سال

جالب اینجاست که پس از جشنواره، شکم مردانه در مدت زمان چند هفته به اندازه طبیعی خود برمی گردد. تنها جایزه برای برنده شدن در مسابقه چاقی، شهرت و احترام است، اما این یک افتخار بزرگ برای Bodi است که برندگان معمولا به چشم قهرمانان محلی در ادامه زندگی خود نگریسته می‌شوند.

انتهای پیام/

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است را می‌خوانید.
از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! | مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ است را می‌خوانید.
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند نوبت واریز حقوق بازنشستگان در اسفند ۱۴۰۱ اعلام شد + جدول | پاسخ باشگاه استقلال به بیانیه باشگاه گل گهر را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار