کد خبر: ۱۲۲۸
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۹
مصوبه سیاسی و مضحک کنفدراسیون فوتبال آسیا با فشار عربستان - بحرین - کویت و بازیگردانی شیخ سلمان؛
براساس گزارش مشترک و هماهنگ چندین رسانه عربی که از یک منبع خبری مخفی نقل شده است، این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها شامل لیگ قهرمانان آسیا نمی‌شود، بلکه هرگونه بازی در چارچوب فوتبال آسیا در زمین ایران تا اطلاع ثانوی ممنوع است و به این ترتیب این تصمیم شامل بازی های ملی شده و دامنه آن گسترده‌تر است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از ۴۸ساعت پرتنش با فوتبال ایران و خبرپراکنی های مداوم رسانه های عربی ، سرانجام تصمیم سیاسی خود علیه ایران را رسمی و قطعی کرد و نمایندگان ایران را از میزبانی در فصل جاری محروم نمود، تصمیمی که پیش تر با مخالفت شدید و تهدید به کناره گیری تیم های ایرانی مواجه شده بود.

به گزارش تابناک ورزشی، ای اف سی که در آخرین روزهای هفته گذشته تصمیم کمیته مسابقات خود مبنی بر محرومیت ایران از میزبانی خانگی در لیگ قهرمانان آسیا را طی یک نامه اعلام کرده بود، با وجود واکنش شدید و قاطع فدراسیون و تیم‌های ایرانی، مصوبه ابتدایی خود را عملی کرد تا چهار نماینده کشورمان در آستانه ترک مسابقات و البته جریمه و محرومیت سنگین قرار گیرند.


تشکیلات مدیریت فوتبال آسیا نظر آخر و قطعی خود را درباره میزبانی تیم های ایرانی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اعلام کرد و با وجود خسارت هایی که به اعتبار و درآمدزایی این نهاد وارد خواهد شد، بر اساس تصمیمی بحث برانگیز و کاملا مشکوک به دخالت سیاست، فوتبال ایران را از میزبانی در لیگ قهرمانان آسیا طبق مصوبه کمیته مسابقات AFC محروم نمود.

بر این اساس کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از بررسی بیشتر این موضوع در کمیته مسابقات و کمیته اجرایی خود، بعدازظهر امروز (یکشنبه) به طور رسمی اعلام کرد نمایندگان ایران یعنی پرسپولیس تهران، سپاهان اصفهان، استقلال تهران و شهرخودرو مشهد تا اطلاع ثانوی حق میزبانی در کشور خود را ندارند و باید از دیگر تیم‌های آسیا در کشوری بی‌طرف میزبانی کنند.

این رسانه سعودی مدعی شده که دلیل این موضوع امتناع همه داوران از داوری و قضاوت در مسابقات لیگ قهرمانان 2020 در خاک ایران است.

به نوشته مصر الان ، کنفدراسیون فوتبال آسیا بعد از رای مقدماتی که درباره لغو میزبانی تیم های ایرانی صادر کرد امروز تشکیل جلسه داد. براساس رای نهایی که کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز اعلام کرد نماینده های ایران در لیگ قهرمانان از امتیاز میزبانی محروم شدند.

بر این اساس نماینده‌های ایران اگر می‌خواهند که در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کنند باید زمین بی طرف را انتخاب کنند که با توجه به نامه مشترک چهار تیم برتر ایرانی، آنها از فصل جاری رقابت ها انصراف داده اند و زیر بار این رای جنحالی و سیاسی که از جنبه های اقتصادی نیز توجیه پذیر و قابل دفاع نیست، نرفتند.

بعضی سایت های عربی مثل ارم نیوز، کورة آنلاین و شبکة ابوظبی تاکید کردند که این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها شامل لیگ قهرمانان آسیا نمی‌شود، بلکه هرگونه بازی در چارچوب فوتبال آسیا در زمین ایران تا اطلاع ثانوی ممنوع است و به این ترتیب این تصمیم شامل بازی های ملی شده و دامنه آن گسترده‌تر است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
تصاویر
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار