کد خبر: ۱۱۲۶۹
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۲
مشترکانی که مصرف آن‌ها در چارچوب الگوی مصرف است محاسبه گازبهای امسال آن‌ها نسبت به سال قبل تفاوتی نخواهد داشت، اما گازبهای مشترکان در دو پله دوم و سوم به ترتیب با ۳۰ و ۵۰ درصد، افزایش قیمت خواهد داشت

نقره‌داغ قبوض گازی قبل از یخ‌بندان!؛ قبوضی که در هوای زیر ۲۰ درجه مشترکان را شوکه کرد

مخاطب ۲۴،قبوض برخی مشترکین گاز استان در شرایطی به مبالغ پنج و هشت میلیون رسیده که هنوز قبوض گاز دوره یخ بندان دی ماه صادر نشده است.

 

به گزارش خراسان، دی ماه امسال برودت هوا به حدی بود که بخشی از استان را فلج کرد، ثبت دمای منفی ۲۹ درجه سانتی گراد در طول ۳۰ سال گذشته بی‌سابقه بوده است. به طور طبیعی در چنین شرایطی مصرف انرژی برای گرم کردن منازل، بیشتر خواهد شد و مردم چاره‌ای جز این که بخاری‌های منزلشان را مدت‌زمان طولانی‌تری در روز روشن نگاه‌دارند، ندارند.

وی خاطرنشان می‌کند: تعرفه گاز ۸ درصد از مشترکان در سه پله سوم نیز با افزایش ۵۰ درصدی صادر شده است. متاسفانه کمتر از ۲ درصد و به عبارتی۸/۱ درصد از مشترکان استان به‌عنوان بسیار پرمصرف در سه پله آخر جدول قرار دارند. این مشترکان حدود ۶ درصد کل گاز بخش خانگی را مصرف کرده اند و میانگین قبض‌های گاز آنان بالاتر از یک میلیون تومان است.

 

دشتی به سیاست حمایتی دولت از افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی اشاره می‌کند و می‌گوید: گاز بهای ۱۳۷ هزار مددجوی تحت پوشش نهاد‌های حمایتی که در سه پله اول جدول مصرفی قرار داشتند با رقمی معادل ۳۵ میلیارد ریال رایگان صادر شد. همچنین ۱۰۱ هزار مشترک نیز با مشارکت در پویش «هر خانه یک اتاق گرم» و کاهش مصرف گاز در امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل مشمول قبض رایگان یا تخفیف به ارزش مجموع ۱۳ میلیارد ریال شدند.

رئیس خدمات فنی و فروش عمده گاز شرکت گاز استان درباره این موضوع که یک مشترک که در اقلیم ۳ و بر اساس میانگین دمای ۳ تا ۴ درجه در فصل سرما باید گاز مصرف کند و بر همین اساس تعرفه برای او تعریف شده امسال به‌ناچار به دلیل برودت هوای منفی ۲۰ درجه عملاً در گروه یک قرار گرفته است، آیا نباید قبض این ماه یخ بندان را به‌صورت استثنا بر اساس اقلیم شماره یک برای این مشترک محاسبه کرد؟ می‌گوید: قبوض همه مشترکان قابل بررسی است و مشترکی که ۱۵۰۰ مترمکعب گاز مصرف کرده قاعدتاً مصرف طبیعی نداشته است. از سویی مطالعات تعیین اقلیم توسط سازمان هواشناسی انجام می‌شود و شرکت گاز در آن دخیل نیست.

 

وقتی قبوض گاز مشترکان قبل از یخ بندان و دمای منفی ۲۰ درجه به مبالغ ۵ میلیون تومان رسیده است باید دید قبوض جدید این مشترکان که به طور طبیعی مصرف گاز آن‌ها در این دوره افزایش داشته است به چه مقدار خواهد رسید و آیا توان پرداخت آن را دارند

منبع خراسان

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
عین‌الله، پدر رامین رضاییان کیست؟ | معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور | اعطای بیش از ۲۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند عین‌الله، پدر رامین رضاییان کیست؟ | معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور | اعطای بیش از ۲۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری را می‌خوانید.
شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است را می‌خوانید.
از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! | مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ است را می‌خوانید.
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار