کد خبر: ۱۱۱۶۱
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
مدیرعامل شستا در هم اندیشی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه
مدیرعامل گفت: امروز سرمایه شستا ۲۷۰ همت است که براساس برنامه‌ریزی‌ها باید در سال ۱۴۰۵ به ۱۰۰۰ همت برسد و این شدنی است.

نسخه شفابخش اقتصاد کشور، اقتصاد مردم پایه است

به گزارش مخاطب ۲۴ به نقل از سازمان تامین اجتماعی ؛ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) در همایش هم اندیشی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه که با موضوع افق بهره وری و اشتغال برگزار شد، با اشاره اهمیت مردمی کردن اقتصاد گفت: نسخه شفابخش اقتصاد کشور، اقتصاد مردم پایه است. امروز ۱۰ درصد GDP کشور تحت مدیریت شرکت‌ها و صندوق‌های سرمایه گذاری زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. اگر ما بتوانیم در طول مدت ۴ سال به سمت مردمی شدن اقتصاد تحت مدیریت مجموعه برویم یعنی ۱۰ درصد GDP کشور را مردمی کرده ایم.

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رییس جمهور در خصوص تحول و برنامه تحولی تشریح کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند تحول یعنی تغییر عمیق. ایشان در جلسات متعددی بر بازسازی انقلابی تاکید داشتند و با توجه به مفاهیمی که بیان داشتند، بازسازی انقلابی یعنی حرکت بنیادی، عقلانی، خردمندانه و مبتنی بر اندیشه همه‌گیر نه حرکت بی هوا و بی حساب. اگر بر این محور حرکت نکنیم بازنده خواهیم بود. این مهم باید در همه عرصه مدیریت‌های کشور باید انجام شود.
وی افزود: بازسازی انقلابی و تحول بر ۳ پایه آسیب‌شناسی، برنامه‌ریزی و هدایت صورت می‌پذیرد.

مدیرعامل شستا با اشاره به لزوم برنامه ریزی تحولی اظهارداشت: آسیب‌شناسی خوبی ناظر به فرصت ها، ضعف ها، تهدید‌ها و قوت‌ها در بدنه وزارت خانه صورت پذیرفته است، اما برنامه ریزی مناسبی برای برون رفت از چالش‌ها به صورت مستند پیش روی ما نیست.
این هدایت باید متمرکز و متوجه تحول اقتصادی در قابل برنامه تحولی صورت پذیرد.
وی با اشاره به برنامه‌ریزی تحولی در شستا گفت: در شستا در مدت ۱۰ ماه اخیر با همکاری مقام عالی وزارت و معاونین ایشان، یک برنامه تحولی با گام‌های یک، دو و پنج ساله ناظر به تغییر، تحول و تعالی آماده شده است. اگر چه از روز نخست پذیرش مدیریت این شرکت بزرگ کار را آغاز کردیم، اما اجرای تمام و کمال آن نیاز به تاکیدات و همکاری‌های نزدیک در سازمان و وزارت خانه دارد.

مدیرعامل شستا افزود: ۲۱ راهبردی تحولی مشخص شده است و مبتنی بر این راهبرد‌ها به ۳ مقوله چیستی، چرایی و چگونگی پرداخته شده است. امروز سرمایه شستا ۲۷۰ همت است که براساس برنامه‌ریزی‌ها باید در سال ۱۴۰۵ به ۱۰۰۰ همت برسد و این شدنی است.

بازیان با اشاره به چالش‌ها و معضلات پیش روی شستا تصریح کرد: عدم ثبات مدیریت در بنگاه‌های ما یکی از معضلات اساسی است. همه مدیرانی ک به شستا آمده و رفته اند همه مدیران قابلی بودند و باید پرسید علت این حجم از تغییرات چیست؟ شستا نباید سیاسی اداره شود. ما بنگاه‌های اشتغال زا هستیم نه اقتصاد محور. ما باید دنبال تولید محصولات استراتژیک بریم نه هر محصولی. همچنین فرایند انتصاب در وزارت خانه بسیار طولانی بوده است در حالی که این مسئولیت به شرکت‌ها و هیئت مدیره‌ها تعلق دارد.

شایسته ذکر است اولین همایش هم اندیشی مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان‌های تابعه با موضوع افق بهره وری و اشتغال به مدت ۲ روز در تاریخ ۲۹ و ۳۰ دی ماه در سالن هفده شهریور ایم وزارت خانه برگزار شد.

 
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مجازات آنی سارق موبایل در خیابان + فیلم title
قربانی با حمله ای برق آسا سارق موبایل را در خیابان غافلگیر و به سزای عملش رساند.
سفر خارجی ناخواسته کودک بنگلادشی حین قایم موشک بازی در بندر! فیلم title
پسر بنگلادشی که در کانیتنر یک کشتی در حین بازی قایم موشک بازی پنهان شده بود ناخواسته از یک کشور خارجی سر درآورد.
حمله مرگبار سگ ولکرد به کودک ۴ ساله + فیلم title
کودک ۴ ساله در مقابل خانه در حال بازی بود که مورد حمله سگ ولگرد قرار گرفت.
بازی با مار سمی، مرد جوان را به کام مرگ فرستاد + فیلم title
مرد جوان هندی که قصد گرفتن سلفی با مار سمی را داشت بر اثر حمله ناگهانی مار جانش را از دست داد.
ویدئویی پربازدید از فرار غواص از حمله کوسه بزرگ title
ویدئوی خوش شانسی یک غواص از حمله مرگبار کوسه در اعماق اقیانوس به ویدئویی داغ تبدیل شده است.
برگزیده
همسر بازیگر سرشناس کیست؟| میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان| اظهارات جنجالی گوگوش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اظهارات جنجالی گوگوش در مورد مسعود کیمیایی، روسیه در جنگ از بمب خلا استفاده کرده است، میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان، چرا صورت حاجی فیروز سیاه است؟ را می‌خوانید.
گشتی در موزه «خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی title
«خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی بود که سبک نقاشی او در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار می‌گرفت. بهترین آثار او در فضای باز نقاشی شده‌اند و ساحل آفتابی والنسیا را به زیبایی به تصویر می‌کشند. عمده شهرت «سورولا» برای نقاشی‌های ماهرانه‌اش از مردم و مناظری است که زیر نور درخشان خورشید سرزمین مادری‌اش به تصویر کشیده شده‌اند.
تصاویر بارش برف ۲ متری در ژاپن title
برف ژاپن؛ در منطقه هیجیوری ژاپن ۲۲۳ سانتیمتر برف باریده است که به منزله یک رکورد در بارش برف در ماه دسامبر است.
مهران غفوریان: قرار بود دختر باشم + فیلم title
صحبت های مهران غفوریان درباره خانواده خود را بشنوید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار