کد خبر: ۱۰۸۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۳

وزیر اقتصاد امضای طلایی خود را حذف کرد

به گزارش مخاطب ۲۴به نقل از روابط عمومی بیمه ایران :دکتر خاندوزی در حاشیه هفتاد و سومین جلسه هیات مقررات زدایی و درگفت و گو با خبرنگاران رسانه‌های کشور با اعلام خبر حذف امتیاز ویژه مدیران دولتی در زمینه عضویت در جامعه حسابداران رسمی کشور بدون گذراندن آزمون گفت: این روال در ۱۴ سال گذشته ادامه داشت که با پیشنهاد وزارت اقتصاد و تصویب هیات دولت از این به بعد مدیران دولتی نیز مثل سایر متقاضیان باید در آزمون شرکت کنند.

وی در ادامه گفت: یکی از مسائلی که منتقدین مطرح می‌کردند و به عنوان امتیاز ویژه و یا امضای طلایی در حوزه حسابرسی و حسابداری کشور مطرح بود، این بود که در آیین نامه تعیین صلاحیت حسابرسان رسمی کشور برای مدیران دولتی که ده سال و یا بیشتر سابقه فعالیت در این حوزه داشتند، این اختیار به وزارت امور اقتصادی و دارایی و هیئت تشخیص داده شده بود که این مدیران بتوانند بدون گذراندن آزمون حسابدار رسمی شوند.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه روند در تمام ۱۴ سال گذشته وجود داشت، افزود: وزارت اقتصاد و دولت بر این باور است که خود دولت باید برای رفع امتیاز‌های ویژه و رانت‌هایی که در اقتصاد وجود دارد، پیشگام باشد و شفافیت و دسترسی برابر را برای تمام فعالان اقتصادی در نظر بگیرد.

دکتر خاندوزی خاطرنشان‌کرد: بر همین اساس، وزارت اقتصاد این پیشنهاد را مطرح کرد که این امتیاز ویژه در آیین نامه دولت حذف شود و مدیران دولتی نیز همانند سایر فعالان اقتصادی برای عضویت در جامعه حسابداران رسمی کشور امتحان داده و قبول شوند.

وزیر اقتصاد افزود: این پیشنهاد وزارت اقتصاد از سوی هیئت دولت تایید و تصویب شد و امیدواریم این دسته از اقدامات که نشان دهنده شروع اصلاحات اقتصادی از داخل خود دولت و همچنین اختیارات دستگاه‌های دولتی است تداوم یافته و به حرکت در مسیر شفافیت و مبارزه با تعارض منافع مدیران و رانت‌هایی که در برخی دستگاه‌ها به عنوان امضای طلایی وجود دارد، کمک کند.

وزیر اقتصاد در پایان افزود:این قبیل رفع امتیازات و رانت‌ها هم به بازگشت اعتماد به جامعه فعالان اقتصادی کمک خواهد کرد و هم منجر به پایبندی بیشتر به معیار‌های واقعی و دقیق شده و از اعمال سلیقه و نفوذ از ناحیه مدیران دولتی نیز پیشگیری می‌کند.

 
برچسب ها: بیمه ایران
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مجازات آنی سارق موبایل در خیابان + فیلم title
قربانی با حمله ای برق آسا سارق موبایل را در خیابان غافلگیر و به سزای عملش رساند.
سفر خارجی ناخواسته کودک بنگلادشی حین قایم موشک بازی در بندر! فیلم title
پسر بنگلادشی که در کانیتنر یک کشتی در حین بازی قایم موشک بازی پنهان شده بود ناخواسته از یک کشور خارجی سر درآورد.
حمله مرگبار سگ ولکرد به کودک ۴ ساله + فیلم title
کودک ۴ ساله در مقابل خانه در حال بازی بود که مورد حمله سگ ولگرد قرار گرفت.
بازی با مار سمی، مرد جوان را به کام مرگ فرستاد + فیلم title
مرد جوان هندی که قصد گرفتن سلفی با مار سمی را داشت بر اثر حمله ناگهانی مار جانش را از دست داد.
ویدئویی پربازدید از فرار غواص از حمله کوسه بزرگ title
ویدئوی خوش شانسی یک غواص از حمله مرگبار کوسه در اعماق اقیانوس به ویدئویی داغ تبدیل شده است.
برگزیده
همسر بازیگر سرشناس کیست؟| میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان| اظهارات جنجالی گوگوش title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند اظهارات جنجالی گوگوش در مورد مسعود کیمیایی، روسیه در جنگ از بمب خلا استفاده کرده است، میزان فوق‌العاده ویژه معلمان و فرهنگیان، چرا صورت حاجی فیروز سیاه است؟ را می‌خوانید.
گشتی در موزه «خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی title
«خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی بود که سبک نقاشی او در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار می‌گرفت. بهترین آثار او در فضای باز نقاشی شده‌اند و ساحل آفتابی والنسیا را به زیبایی به تصویر می‌کشند. عمده شهرت «سورولا» برای نقاشی‌های ماهرانه‌اش از مردم و مناظری است که زیر نور درخشان خورشید سرزمین مادری‌اش به تصویر کشیده شده‌اند.
تصاویر بارش برف ۲ متری در ژاپن title
برف ژاپن؛ در منطقه هیجیوری ژاپن ۲۲۳ سانتیمتر برف باریده است که به منزله یک رکورد در بارش برف در ماه دسامبر است.
مهران غفوریان: قرار بود دختر باشم + فیلم title
صحبت های مهران غفوریان درباره خانواده خود را بشنوید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار