کد خبر: ۹۹
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۸
لندن - ایرنا - «نیکولاس هاپتون» کاردار انگلیس در تهران روز جمعه ضمن ابراز خرسندی از سفر محمد جواد ظریف وزیرخارجه کشورمان به لندن، آینده روابط ایران و انگلیس را مثبت ارزیابی کرد.

سایت تدابیر به نقل از ایرنا، نیکولاس هاپتون، به خبرنگار ایرنا در لندن گفت: سفر آقای ظریف به انگلیس در این برهه زمانی که به دنبال سفر فیلیپ هاموند در آگوست سال گذشته میلادی برای بازگشایی سفارت انگلیس در تهران صورت می‌گیرد گامی مثبت است.

وی افزود: این اقدام گامی دیگر در جریان عادی سازی روابط میان ایران و انگلیس به شمار می‌رود.

کاردار انگلیس نیز تایید کرد که صدور ویزا در سفارت این کشور در تهران در اولین زمان ممکن شروع خواهد شد
ظریف و فیلیپ هاموند وزیران خارجه ایران و انگلیس روز جمعه در لندن تایید کردند که صدور ویزای سفارتخانه‌های دو کشور در تهران و لندن در آینده نزدیک آغاز می‌شود.
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای حضور در اجلاس بین المللی کمک به سوریه به لندن سفر کرده بود، شامگاه جمعه پس از دو روز کاری بسیار فشرده، لندن را به مقصد تهران ترک کرد.

ظریف در دو روز گذشته علاوه بر شرکت در نشست یک روزه سوریه و انجام دیدار‌هایی در حاشیه این اجلاس و نیز دیدار‌هایی با مقامات انگلیس، در دو مرکز تحقیقاتی در لندن نیز حضور یافت و به تشریح مواضع تهران در قبال مسایل منطقه‌ای و بین المللی و نیز ابعاد مساله برجام پرداخت.
ظریف روز جمعه نیز با استفاده از فرصت ایجاد شده، با مقامات انگلیس دیدار‌ها و گفتگو‌های متعددی داشت که محور آن‌ها مسایل دوجانبه، مسایل منطقه‌ای و اجرایی شدن برجام از جمله رفع موانع همکاری‌های بانکی بود.

نیکولاس هاپتون سفیر سابق انگلیس در یمن و قطر، آذر ماه گذشته به عنوان جانشین آجی شارما، کارش را به عنوان کاردار انگلیس در تهران آغازکرد.

هاپتون پس از انتصاب به عنوان کاردار ثابت انگلیس در صفحه توییتری اش عنوان کرد که به دنبال تقویت روحیه همکاری میان ایران و انگلیس است و افزود: امید است که به زودی دو کشور سفیرهایشان را معرفی کنند.

هاپتون پیش از ورود به تهران گفته بود: «از این که به عنوان کاردار در جمهوری اسلامی ایران مشغول به فعالیت می‌شوم، خوشحال هستم. امیدوارم برای دو کشور ایران و انگلیس این امکان فراهم شود که روابط به سطح سفرا ارتقا یابد و من از این مسئله خرسند خواهم شد. '

هاپتون افزود: ما امیدواریم به دنبال بازگشایی سفارتخانه‌ها ارتقا مثبت این روابط را تداوم بخشیم. من بی صبرانه در پی مشارکت دو کشور در شکل گیری دور جدیدی از همکاری‌ها هستم.»

نام:
ایمیل:
* نظر: