کد خبر: ۹۳۰۴
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۱
اسماعیل فلاحی، مدیر بیمه های خودرو شرکت بیمه آرمان، اظهارکرد: در قانون بیمه شخص ثالث، هیچ سقف سنی برای بیمه کردن وسایل نقلیه مشخص نشده و شرکت های بیمه ای مکلف هستند که تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی که توسط پلیس راهور پلاک شده اند را تحت پوشش بیمه نامه شخص ثالث قرار دهند.

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی بیمه آرمان؛ فلاحی گفت:گاهی برخی از شرکت‌های بیمه‌ای برای اینکه مدیریت ریسک کنند خودرویی را که پرریسک و اسقاطی است، بیمه نکنند، اما این خلاف قانون است و اگر نهاد ناظر این موضوع را بررسی کند دچار مشکل خواهند شد.

بیمه نکردن خودروهای با عمر بالا توسط شرکت های بیمه تخلف است

وی، با بیان اینکه شرکت‌های بیمه‌ای مکلف به صدور بیمه شخص ثالث برای تمامی وسایل نقلیه دارای پلاک هستند، افزود: شرکت‌ها می‌توانند از وسایل نقلیه‌ای که بیش از ۱۵ سال از سال ساخت آن‌ها گذشته، به ازای هر سال مازاد بر ۱۵ سال، سالی ۲ درصد آن هم تا سقف حداکثر ۲۰ درصد اضافه نرخ بگیرند.

مدیر بیمه‌های خودرو شرکت بیمه آرمان، تصریح کرد: اگر خودرویی ۶۰ سال هم کار کرده باشد بازهم همان ۲۰ درصد اضافه نرخ را بابت فرسودگی پرداخت می‌کند و تخفیفات سنوات عدم خسارت هم می‌تواند بگیرد.

فلاحی، خاطرنشان کرد که شرکت‌های بیمه بازرگانی تابع قوانین و مقررات خاص خود بوده و مکلف هستند که هروسیله نقلیه‌ای را که از سمت پلیس راهور پلاک می‌شود، بیمه کنند، زیرا قانون می‌گوید تمامی وسایل نقلیه موتوری زمینی و ریلی باید دارای پوشش بیمه‌ای باشند.

وی، با اشاره به نرخ نامه‌ای که اخیرا برای وسایل نقلیه ریلی مشخص شده، گفت: درجلسه اخیرسندیکای بیمه گران ایران مشخص شده که تاکنون هیچ شرکت بیمه‌ای به این موضوع ورود نکرده و درحال حاضر درخواستی برای صدور بیمه نامه شخص ثالث وسایل نقلیه ریلی برای شرکت‌های بیمه‌ای نیامده، اما همه شرکت‌ها این بیمه نامه را نیز در سیستم‌های خود تعریف کرده اند.

فلاحی، با بیان اینکه درحال حاضر موتور سیکلت‌های سه چرخ و ساید کار‌ها هم بیمه نیستند، ادامه داد: وسایل نقلیه‌ای که از سمت پلیس راهور به عنوان وسلیه نقلیه استاندارد معرفی نشود بیمه هم نمی‌شوند.

وی، اظهارکرد: در بیمه نامه شخص ثالث، صنعت بیمه نمی‌تواند انتخاب کند که کدام وسیله نقلیه را بیمه کند یا نکند، اما در بیمه بدنه اتومبیل می‌تواندبرای خودرو‌ها محدودیت سنی بگذارد.

مدیر بیمه‌های خودرو شرکت بیمه آرمان، افزود: در بیمه بدنه اتومبیل می‌شود فرانشیز مازاد گذاشت، زیرا صدور این بیمه نامه و تعیین نرخ در اختیار مدیریت شرکت است و در آیین نامه ۵۳ و ۷۱ در این زمینه سکوت شده که به آیین نامه ۹۴ و حاکمیت هر شرکتی مربوط است.

فلاحی، گفت: صنعت بیمه در خصوص اینکه خودرو‌های اسقاطی چه تاثیری در میزان وقوع و تشدید خسارت دارند آسیب شناسی عمیقی انجام نداده است.

وی، ادامه داد: ممکن است یک خودرو به لحاظ ماهیت کارت، ازجمله مواردی باشد که قابلیت اسقاط شدن دارد، ولی مالک خودرو با هزینه و تعویض وسایل مصرفی خودرو در وضعیت خوبی است، درنتیجه منجر به افزایش خسارت در صنعت بیمه نخواهد شد.

مدیر بیمه‌های خودرو شرکت بیمه آرمان، اذعان داشت که ممکن است تاریخ ساخت یک خودرو کمتر از ۱۵ سال باشد، اما در حد یک خودروی اسقاطی باشد و این آسیب شناسی‌ها و ارزیابی ریسک انجام نشده که بدانیم این خودرو‌ها چه تاثیری در میزان خسارت دارند.

به گفته فلاحی، بیمه مرکزی و پژوهشکده بیمه می‌توانند به این موضوع ورود کنند و آسیب شناسی انجام دهند و مقالات و گزارش‌هایی تهیه شود که برای بیمه مرکزی هم یک نقشه راه باشد تا بتواند با استناد به این مقالات در نرخ‌ها تجدید نظر کند.

وی، تاکید کرد که هر وسیله نقلیه زمینی موتوری باید بیمه شخص ثالث شود و اگر شرکت‌های بیمه خصوصی آن را بیمه نکنند، شرکت بیمه ایران که دولتی است مکلف است که آن را بیمه کند و در هرصورت این ریسک از صنعت بیمه خارج نمی‌شود و در همان چرخه باقی می‌ماند

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
بازی با مار سمی، مرد جوان را به کام مرگ فرستاد + فیلم title
مرد جوان هندی که قصد گرفتن سلفی با مار سمی را داشت بر اثر حمله ناگهانی مار جانش را از دست داد.
ویدئویی پربازدید از فرار غواص از حمله کوسه بزرگ title
ویدئوی خوش شانسی یک غواص از حمله مرگبار کوسه در اعماق اقیانوس به ویدئویی داغ تبدیل شده است.
مرد برزیلی برای تست خانواده اش، مرگش را جعل کرد! + فیلم و عکس title
اقدام عجیب یک مرد برزیلی در جعل مرگش به سوژه های این کشور تبدیل شده است.
نوشیدنی‌های خوشمزه برای پیشگیری از کمبود آهن title
آهن، یکی از املاح ضروری برای بدن است که در تشکیل گلبول‌های قرمز نقش دارد.
حقوق مدیرعامل اپل در سال ۲۰۲۳ چقدر خواهد بود؟ title
ارزش سهام تیم کوک برای سال ۲۰۲۲ میلادی، ۷۵ میلیون دلار بود، در حالی که در سال جاری، این رقم به ۴۰ میلیون دلار خواهد رسید.
برگزیده
گشتی در موزه «خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی title
«خواکین سورولا» نقاش اسپانیایی بود که سبک نقاشی او در زیرمجموعه امپرسیونیسم قرار می‌گرفت. بهترین آثار او در فضای باز نقاشی شده‌اند و ساحل آفتابی والنسیا را به زیبایی به تصویر می‌کشند. عمده شهرت «سورولا» برای نقاشی‌های ماهرانه‌اش از مردم و مناظری است که زیر نور درخشان خورشید سرزمین مادری‌اش به تصویر کشیده شده‌اند.
تصاویر بارش برف ۲ متری در ژاپن title
برف ژاپن؛ در منطقه هیجیوری ژاپن ۲۲۳ سانتیمتر برف باریده است که به منزله یک رکورد در بارش برف در ماه دسامبر است.
مهران غفوریان: قرار بود دختر باشم + فیلم title
صحبت های مهران غفوریان درباره خانواده خود را بشنوید.
چرا سود سهام عدالت ۱۴۰۱ واریز نشده یا کم واریز شده؟ title
رئیس سازمان بورس گفت: سهامداران عدالت برای دریافت سود، حتما باید اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل کرده باشند.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار