کد خبر: ۹۳۰۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۰
پیش بینی بورس فردا ۷ آذر ۱۴۰۱: از منظر تکنیکی افت شاخص کل در معاملات امروز در سطحی نیست که بتواند مسیر حرکت بازار را مشخص کند و بازار به یک کندل قوی صعودی و یا نزولی احتیاج دارد.

مخاطب ۲۴- به نقل از اکوایران؛ امروز ارزش معاملات بورس تهران حوالی ۳ هزار و ۳۸۴ میلیارد تومانی بود که از این رقم سهم معامات خرد در بازار بورس حدود ۲ هزار و ۱۱۴ میلیارد تومان شد که این رقم در نیمه اول بازار حوالی ۱۵۰۰ میلیارد تومان بود.

پیش بینی بورس فردا ۷ آذر ۱۴۰۱

اگر معاملات این روز‌های گروه خودرویی را از بازار کنار بگذاریم، بازار بورس تهران اعداد و ارقام کمتری را در خصوص ارزش معاملاتی به خود خواهد دید.

ارزش معاملات گروه خودرویی امروز حدود ۵۸۰ میلیارد تومان بود که با کسر از ۲ هزار و ۱۱۴ میلیارد تومان؛ سهم سایر گروه‌ها از ارزش معاملاتی نزدیک به ۱۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود که این رقم نشان از سکوت بازار در این روز‌ها است.

بازار نیم نگاهی به قیمت فردای نفت خواهد داشت تا ببیند نفت فردا را چگونه آغاز خواهد کرد؟ نفتی که قرار است با بیانه اتحادیه اروپا سقف قیمتی جدیدی را برای خرید از روسیه ثبت کند. البته این موضوع به طور مشخص از پنجم دسامبر تعیین تکلیف می‌شود.

موضوع دیگری که این روز‌ها در بازار و قبل از بودجه مورد بحث اهالی بازار سرمایه است میزان حقوق دولت در خصوص معادن است که این موضوع را هم بهرام شکوری رییس انجمن مس ایران در برنامه بولتن اکوایران مطرح کرده و معتقد است نگاه غیرکارشناسی به حقوق دولتی می‌تواند معادن را تعطیل کند. همچنین به زمزمه‌هایی که در خصوص حقوق دولتی معادن در بودجه سال آینده شکل گرفته، پرداخته است.

 

در بازار امروز هر چقدر که خودرویی‌ها تلاش کردند تا بازار را مثبت کنند از سمت دیگر گروه‌های دیگر بازار در تلاش برای منفی و اصلاح بازار بودند. از نگاه تکنیکالی که شاخص را بررسی می‌کنیم افت امروز نیز در حدی نیست که بتواند مسیر حرکت بازار را مشخص کند و بازار به یک کندل قوی صعودی و یا نزولی احتیاج دارد.
هرچند که شاخص کل بورس تهران از سقف قیمتی چند هفته خود حدود ۱.۵ درصدی افت کرده است (از نظر مقداری ۲۰ هزار واحد)، اما هنوز استاندارد‌های تکنیکالی برای اصلاح را تایید نکرده است و این افت در حد یک نوسان برای تکنیکالیست‌ها تلقی می‌شود.

پیش بینی بورس فردا ۷ آذر ۱۴۰۱
اما شاخص کل هم وزن همچنان و با آرامش خاصی درحال افزایش است که این موضوع در خلاف جهت اندیکاتور RSI است که یکی از نشانه‌های واگرایی محسوب می‌شود.

در نمودار شاخص هم وزن میانگین‌های ۲۰۰ روزه و ۵۵ روزه با هم در یک نقطه به تلاقی رسیدند، که این موضوع می‌تواند نقطه امیدی برای رهایی از واگرایی ایجاد شده باشد و شاخص هم وزن با این سیگنال تکنیکالی به مسیر صعودی خود ادامه دهد.

اما به دلیل ارزش معاملاتی پایین در بازار سرمایه خطای این موارد بسیار بالا می‌رود چرا که با مقادیر کم ارزش معاملاتی نمی‌توان در خصوص قطعیت و یا عدم قطعیت یک موضوع صحبت کرد. چرا که هنوز خریداران و فروشندگان وارد میدان نبرد نشده‌اند و تنها نظاره‌گر بازار هستند و ظاهرا اهالی بازار نقد بودن را ترجیح می‌دهند.

پیش بینی بورس فردا ۷ آذر ۱۴۰۱

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
اخبار داغ
مهارت دیدنی پلنگ برفی در تعقیب و شکار طعمه در صخره شیب دار!+ فیلم title
ویدئویی از مهارت تماشایی پلنگ در تعقیب طعمه در صخره شیب دار مورد توجه کاربران قرار گرفته است.
لحظه احساسی آزادی مردی که ۳۴ سال به اشتباه در زندان بود! + فیلم title
مرد فلوریدایی که به اشتباه به جرم سرقت محکوم شده بود پس از ۳۴ سال از زندان آزاد شد.
کوسه یک دختر نوجوان استرالیایی را کشت title
دختر نوجوان استرالیایی که با دیدن دلفین ها به داخل یک رودخانه پریده بود مورد حمله کوسه قرار گرفت.
لحظه وحشتناک سقوط دانشجو از طبقه ششم خوابگاه + فیلم (۱۶+) title
در این مطلب ویدئوی سقوط دانشجوی هندوستانی از طبقه ششم یک خوابگاه را ببینید.
حرکت زیبای خبرنگار ترک حین وقوع پس لرزه در گزارش زنده تلویزیون + فیلم title
خبرنگار تلویزیون ترکیه در حین گزارش زنده تلاش کرد تا یک دختربچه را که با وقوع پس لرزه دچار وحشت شده بود آرام کند.
برگزیده
عین‌الله، پدر رامین رضاییان کیست؟ | معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور | اعطای بیش از ۲۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند عین‌الله، پدر رامین رضاییان کیست؟ | معرفی و اطلاعات کامل سریال آکتور | اعطای بیش از ۲۰ هزار فقره تسهیلات مسکن روستایی در سال جاری را می‌خوانید.
شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند شرایط فروش ارز در نوروز اعلام شد | مرگ ناگهانی داماد وسط جشن عروسی! + فیلم | اکبرپور: استقلال بهترین تیم لیگ برتر است را می‌خوانید.
از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند از دو کیلومتری این خوراکی‌ها رد نشوید | ویدئویی حیرت انگیز از یک دره گل شگفت انگیز در ژاپن! | مسمومیت دانش‌آموزان یک جنایت بزرگ است را می‌خوانید.
بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند title
در بسته خبری امروز «مخاطب ۲۴» تیتر‌هایی مانند بلایی که مردم این شهر بر سر سیاستمداران مغضوب می‌آورند! + فیلم | بمب‌های هوشمند به اوکراین رسیدند را می‌خوانید.
صفحه خبر بالای آخرین اخبار