اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۲۳۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۶
روسیه برای نخستین بار تصویری دقیق از موشک قدرتمند سارمات آراس - ۲۸ یا شیطان ۲ را برای جهانیان به نمایش گذاشت.

مخاطب ۲۴- به نقل از خبرآنلاین؛ سارمات آر اس - ۲۸ را قدرتمندترین موشک قاره‌پیمای جهان است که توانایی حمل چندین کلاهک هسته‌ای را دارد. این موشک با فناوری هدف‌گیری مستقل چندگانه را می‌توان سهمگین‌ترین سلاح زرادخانه اتمی روسیه نامید.

نمایش داخل قوی‌ترین موشک اتمی‌ روسیه! + عکس
هنوز مشخص نیست که چرا روس‌ها اکنون تصمیم به رونمایی از پیلود باس این موشک بالستیک قاره‌پیما گرفته‌اند، اما آنطور که در تصاویر منتشر شده آشکار است، پیلود باس موشک توانایی جا دادن ۱۴ کلاهک هسته‌ای به صورت دو دسته ۷ تایی را دارد.

نمایش داخل قوی‌ترین موشک اتمی‌ روسیه! + عکس

تصاویر پیلود باس این موشک بالستیک را نخستین بار دیمیتری کورنف کارشناس نظامی روس در توییتر منتشر کرد و پس از آن در رسانه‌های دیگر دست به دست شد. پیلود باس بخش بالایی موشک است که مستقیم به سیستم هدایت آن وصل است. روسیه مدعی است که موشک بالستیک قاره‌پیمای سارمات از نظر برد، سرعت و دقت هدف‌گیری در جهان بی‌نظیر است.

نمایش داخل قوی‌ترین موشک اتمی‌ روسیه! + عکس

 

سارمات آراس - ۲۸ یا شیطان ۲ موشک قاره‌پیمای استراتژیک
با نگاهی به ابعاد حیرت‌انگیز موشک سارمات می‌توان پی برد که چرا کشور‌های غربی به آن لقب شیطان داده‌اند. این موشک قاره‌پیمای سوخت مایع با ۳ متر قطر و ۳۵ متر طول نزدیک به ۲۲۰ تن وزن دارد.

این موشک که قرار است جایگزین موشک R-۳۶ در زرادخانه استراتژیک روسیه شود، با بیشینه برد ۱۸۰۰۰ هزار کیلومتری با سرعت سرسام‌آور ۲۵ هزار کیلومتر در ساعت به هدف می‌رسد.


نمایش داخل قوی‌ترین موشک اتمی‌ روسیه! + عکس
یکی از مزیت‌های سیستم هدف‌گیری مستقل چندگانه کلاهک این موشک امکان مجهز شدن به سر‌های جنگی طعمه است که می‌تواند برای فریب دادن سیستم‌های پدافندی مورد استفاده قرار گیرد.
این موشک از مکانیسم شلیک سرد استفاده می‌کند در زرادخانه موشکی روسیه امری معمول است. این مکانیسم باعث می‌شود که سیلوی محل استقرار موشک پس از پرتاب دوباره با سرعت قابل استفاده شود.

در روش شلیک سرد موشک توسط نیروی گازی که توسط یک ژنراتور گاز تولید می‌شود به سمت بالا شلیک شده و پس از طی مسافتی به صورت عمودی و دور شدن از محل پرتاب پیشرانش روشن می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار