اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۲۳۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۴
در ادامه تازه سنت سال‌های اخیر مبنی بر گرامی داشت بیستم آبان ماه (روز کیش) که به واقع روزی ماندگار در تاریخ این کهن دیار محسوب می‌شود، ابتکاری نو اندیشیده شد و آن اضافه شدن جشنواره‌ای شاد و مفرح تحت عنوان «هفته کیش» در تقویم گردشگری جزیره کیش بود.

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش؛فارغ از تمام نقد‌ها و مشکلات که مرور دقیق و بی کم و کاست آنها، لازمه پیشرفت، تداوم پویایی و بهبود مستمر رویکرد‌های آتی سازمان منطقه آزاد کیش در حوزه گردشگری است، هفته کیش ۱۴۰۱ دارای نوآوری‌ها و دستاورد‌هایی بود که مرور کوتاه و گذرای آن‌ها هدف اصلی این نوشتار محسوب می‌شود.

مروری بر دستاوردهای هفته کیش / نسخه های امیدبخش
سامانه اطلاع رسانی یکپارچه
در هفته کیش ۱۴۰۱ از سامانه‌ای یکپارچه برای اطلاع رسانی رویدادها، برنامه‌ها و تخفیف‌های جوامع صنفی مختلف استفاده شد. گردشگران و کیشوندان می‌توانستند با مراجعه به سامانه اطلاع رسانی هفته کیش به آدرس day.kish.it از تمامی اتفاقات و رویداد‌های این هفته مطلع شوند. امری که به دغدغه‌مندان و ناظران امر فرصت داد تخفیف‌های این هفته را به تفکیک جوامع صنفی و با آدرس دقیق آن‌ها کنترل کرده و در خصوص صحت و واقعی بودن این تخفیف‌ها قضاوت کنند.
تقویم رویداد‌های کیش
یکی از اتفاقات مهم هفته کیش، رونمایی از سامانه تقویم رویداد‌های جزیره کیش به آدرس event.kish.ir بود. برای سال‌های سال جزیره کیش از وجود یک تقویم رویدادی قابل رویت جهت برنامه ریزی تورگردانان و گردشگران رنج می‌برد که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده این مهم محقق گردید. مهمترین دستاورد این اتفاق، امکان برنامه ریزی بلندمدت برای سفر به جزیره کیش است، امری که تا بیش از این امکان پذیر نبود.
نقشه جامع گردشگری کیش
یکی از اتفاقات مهم هفته کیش ۱۴۰۱، رونمایی از نقشه جامع گردشگری جزیره کیش بود. اتفاقی که بار دیگر رویکرد علمی سازمان برای عبور از بحران گردشگری جزیره کیش را ثابت کرد. بی تردید رونمایی از یک طرح کاربردی و قرار دادن آن در معرض قضاوت فعالان و صاحبنظران گردشگری جزیره اقدامی است که اراده و اهتمام جدی سازمان برای اجرایی سازی برنامه تحول گردشگری کیش را نشان می‌دهد.
تماشاخانه سیار
تماشاخانه سیار یکی از ابتکارات جدید معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بود که به مناسبت هفته کیش همراه با برنامه‌های شاد و متنوع برای کودکان و نوجوانان در نقاط مختلف جزیره کیش برپا شد. استقبال بی نظیر کودکان و نوجوانان جزیره از این تماشاخانه نشان داد که رویکرد نوآورانه معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان در مسیر درست و مطلوبی قرار دارد.
إحیای فرهنگسرای مرکزی
یکی از دیگر اتفاقات مهم هفته کیش، انتشار خبر مسرت بخش بازگشت فرهنگسرای مرکزی به آغوش هنرمندان و فعالان فرهنگی جزیره بود. فرهنگسرایی که فعال شدن آن نویدبخش روز‌هایی خوب برای فرهنگ و هنر جزیره زیبای کیش خواهد بود.
غوغای کلوپ داران
یکی از زیباترین صحنه‌های هفته کیش ۱۴۰۱ توسط کلوپ داران دریایی و در قالب مانور دریایی این عزیزان رقم خورد. پرواز پاراسل‌ها بر فراز آب‌های مقابل اسکله تفریحی، صحنه‌ای جذاب و خاطره انگیز را برای گردشگران این هفته رقم زد.
و، اما مهمترین دستاورد
بی تردید مهمترین دستاورد هفته کیش پس از حدود دو سال رکود ناشی از کرونا، بازگشت فضای همدلی و همکاری بین اعضای جوامع صنفی جزیره کیش بود.
کسانی که علی رغم تحمل سختی‌های بسیار طی دو سال اخیر حاضر شدند در اقدامی هماهنگ با تمامی ارکان گردشگری جزیره کیش، با برنامه‌های این هفته همراه شوند و نشان دهند که آرام آرام جزیره کیش به روز‌های زیبا و پررونق خود باز خواهد گشت.
قطعا سازمان هم قدر این همراهی را خواهد دانست و تشکیل بهنگام ستاد نوروزی ۱۴۰۲ با هدف هماهنگی و اطلاع رسانی به موقع و اثربخش رویداد‌ها و برنامه‌ها به گردشگران عزیز، تلاش همه جانبه سازمان برای اعتلای گردشگری جزیره کیش و حرکت به سمت نسخه‌های بکر و تازه را نشان می‌دهد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار