اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۲۲۹
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در گفتگوی زنده برنامه "رادیویی جام جهانی" گزارشی از چشم انداز حوزه گردشگری ورزشی این منطقه ارائه کردند.

مخاطب ۲۴- به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش؛ مهدی کشاورز صبح پنجشنبه سوم آذر در گفتگوی زنده رادیویی کیش "جزیره جهانی"، گفت: امسال برای نخستین بار طرح جامع گردشگری طراحی و رونمایی شده است.

گفتگوی زنده مهدی کشاورز در برنامه رادیویی کیش
کشاورز اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های موجود، یکی از ۱۶ حوزه فعالیت در صنعت گردشگری کیش، حوزه ورزشی است.
وی، افزود: جزیره کیش می‌تواند یک جزیره جهانی باشد و افتخار میزبانی شایسته بسیاری از بازی‌های ساحلی و دریایی را در این منطقه داشته باشیم.
به گفته کشاورز برگزاری المپیک ساحلی داخلی برای نخستین بار در اسفند امسال با حضور ۱۳ فدراسیون برنامه ریزی شده و سال‌های آینده نیز به صورت بین المللی این رویداد را برگزار می‌کنیم.
وی در خصوص رویداد‌های فوتبالی نیز با اشاره به ساخت و راه اندازی نخستین زمین چمن هیبریدی ایران در کیش اظهار داشت: با آماده سازی سه زمین بین المللی آمادگی لازم برای برگزاری تمام مسابقات تیم ملی و لیگ‌های برتر و همچنین اردو‌های تمرینی را داریم.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، تصریح کرد: در جهت توسعه گردشگری ورزشی پیست‌ها و ۱۴ کورت تنیس طراحی و اجرا شده همچنین سالن‌های اسکواش آقایان و بانوان به صورت جداگانه آماده میزبانی از مسابقات ورزشی است.
مهدی کشاورز خاطر نشان کرد: ۵ مسابقه ملی و بین المللی اسکواش و ۱۲ مسابقه ملی و بین المللی تنیس پیش رو داریم که یکی از آن‌ها مسابقات فیوچرز ۴۵ هزار دلاری است که در این زمینه اقدامات مربوط به برگزاری آن انجام شده است.
کشاورز بیان داشت: مجموعه ورزشی المپیک کیش در حال تکمیل و تجهیز شدن است و با پیگیری‌های لازم مقرر شده که آکادمی شماره ۲ المپیک در جزیره بنا نهاده شود.
وی در ادامه گفت: پس از بررسی و بازدید فدراسیون ناشنوایان از امکانات جزیره، برای المپیک ناشنوایان ۲۰۲۴ اعلام آمادگی کردیم، بنابراین با توجه به موارد عنوان شده، جزیره کیش در حوزه ورزشی و تفریحی می‌تواند یک جزیره جهانی در ایران، منطقه و بعد بین المللی باشد.
کشاورز در تشریح اقدامات صورت گرفته برای برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در جزیره کیش گفت: برای نخستین بار یادواره ۲ هزار شهید فوتبالیست کشور در کیش با پوشش خوب شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی برگزار شد.
به گفته کشاورز تعداد ۳ تلویزیون شهری در ۳ نقطه جزیره به همراه گزارش مستقیم گزارشگران خوب ایران تعبیه شده و ساکنان و گردشگران کیش می‌توانند با حضور در این فضا‌ها لحظاتی شاد و لذت بخشی را تجربه کنند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به برنامه‌های شاد و مفرح بین گزارش‌های فوتبال، اظهار داشت: تا پایان جام جهانی گزارش‌های مستقیم از رادیو جام جهانی پخش می‌شود و برای بازی‌های حساس و تیم‌هایی که طرفداران و هواداران بیشتری دارند همین فضا‌ها با برنامه‌های شاد و تفریحی در حوزه فوتبال همراه با مسابقات، موسیقی و جوایز پیش بینی شده است.
مهدی کشاورز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان از مردم سراسر ایران برای سفر به کیش دعوت کرد و گفت: هوای جزیره کیش در حال حاضر بهار ایران است، از هموطنان عزیز در جای جای کشور دعوت می‌کنم به کیش سفر کنند و از هوای پاک و عاری از آلودگی و اکسیژن خالص تا زیبایی و جاذبه‌های گردشگری کیش لذت ببرند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار