اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۱۸۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۵۸
در یک دیدار جذاب و دیدنی نماینده آسیا موفق شد آلمان قهرمان چهار جام جهانی را شکست دهد. جزییات نتیجه بازی آلمان ژاپن را بخوانید.

دو تیم آلمان و ژاپن نخستین بازی‌شان را در جریان رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مقابل یکدیگر آغاز کردند. نهایتا این بازی با کامبک شگفت‌انگیز ژاپن دو بر یک به نفع نماینده آسیا به پایان رسید.

نتیجه بازی آلمان ژاپن

مخاطب ۲۴- به نقل از شرق؛ مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، داوید رام، جاشوآ کیمیش، کای هاورتز، سرژ گنبری، توماس مولر، جمال موسیالا، نیکلاس سوله، ایلکای گوندوگان و نیکو اشلوتربرگ برای آلمان به میدان خواهند رفت.

ژاپن هم با شوئیچی گوندا، کو اتاکورا، یوو ناگاتومو، واتارو اندو، تاکفوسا کوبو، جونیا ایتو، دائچی کامادا، ائو تاناکا، هیروکی ساکای، مایا یوشیدا، دایزن مائدا پا به این دیدار خواهد گذاشت.

این بازی در استادیوم بین‌اللملی خلیفه در دوحه قطر برگزار شده و ایوان بارتون داور اهل سالوادور سوت آغاز این دیدار را راس ساعت به صدا درآورد.

نیمه اول

در دقیقه ۸ ضد حمله برق آسا و یک توپ ربایی فوق‌العاده از سامورایی‌ها. آن‌ها با سه پاس توپ را از میانه میدان به محوطه آلمان رساندند و مائدا هم به یک ضربه پای راست توپ را به تور چسباند، اما داور پرچمش را بالا برد تا شادی ژاپنی‌ها کوتاه شود.

در دقیقه ۱۶ کیمیش با یک ارسال کرنر دقیق و برای تیر دوم رودیگر را پیدا کرد و ضربه این مدافع به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

 

در دقیقه ۲۰ کار ترکیبی دیدنی بین گوندوگان و موسیالا در پشت محوطه ژاپن به شوت سنگین کیمیش به سمت دروازه آبی پوشان ختم شد، ولی گوندا توپ را دفع کرد. در برگشت توپ به گوندوگان رسید، اما ضربه این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت. البته کمک داور پیش از این موقعیت او را آفساید اعلام کرد.

در دقیقه ۲۷ حرکت خوب گنابری و مولر در جناح راست با پاس در عرض به گوندوگان رسید و او از پشت محوطه شانس خود را امتحان کرد، ولی توپ در دستان گوندا آرام گرفت.

در دقیقه ۳۱ رائوم درون محوطه و گوشه چپ شش قدم صاحب توپ شد و توانست با عوض کردن پا دروازبان را جا بگذارد، اما دروازه‌بان ژاپن او را سرنگون کرد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. گوندوگان پشت توپ قرار گرفت و با آرامش و تسلط توپ را به تور دروازه رساند.

در دقیقه ۴۵ موسیالا ستاره جوان آلمان پشت محوطه پاس را از کیمیش دریافت و با یک چرخش وارد محوطه شد، اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴+۴۵ ارسال مولر به درون محوطه جریمه به ضربه سر کیمیش به سمت دروازه ختم شد، اما دروازه بان ژاپن توانست به خوبی توپ را دور کند و توپ برگشتی به وسیله هاورتز درون دروازه قرار گرفت و داور وسط زمین را نشان داد، اما لحظاتی بعد VAR گل را مردود اعلام کرد.

در دقیقه ۵+۴۵ در وقت‌های تلف شده ارسال از کنار محوطه آلمان به وسیله ناگاتومو به تیر اول و مائدا رسید، ولی ضربه سر این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

نیمه دوم

در دقیقه ۵۱ ضد حمله سریع از بازیکنان آلمان و پاس رائوم درون محوطه به موسیالا رسید و او با جا گذاشتن مدافعان ژاپن شوت سنگینی به سمت دروازه زد، ولی توپ او از بالای دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه ۵۸ بازی ترکیبی میتوما و ایتو به سانتر درون محوطه تبدیل شد، اما ضربه سر میتومو از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۶۰ حرکت تکنیکی موسیالا و پاس او به ایلکای به ضربه ناگهانی گوندوگان از پشت محوطه ژاپن ختم شد، ولی توپ او بعد از برخورد با تیرک از کنار دروازه به بیرون رفت تا آه از نهاد هواداران آلمان بلند شود.

در دقیقه ۷۰ حرکت زیبای بازیکنان آلمان، توپ را به گنبری درون محوطه رساند و او توپ را برای هافمن کاشت، ولی ضربه او توسط گوندا دفع شد و در ادامه هم گنابری به سمت دروازه شلیک کرد و بازهم گوندا ناجی دروازه ژاپن شد.

دقیقه ۷۱ سانتر رائوم از جناح چپ و ضربه سر گنبری بازهم با واکنش گوندا دفع شد و در برگشت هم توپ بوسیله دروازه‌بان ژاپن به کرنر رفت.

حرکت خوب میتوما و پاس به مینامینو رسید و او توپ را به درون محوطه ارسال کرد، ولی نویر توپ را قطع کرده و همین باعث شد توپ به دوآن مقابل دروازه خالی برسد و او در دقیقه ۷۵ توپ را به تور برساند.

بک ضربه شروع مجدد بلند در جناح راست و پشت مدافعان به آسانو رسید و این بازیکن تعویضی با یک استارت سریع وارد محوطه شد و در دقیقه ۸۳ با یک ضربه دقیق توپ را وارد دروازه کرد.

در دقیقه ۵-۹۵ ارسال آلمان به داخل محوطه ژاپن به وسیله مدافعان برگشت داده شد. توپ برگشتی به گورتزکا رسید، ولی ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از کنار تیر دروازه به بیرون رفت.

شاگردان فلیک با وجود فشار زیاد روی دروازه ژاپن نتوانستند امتیازی از این بازی بدست بیاوردند و سامورایی‌ها با تعویض‌های طلایی در نیمه دوم دست به کامبکی رویایی زدند و دومین شگفتی جام جهانی قطر را به نام خودشان ثبت کردند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار