اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۱۳۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۸
در جهت پیشگیری از اختلالات اسکلتی و عضلانی کارکنان شرکت، فاز اول پروژه ارگونومی مشارکتی در بخش های دارای بیشترین شیوع بیماری با محوریت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ۱۸ آبان ماه در ذوب آهن اصفهان آغاز شد.

مخاطب ۲۴- به نقل از ذوب آهن اصفهان؛ معاون پشتیبانی و خدمات اجتماعی شرکت با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت مقوله سلامت در کنار تولید و معیشت کارکنان و پتانسیل اجرایی مباحث ارگونومی با توجه به قدمت تکنولوژی تولید در کارخانه، این پروژه تحقیقاتی مهم در ادامه سایر طرح‌های اجرایی سلامت محور از جمله پروژه سلامت و بهداشت روان کارکنان و خانواده تحت تکفل و پروژه ارزیابی عوامل زیان آور محیط کار در کارخانه با مشارکت مدیریت‌های بهداشت و محیط زیست و تحقیق و توسعه در سه بخش با آسیب‌های شغلی بالاتر شروع شده است.

پروژه ارگونومی مشارکتی ذوب آهن اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی شیراز
وی با تاکید بر پیشرفت مستمر برنامه‌های ارگونومی و تحقق عملی خروجی‌های این پروژه، حمایت همه جانبه مدیران سازمان از برنامه‌های سلامت محور، جهت نهادینه شدن ارگونومی در سازمان و جذب متخصصین ارگونومی در توسعه آتی منابع انسانی را خواستار شد.
مدیر بهداشت و محیط زیست شرکت نیز گفت: در جهت ارتقاء سلامت کارکنان و شناسایی و ارزیابی عوامل زیان آور ارگونومی و انجام اقدامات اصلاحی در زمینه پیشگیری از آسیب‌های اسکلتی و عضلانی، طرح تحقیقاتی ارگونومی مشارکتی با محوریت دکتر چوبینه مدیر گروه دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز آغاز شد.
وی افزود: مجری این پروژه به عنوان مرجع ارگونومی در کشور و دارنده جایزه بهترین محقق در حوزه ارگونومی از انستیتو ارگونومی و مهندسی عوامل انسانی انگلستان بوده و دارای تجارب ارزنده‌ای در اجرای این پروژه در صنایع مشابه می‌باشد.
سید حمید حسینی گفت: ایجاد کارگروه ارگونومی مشارکتی در بخش‌ها و تسری دانش ارگونومی توسط این تیم در سطوح پایین سازمان در کارخانه با راهبری کارشناسان بهداشت حرفه‌ای شرکت از اهداف مهم این پروژه می‌باشد و امید است با این اقدام مقوله ارگونومی در کلیه بخش‌های کارخانه نهادینه شده و دانش بروز این علم در کارخانه بومی سازی گردد.
علیرضا چوبینه با اذعان به سابقه روشن بهداشت صنعتی و معاینات طب کار در ذوب آهن اصفهان و فراهم بودن بستر مناسب جهت پیشبرد برنامه‌های سلامت محور، شرط موفقیت در این طرح را حمایت همه جانبه مدیران و مدیران ارشد سازمان عنوان کرد.
وی در پایان به تشریح فاز‌های اجرایی این پروژه پرداخت و به سوالات حاضرین در این زمینه پاسخ داد.
لازم به ذکر است اولین جلسه آموزشی جهت کارگروه ارگونومی مشارکتی توسط علیرضا چوبینه در محل مدیریت آموزش برگزار و مسیر دستیابی به نتایج کاربردی این طرح در شرکت تببین شد.

برچسب ها: ذوب آهن اصفهان
نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار