اخبار جام جهانی بالای خبرها
کد خبر: ۹۱۰۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱
تعویض ششم تیم ملی و حضور سردار آزمون به جای احمد نوراللهی، سوالات زیادی را در پی داشت.

در شرایطی که کارلوس کی روش در دقیقه ۶۳ و با حضور مهدی ترابی به جای میلاد محمدی هر پنج تعویض خود را انجام داده بود، سردار آزمون کنار زمین مشغول گرم کردن شد تا به نظر برسد قصد دارد وارد زمین مسابقه شود.

قانون جدیدی که در بازی ایران انگلیس اجرا شد

مخاطب ۲۴- به نقل از ورزش سه؛ انجام پنج تعویض که پس از شیوع ویروس کرونا به یک قانون ثابت در فوتبال تبدیل شده است، برای نخستین بار در رقابت‌های جام جهانی نیز اعمال می‌شود، اما در دقیقه ۷۷ سردار آزمون جایگزین احمد نوراللهی شد که این تعویض باعث علامت سوال‌های زیادی برای هواداران شد.

 

حسین حسینی، علی قلی‌زاده، سعید عزت اللهی، حسین کنعانی زادگان و مهدی ترابی پنج تغییر ایران تا دقیقه ۷۷ بودند. برخی گمان می‌کردند تعویض ششم تیم ملی و حضور آزمون به جای نوراللهی یک اشتباه بزرگ از سوی اعضای تیم ملی بوده، اما فیفا چند وقتی است که قانون جدیدی را تصویب کرده که تیم‌ها در شرایط ویژه می‌توانند از تعویض ششم نیز استفاده کنند.
این طرح آزمایشی ابتدا در جام باشگاه‌های جهان اجرا شد که طی آن به تیم‌ها اجازه داده می‌شود که اگر بازیکنی در طول دیدار مشکوک به آسیب‌دیدگی از ناحیه سر باشد، بازیکن مذکور را بلافاصله تعویض کنند، بدون اینکه آن تغییر در ترکیب، در جمع پنج تعویض تیم مذکور جای گیرد.
البته این مصدومیت و تعویض اجباری، باید از سوی پزشک ارشد فیفا که در ورزشگاه حضور دارد، مورد تأیید قرار بگیرد تا علاوه بر اینکه تیمی که بازیکن مصدوم داشته می‌تواند ۶ تعویض را انجام دهد، به تیم مقابل نیز این اجازه داده می‌شود که ۶ تغییر را در ترکیب خود ایجاد کند.

بدین ترتیب به نظر می‌رسد که مصدومیت علیرضا بیرانوند و تعویض اجباری او با سیدحسین حسینی، از سوی پزشک فیفا به عنوان مصدومیت از ناحیه سر قلمداد شده و به همین دلیل کارلوس کی‌روش اقدام به انجام ۶ تغییر در ترکیب تیمش کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
پربازدید ها
صفحه خبر بالای آخرین اخبار
صفحه خبر بالای آخرین اخبار